Audiolibrix – Audioknihy pro vaše lepší já: Ryan Holiday – Klíčem je klid

Audiolibrix – Audioknihy pro vaše lepší já: Ryan Holiday – Klíčem je klid

Ryan Holiday dokázal nadchnout pro moudrost starověku již mnoho čtenářů. Ve své nové knize Klíčem je klid ukazuje na nadčasových základech stoické a buddhistické filosofie, jak se vnitřní klid může stát naší tajnou zbraní.

Všichni velcí myslitelé, umělci, sportovci a vizionáři mají jednu nepopiratelnou společnou vlastnost. Je jí schopnost nepodléhat náladám; schopnost nenechat se rozptýlit a vidět tak věci podstatné a na první pohled skryté.

Autor načrtává cestu, jak tohoto starodávného, a přece dnes tak naléhavě potřebného způsobu života dosáhnout. Uvádí řadu velkých myslitelů a zajímavých osobností (Konfucius, Seneca, Marcus Aurelius, Sadaharu Oh, Churchill, Anne Franková…) a na jejich příkladu ukazuje, že vnitřní klid není pouhou nečinností, ale branou k sebeovládání, sebe-mistrovství, sebekázni a soustředění.

„Někteří autoři udílejí rady, Ryan Holiday destiluje moudrost. Tahle kniha patří k těm, které musíte číst.“
— CAL NEWPORT, AUTOR BESTSELLERŮ HLUBOKÁ PRÁCE A DIGITÁLNÍ MINIMALISMUS

„Knihy Ryana Holidaye představují národní poklad a on sám je mistrem na poli sebeovládání. Ve svém dosud nejpřesvědčivějším textu čerpá z klasické literatury starověkého světa a své učení nám předává v pojmech, jimž naše horečnatá, roztěkaná, kofeinem předávkovaná moderní mysl rozumí a dokáže s nimi pracovat. Vřele doporučuji.“
— STEVEN PRESSFIELD, AUTOR BESTSELLERU VÁLKA UMĚNÍ

Název: Klíčem je klid
Autor: Ryan Holiday
Překlad: Jana Zajícová
Interpret audioknihy: Ondřej Novák
Délka audioknihy: 7:57 h
Počet stránek knihy: 263
Vazba knihy: Pevná vazba
Vydavatelství: Audiolibrix

Audioknihu Klíčem je klid si můžete koupit v nejlepším obchodě s audioknihami Audiolibrix.
Knihu a e-knihu Klíčem je klid si můžete koupit na webu nakladatelství Audiolibrix.