Hlas Heroine

UvádíPavel Houdek

Podcast způsobující nezávislost. Hlasy žen, které umějí ostatním změnit pohled na svět. Pavel Houdek zve odbornice a probírá s nimi témata, o kterých se nemluví.

Hlas Heroine: Moje Heroine #2: S Klárou Kalibovou o předsudečném násilí a silných ženách ve veřejném prostoru

Hlas Heroine: Moje Heroine #2: S Klárou Kalibovou o předsudečném násilí a silných ženách ve veřejném prostoru

Zastává se slabých a zranitelných. Bojuje za práva obětí předsudečných trestných činů. A když pak ona sama čelila nenávistným a sexualizovaným komentářům a výhrůžkám, ochrany se dlouho domoci nemohla. Proč podle advokátky a zakladatelky organizace In IUSTITIA tento stát dostatečně nechrání silné ženy, které jsou vidět? A kdo u nás nejčastěji páchá „zločiny z nenávisti“? Extremisté, které si pamatujeme z 90. let to nejsou. Poslechněte si celý podcast, ve kterém představujeme Moji Heroine Kláru Kalibovou, další z žen, které mění svět k lepšímu. 

Ve druhé části podcastu představí šéfredaktorka tištěné Heroine Michaela Kramárová téma život s postižením, probereme, co to je inspirační porno, co znamená sabatikl a pozveme vás na debatu o limitech umělé inteligence Heroine Live: Je AI příliš lidská?

Máte otázky k tématu, nebo se s námi chcete podělit o svůj podobný příběh? Napište na ⁠⁠redakce@heroine.cz⁠⁠.

Magazín Heroine můžete sledovat na sociálních sítích: ⁠⁠Facebook⁠⁠⁠⁠Instagram⁠⁠ či ⁠⁠Twitter⁠⁠. Více na ⁠⁠www.heroine.cz⁠⁠.