Kafemlejnek.TV: 21 – Příběh Factorio

Factorio je česká “indie” hra, která se těžko nálepkuje, protože má originální koncept. Jste vesmírným trosečníkem na cizí planetě, který disponuje moderními technologickými znalostmi. Vaším cílem je uprchnout z nehostinné planety plné minerálních surovin, které vám umožní vystavět infrastrukturu potřebnou k výrobě meziplanetární rakety.

Hra kombinuje strategické a akční prvky a je především o budování “továrního komplexu”, který je z velké části samočinný a vyrábí pro vás komponenty potřebné k přežití. Mě osobně demo chytlo a až budu mít herní frontu prázdnou do koupě této hry určitě zainvestuji.

Michal Kovařík je jedním ze dvou zakladatelů studia, které za touto hrou stojí a my měli to štěstí, že jsme ho mohli vyzpovídat. Hru vyvíjejí již pět let a teprve letos by mělo dojít k jejímu finálnímu vydání. Za tu dobu se už rozrostli na 15 lidí a prodali přes 800 tisíc kopií hry. To je na české poměry obrovský úspěch a já doufám, že jej budou mít chuť ještě zopakovat (protože jestli mne mé počty neklamou, už opravdu nebudou muset 🙂 ).

Pokud vás zajímá jejich příběh stejně tak, jako zajímal nás, najděte si tři čtvrtě hodiny času a poslouchejte s námi.

Ze studia Factorio chystáme ještě jeden díl, kde bychom se chtěli ponořit trochu více do technického pozadí hry.