Cloudbase Hunters Podcasts : #12 – Iva Baláková – Světová jednička v přesnosti přistání

Cloudbase Hunters Podcasts : #12 – Iva Baláková – Světová jednička v přesnosti přistání

Na přesnost přistání není na světě nikdo povolanější než Iva Baláková, česká závodnice a reprezentantka v paraglidingovém létání na přesnost přistání. Proč?

Iva má velmi povedenou minulou sezonu, tedy rok 2018, kdy se v této disciplíně stala mistryní ČR v celkovém pořadí, mistryní Evropy mezi ženami a na závěr roku dovršila skvělé výsledky vítězstvím mezi ženami ve Světovém poháru (a v celkové klasifikaci i s muži dohromady byla čtvrtá!!!), což má nepochybně obrovskou váhu, neboť „svěťák“, to je celoroční série závodů na místech od Kazachstánu, přes Indonésii, Severní Kypr, Albánii až po Kanadu. Iva je tedy na tuto disciplínu člověkem nejpovolanějším.

Povídali jsme si hlavně o tom, co Ivu k tomu dovedlo, jak se trénuje, závodí a co vám osobně může přesnost dát do létání.

Drtivá většina rozhovoru je nahrávaná vmístnosti zvukově přívětivé pro takové natáčení, malinká část rozhovoru ale byla točená vběžné skleněné zasedačce, kam nás vyhnaly okolnosti. Zvukový úsek z takové zasedačky poznáte, ale věřím, že je to i tak vpohodě.