Finmag podcast: #11 Radim Krejčí: Mladí při investování zbytečně riskují

Finmag podcast: #11 Radim Krejčí: Mladí při investování zbytečně riskují

Šéf investiční platformy Portu si vpokračování Finmag podcastu pochvaluje, že o investování začínají mít povědomí stále mladší ročníky. Zároveň je varuje před zbytečně riskantními strategiemi, do kterých prý často posílají vyšší obnosy. Kdo se při investování jednou pořádně spálí, málokdy se kněmu později vrací.

Radim Krejčí je zakladatelem první české robo-investiční platformy Portu.cz. Ta se snaží klientům zjednodušit správu investic a nabídnout investiční modely na míru jejich potřebám. Myšlenka o robo-poradcích byla převzata z USA. „Na základě investičního dotazníku zjišťujeme cíle klientů, jejich potřeby, sestavíme portfolio na míru rizikovému profilu a investičnímu horizontu. Vše je maximálně automatizované a intuitivní,“ popisuje fungování platformy Portu.cz Radim Krejčí.

A jaké je vůbec v Česku povědomí o investování? „Poměrně velké. Myslím si, že v České republice každý člověk, když se vysloví slovo investování, už zhruba ví, o čem to je. Problém je, jestli jde o povědomí pozitivní, nebo spíš negativní. Starší generace v produktivním věku má občas stále negativní konotaci spojenou s kuponovou privatizací, nebo některým zproblematických investičních produktů pozdější doby. Ale mladší generace to už bere trošku jinak. Druhou otázkou jsou znalosti o investování – ty jsou spíše nižší, ve srovnání třeba se západním světem nebo s Amerikou, takže tady máme co dohánět,” říká ve Finmag podcastu Krejčí.

V podcastu dále uslyšíte:

Jaké chyby dělají mladší investoři?

Jak to udělat, abyste v investičních aplikacích jen nepálili peníze?

Co funguje konzistentně a dlouhodobě, aby to přineslo klientovi výnosy?

S jakými částkami je nejlepší zahájit investování?

Jak najít správného investičního poradce?

Umí umělá inteligence investovat lépe než člověk?

Co je behaviorální investování?