Frontman.cz: Na kafe s Davidem Pomahačem: Jan Čechtický

Říká o sobě, že je hyperaktivní a nevydrží chvíli v klidu. A proto prý musí běhat, jezdit na kole, hrát fotbal. Udržuje si tak čistou hlavu a taky tak zřejmě aktivuje energii kreativní, kterou fantasticky zúročuje nejen ve svém domovském projektu Ohm Square, ale i v hudbě pro divadlo, film i produkci jiných interpretů a ve spoustě dalších projektů. Vím, že Honzu Čechtického na rozhovory moc neužije a těší mě, že se se mnou vcelku rozpovídal. Je nesmírně hloubavej a je radost s ním mluvit.

S Honzou se známe někdy od roku 2003. A protože jsem byl vždycky fanoušek elektronické hudby a Ohm Square je dodnes moje top oblíbená kapela, oslovil jsem ho, aby produkoval a hlavně smíchal album mojí tehdejší kapely Bez peří. Záměr byl, aby desku kytarové kapely měl v rukou někdo odjinud. Jsem rád, že tehdy souhlasil a dodělal album s námi i přesto, že všechny jeho rady a doporučení jak nahrávat jsme z nezkušenosti pochopili špatně, a dodali jsme mu velké množství balastu. Hodně mě tehdy naučil, i když to možná sám ani neví. 

Poslechněte si rozhovor o sportu, filmu a dětech a trochu i o hudbě.

Jan Čechtický je hudebník a producent známý především ze své kapely Ohm Square, která je pro tuzemskou elektronickou scénu naprosto nepostradatelná. Vystupuje jako DJ, dělá produkci i remixy pro jiné interprety, hudbu do do divadla, reklam a znělek a  jeho hudba zazněla také  v mnoha filmech. Dokonce má za sebou i herecké zkušenosti z filmů Šeptej, Knoflíkáři, Anděl Exit a Bloudím. Ale jak sám přiznává, už herecké nabídky úspěšně odmítá.