Krutiš: Marketingová strategie Výkaz práce dodavatele služeb #121

Když máte dodavatele, podle čeho kontrolujete jeho práci? Jsou dva dokumenty. Jeden je KPI report, který obsahuje cíle a jak jich dosahuje, a druhý je výkaz práce. V tomto videu se budeme bavit o výkazu – co všechno bychom měli od agentury nebo freelancera dostat, abychom měli přehled o jeho práci. Přepis videa

Publikováno: 14. 12. 2017

Dejte o videu vědět

Facebook
Linkedin
Twitter

Podobná videa


Základní metriky (KPI) online marketingu #122


Marketingový plán #129


Součásti marketingového rozpočtu #130

Všechna videa

Další videa označena tagy:
Marketingová strategie(5), Řízení marketingu(6)

Audio záznam
Přepis videa
Schůzky a komunikace
Výkaz obvykle obsahuje několik částí, typicky je zde vyhrazen čas na schůzky či na komunikaci. Klient často nechce vidět částku komunikace zvlášť, ale já si myslím, že tam má být a že nemá být rozpuštěna do jiných činností, pokud proběhly hovory či schůzky.
Výkonná práce
Druhou částí výkazu práce je běžně dělaná práce, náplň práce, optimalizace PPC kampaní, tvorba e-mailingových kampaní, komunikace v linkbuildingu s nějakými partnery a podobně. To je obecná část, která by měla být ještě rozpadnuta do konkrétních bloků, které se děly.
Mimořádná práce
Další část jsou mimořádné věci, které se děly jen v tomto měsíci a měly by být odděleny, aby klient /marketingový ředitel viděl, že tato část jsou mimořádné náklady a příště se nebudou opakovat. Protože to souvisí s budgetem – rozpočtem. To jsou různé set-upy nových kampaní, zakládání nových účtů, prostě mimořádné aktivity.
Vzdělávání
Máme tedy skupinu schůzky/komunikace, běžná práce, a mimořádné věci. Bereme-li to z pohledu zaměstnance vs. agentura, zaměstnanec tam bude mít ještě pravděpodobně nějaký čas na vzdělávání, a pokud bychom chtěli měřit čas tak, jak se to děje i u agentur, měřili bychom i výjezdy apod.
Zrovna výkonnostní agentury jsou velmi poctivé v měření času, protože jsou živy prodejem času.
Práce accounta a overhead
U agentury kromě seznamu činností dostanete ještě časový výkaz od accounta, jehož čas bývá měřen zvlášť. Někdy se měří čas a jindy se používá overhead, tzn. řekne se, že na accounta máme 10% rozpočtu, na specialistu máme overhead, který se rozpočte do aktivit, které se klientovi účtují.
Cesta na schůzku
Důležité je vědět, zda agentura si započítává čas na schůzku a cestu na ni. To je dobré mít vyjasněné, aby se nestávalo, že když klient začne řešit konkrétní položky, tak se najdou nesrovnalosti typu schůzka, která trvala 2 hodiny, je ve výkazu uvedena jako tříhodinová. To agentura optimalizovala čas právě overheady. A to může vést k nepříjemným situacím.
Platba paušální platbou a log činností