Hlas Heroine

UvádíPavel Houdek

Podcast způsobující nezávislost. Hlasy žen, které umějí ostatním změnit pohled na svět. Pavel Houdek zve odbornice a probírá s nimi témata, o kterých se nemluví.

Hlas Heroine: Moje Heroine #1 S Lenkou Královou o životě trans*lidí u nás

Hlas Heroine: Moje Heroine #1 S Lenkou Královou o životě trans*lidí u nás

V podcastové sérii Moje Heroine představujeme ženy, které podle nás mění svět k lepšímu. První Mojí Heroine roku 2023 se stala Lenka Králová, softwarová vývojářka, moderátorka, youtuberka a také lidskoprávní aktivistka, která přispívá k tomu, že česká veřejnost začíná vnímat trans* lidi s větším respektem. Na svém YouTube kanále V tranzu začala Lenka zveřejňovat rozhovory s trans* osobami a spolupracuje také s organizací Trans*parent. V prvním díle podcastové série Moje Heroine vypráví o tom, jak se pustila do aktivismu na podporu práv trans* osob. V podcastu je řeč také o návrhu nové právní úpravy, která má zrušit povinnou kastraci trans*lidí pro účely úřední změny pohlaví.

  • Proč je pro některé trans* lidi ponižující prokazovat se občanským průkazem?
  • Jak je možné, že si Lenka může legálně vzít za ženu svou snoubenku Nelu?
  • A co doporučuje rodičům trans* dětí?
  • Poslechněte si celý díl podcastu Moje Heroine, který je tentokrát věnován Lence Králové.
  • V této epizodě zároveň uslyšíte o hlavních tématech aktuálního čísla tištěné Heroine. Šéfredaktorka Michaela Kramárová vypráví, jak se fotil queer speciál, co ji zaujalo na podcastu Šimrání od Markéty Ostré nebo proč si musíme všichni přečíst článek Kamila Fily o zjištěních v knize Neviditelné ženy.

Máte otázky k tématu, nebo se s námi chcete podělit o svůj podobný příběh? Napište na ⁠redakce@heroine.cz⁠.

Magazín Heroine můžete sledovat na sociálních sítích: ⁠Facebook⁠⁠Instagram⁠ či ⁠Twitter⁠. Více na ⁠www.heroine.cz⁠.