Krutiš: Marketingová strategie Důležité metriky (KPI) pro Facebook #126

Krutiš: Marketingová strategie Důležité metriky (KPI) pro Facebook #126

Používáte sociální sítě ve svém marketingovém mixu a jak je vyhodnocujete? Pojďme se na to podívat. Kromě základních KPI metrik, které jsou popsány v jiném videu, se můžete podívat na další čísla. Je důležité si uvědomit, že těch sociálních sítí je celá řada – Facebook, Instagram, Twitter budou ty nejzákladnější – a že i v rámci nich máte placené a neplacené způsoby komunikace. Přepis videa

Publikováno: 6. 11. 2017

Dejte o videu vědět

Facebook
Linkedin
Twitter

Podobná videa


Výkaz práce dodavatele služeb #121


Základní metriky (KPI) online marketingu #122


Marketingový plán #129

Všechna videa

Další videa označena tagy:
Facebook(1), KPI(5)

Audio záznam
Přepis videa
Kvantitativní metriky
Když se podíváme na Facebook, na neplacené, tak se to týká firemní stránky. Máte založenu stránku o své firmě a zajímá vás, kolik máte fanoušků a jejich nárůst, kolik z nich je aktivních, kolik z nich kliklo v daném období na nějaký váš příspěvek. Logicky vás tedy zajímá i počet příspěvků, který jste byli schopni udělat, a jaký byl jejich dosah – kolik lidí ten daný příspěvek vidělo.
Kvalita publika
Také vás zajímá, jaká je tam cílová skupina. Máme tam muže, ženy určitého věku, určitých zájmů, a chceme zjistit, zda máme správně zacíleno: Nezajímá nás jen celkový počet, ale jdeme i trochu do detailů, abychom zjistili, koho na té stránce máme. A jak byli aktivní – tzn. nezajímá nás jen, že klikli, ale zda dali like, nebo nasdíleli, udělali komentář, nějaký další engagement. To jsou metriky, které nás mají zajímat a které bychom agregovaně chtěli vidět každý měsíc, abychom viděli, že se tam nedějí nějaké propady nebo naopak, že nám to pěkně roste.
Placené reklamy
Pak máme placené reklamy. U FB Facebook Ads, které cílí jak na FB stránku, tak na Instagram, a tam nás zajímají metriky podobné v PPC, jako v Adwords nebo v Skliku. Máme tam jednotlivé reklamy, pro ně sestavy, a u nich čísla jako prokliky, náklady, z toho vyplývající cena za proklik, ale vidíme třeba i konverze. Ty můžou být různého druhu, přes Facebook Pixel si můžeme vybrat různé typy konverzí, například počet nákupu.
Opět odkáži na video, které mluví o jednotném vyhodnocování metrik přes Google Analytics. (Video Vyhodnocování v Google Analytics v111)
Konverze po zobrazení
Tady u Facebooku je ještě velká výjimka v tom, že FB umí konverze měřit i pro lidi, kteří danou reklamu viděli ve své Timeline, ale neklikli na ni, ale nakonec později tu konverzi udělali na vašem webu. Toto číslo je poměrně zajímavé, protože z něj můžete predikovat, jak moc efektivní jsou bannerové reklamy, když nemají proklik. Ta čísla jsou poměrně zajímavá, často docela velká.
Další metriky
Kromě toho tam vidíme např.