Krutiš: Marketingová strategie Moje profesní cesta #128

V seriálu o marketingové strategii vám vysvětluji, jak pracovat s marketingem a jak ho vést strategicky. Moje jméno je Michal Krutiš, zabývám se online marketingem od roku 2003. Více o mně na stránce mého webu. Více o sobě řeknu také v tomto videu. Přepis videa

Publikováno: 6. 11. 2017

Dejte o videu vědět

Facebook
Linkedin
Twitter

Podobná videa


Výkaz práce dodavatele služeb #121


Základní metriky (KPI) online marketingu #122


Marketingový plán #129

Všechna videa

Další videa označena tagy:
Marketingová strategie(5), Řízení marketingu(6)

Audio záznam
Přepis videa
Fakulta multimediálních komunikací ve Zlíně
Moje cesta začala v prváku na vysoké škole ve Zlíně, kdy jsem studoval Fakultu multimediálních komunikací a přemýšlel jsem o brigádě ve Velké Británii a nemohl jsem nic najít. Tak jsem si v knihovně půjčil knížku o vyhledavačích, začetl jsem se a přišlo mi to zajímavé, a to i pro moji budoucnost. V roce 2003 jsem začal psát blog o SEO.
SEO
Tenkrát jich bylo velmi málo, řádově jednotky. Mně bylo 24 a začal jsem se SEO. Dostal jsem se k Robertu Němcovi do Brna, kde jsem pracoval asi 2 roky, pak jsem byl v Dobrém webu u Marka Prokopa a Davida Špinara. Ti se rozhodli v roce 2005 založit novou agenturu, přizvali Vaška Štrupla a mně.
Agentura H1.cz
Agenturu jsme měli 5 let. V průběhu práce v H1.cz jsem kromě SEO přibíral další témata, řešil jsem pro klienty PPC, kampaně, zbožáky, affiliate, e-mailing, a další témata, a pak jsem postupně přebíral různé projekty, různé klienty a pracoval jsem jako account, už jsem řídil lidi v jednotlivých odděleních v agentuře, kteří dodávali práci pro klienta. Přitom jsem měl na starosti veřejná školení H1.cz, kde různí lektoři školili různá témata. Mým úkolem bylo nacházet lektory, nacházet témata, a pomáhat méně zkušeným lektorům, aby jejich školení byla lepší. Od začátku jsem měl na starosti i marketing H1.cz.
Prodej H1.cz a Ataxo jako marketingový ředitel
V roce 2009 jsme H1.cz prodali a spojili se s Ataxem, tam jsem ještě nějakou dobu řídil marketing a vzdělávání, a pak jsem byl na volné noze.
Webinar.cz a SEO strategist
Vedle toho jsem zkoušel projekt webinar.cz na online vzdělávání a v té době, v roce 2012, se mi vůbec nepovedl rozjet, takže jsem po krátké době ukončil a pracoval jsem dál na volné noze. Pak jsem se na rok vrátil do H1.cz jako SEO strategist, což v podstatě byly online strategie se zaměřením na SEO, a následně jsem dál na volné noze.
Současnost
Mou nynější činností je pomoc firmám s marketingovou strategií, ať už tak, že přijdu do firmy na několikadenní workshop a pracuji s nimi, tvoříme strategii, anebo dále pomáhám a konzultuji jim ten postup,