Kafemlejnek.TV: 33 – Teco – chytrá elektroinstalace

Na natáčení dalšího dílu, jsme se vydali jsme se do Kolína do společnosti Teco (nástupce Tesly Kolín), která vyrábí chytrou elektroinstalaci podobně jako Unipi, se kterou jsme natáčeli předchozí díl. Teco bylo v hledáčku Petra Ferschmanna už nějakou dobu, protože jeho komponenty pohání Petrovu chytrou domácnost. Náhoda tomu chtěla, že se nám podařilo dohodnout dva díly o hardware těsně po sobě.

V tomto díle jsme zpovídali technického ředitele Jindřicha Kubece na téma vývoje a výroby hardware a ten, kdo sleduje video formát uvidí také záběry z výroby této firmy.

Teco postavilo novou výrobní halu jako energeticky úspornou budovu a řídí ji, jak jinak, platforma Foxtrot, kterou Teco vyrábí. S Petrem jsme si mohli celo budovu projít a kouknout se i na její srdce, které koordinuje chod budovy s výkonem tepelných čerpadel a dalších zdrojů energie. Budova citlivě pracuje s řadou detailů včetně žaluzií na základě směru slunečního svitu, topí a chladí zároveň, dokonce využívá k topení i odpadní teplo ze serverovny – zkrátka je to taková malá vlajková loď firmy Teco.

Je docela hezké vědět, že po rozpadu socialistického monstr podniku Tesla, nezůstala pouze spálená zem, ale na jeho místě vyrostla celá spousta zajímavých a úspěšných firem, které i nadále pokračují ve výrobě a vývoji hardware.