Insider: Insider #133 – Prezidentská kancelář Petra Pavla (CELÝ DÍL 2h 15min)

Insider: Insider #133 – Prezidentská kancelář Petra Pavla (CELÝ DÍL 2h 15min)

Říkali jsme si, že na debaty se nedá koukat a chtěli jsme se zabývat jen tím, co prezident skutečně dělá. Takže jsme pozvali generála Pavla a tým, s kterým by chtěl spolupracovat na Hradě a jeli bod po bodu. Tento díl je tedy taková porada možné budoucí kanceláře prezidenta. 

PODPOŘIT NÁS MŮŽETE NA PATREONU.

Blok 1 – PP a profesor ústavního práva Jan Kysela 

Jmenoval by trestně stíhaného premiéra? Kdy by měl mít prezident právo odmítnout jmenování ministra? Jak bude vybírat ústavní soudce? Hodnocení Pavla Rychetského. Milosti a jak by k nim PP přistupoval? 

Blok 2 – PP a bývalý diplomat Michael Žantovský 

Jak by přistupoval k zahraniční politice? Kdo by měl být velvyslancem? Jaké země chce navštívit jako první? Ekonomická diplomacie vs. lidská práva? Návštěva Číny? Dalajláma? A co pozice v Evropě? Bude respektovat zahraniční politiku vlády? 

Blok 3 – PP a ekonom David Marek

Hodnocení ČNB a Aleše Michla. Co chce dělat PP s inflací? Jak by vybíral radní? Prodlouží mandát Tomáše Holuba? Rozpočet Hradu, audit a odměny za vlády MZ. Kdy přijmout Euro?

Blok 4 – PP a tisková mluvčí Markéta Řeháková 

Kdo je nový Ovčáček? Změny na Hradě (vizuální, architektonické i symbolické). Komunikace s novináři. Cesty do krajů. 

Nahrávání trvalo téměř 3 hodiny a došlo i na Andreje Babiše. Jak se Petr Pavel cítí, potom co začala ostrá kampaň, prozradil hned v úvodu.

 Sledujte nás: 

🕊️Twitter – https://twitter.com/insiderCZ 

📸 Instagram – https://www.instagram.com/insiderpodcast.cz

Support the show