Horror Vacui: Po první větě to půjde samo. Když ne, běžte na procházku. Vlasáková a Zábranský o psaní prózy

Horror Vacui: Po první větě to půjde samo. Když ne, běžte na procházku. Vlasáková a Zábranský o psaní prózy

Horror Vacui je podcastová série o psaní a odbourávání strachu z prázdné stránky, který připravil literární spolek Poustevna a Jonáš Zbořil. V prvním díle zkoumáme, jak moc je v psaní důležitá rutina nebo jak může vznik textu inspirovat vztek. Své rady sdílí Klára Vlasáková, která letos představila oceňovaný debut Praskliny, a David Zábranský, který byl nominován na cenu Magnesia Litera za svůj šestý román Logoz. Vlasáková i Zábranský ve svých textech řeší problémy současného světa, ať už jde o hrozbu klimatické změny, společnost bez vize nebo psychofarmaka.

Pokud Vás náš podcast inspiroval k vlastním textům, podělte se o ně s námi! A jestli hledáte prostor pro psaní, zkuste naši kancelář v pražském Domě radost. Zastavte se na našich literárních akcích nebo nás sledujte online: www.poustevna.org, www.facebook.com/poustevnaradost, https://www.instagram.com/poustevna_radost/

Na Horror vacui se podíleli Jonáš Zbořil (koncept, dramaturgie, moderace, mix), Jakub Jetmar a Ondřej Sliš (dramaturgie), Eliška Beranová (produkce), Natálie Bartlová (distribuce), František Formánek (hudba), Jan Tůma (hudba) a Vojtěch Cejnek z grafického studia FRVR (logo, vizuály)

Poustevnu tvoří Eliška Beranová, Jakub Jetmar, Ondřej Sliš, Natálie Bartlová a František Formánek.