.NET.CZ: .NET.CZ(Episode.67) – Dapr s Tomášem Kubicou

.NET.CZ: .NET.CZ(Episode.67) – Dapr s Tomášem Kubicou

Ať už máte názor na mikroslužby jakýkoliv, je pravděpodobné, že se jim dříve či později nevyhnete. Nedávno představená (a stále vyvíjená) technologie Dapr (Distributed application runtime) si klade za cíl zjednodušit a sjednotit integraci služeb běžících třeba v Kubernetes clusteru. A protože se o ni dlouhodobě zajímá Tomáš Kubica z českého Microsoftu, rádi jsme ho vyzpovídali a zjistili, jak se Dapr prakticky používá. Dozvíte se, jak se Dapr integruje do aplikace, jaké návrhové vzory typicky podporuje a jak se dá kombinovat s nástroji, jako je třeba Keda.

Těšíme se na vaše komentáře, přání i připomínky, které můžete psát na info@dotnetpodcast.cz. A pokud se vám díl líbil, budeme rádi, když nám koupíte kávu na https://www.buymeacoffee.com/dotnetcezet. Nově nás najdete i na Instagramu https://www.instagram.com/dotnetpodcastcz.

Odkazy:

– DAPR GitHub: https://github.com/dapr/dapr
– Keda: https://github.com/kedacore/keda
– Mark Russinovich: https://en.wikipedia.org/wiki/Mark_Russinovich
– Tomášův blog: https://www.tomaskubica.cz/tag/dapr/
– Ecoji .NET: https://ecoji.dev/
– BuildLight: https://github.com/praeclarum/BuildLight

Twittery atd.:

– https://twitter.com/tkubica (Tomáš)
– https://twitter.com/deeedx (Martin)
– https://twitter.com/madrvojt (Vojta)

Pokud nechcete, aby vám unikla nová epizoda, odebírejte RSS: https://bit.ly/netcz-podcast-rss, sledujte nás na Twitteru: https://twitter.com/dotnetcezet nebo na Apple Podcasts a také na Spotify.

Hudba pochází od Little Glass Men: https://freemusicarchive.org/music/Little_Glass_Men/