Hlas Heroine

UvádíPavel Houdek

Podcast způsobující nezávislost. Hlasy žen, které umějí ostatním změnit pohled na svět. Pavel Houdek zve odbornice a probírá s nimi témata, o kterých se nemluví.

Hlas Heroine: Rozkoš #4: Jaký je sexuální život žen po padesátce

Hlas Heroine: Rozkoš #4: Jaký je sexuální život žen po padesátce

Až po padesátce Ivana zjistila, že vlastní vzrušení dokáže ve svém věku vnímat mnohem intenzivněji a lépe než dřív. Na příchod menopauzy ale připravená nebyla: došlo na silné pocení, velké výkyvy nálad. Ženám společnost stále opakuje, že období spojené s koncem menstruačního cyklu znamená i konec jejich přitažlivosti a sexuality. Ve skutečnosti ale může znamenat hlubší poznání vlastního těla a nové erotické zážitky. Devětapadesátiletá Ivana zažívá intimní chvíle s mnohem mladšími partnery a láká ji i nejrůznější experimentování, kterému se doposud zdráhala. Markéta Ostrá v posledním díle podcastové minisérie Rozkoš pro web Heroine.cz vyzpovídala ženu, pro níž byla menopauza novým začátkem ve vztahu k mužům i sobě samé. Podle ní menopauzou život rozhodně nekončí, což potvrzuje i gynekoložka Michaela Mikešová, která v druhé polovině podcastu popisuje, že i klimakterium může v sexu a vztazích mít svoje výhody.

Máte otázky k tématu, chcete se podělit se svým podobným příběhem? Napište na redakce@heroine.cz.

Magazín Heroine můžete sledovat na sociálních sítích⁠⁠Facebook⁠⁠⁠⁠Instagram⁠⁠ či ⁠⁠Twitter⁠⁠. Více na ⁠⁠www.heroine.cz⁠⁠.

Moderátorka: Markéta Ostrá, Editorka: Veronika Vlachová, Produkce⁠⁠Raw Audio