.NET.CZ: .NET.CZ(Episode.73) – Hybridní cloud s Tomášem Kubicou

.NET.CZ: .NET.CZ(Episode.73) – Hybridní cloud s Tomášem Kubicou

Přestože žijeme v době, kdy se cloudová infrastuktura a pronájem serverů “u někoho jiného” stávají zcela běžným způsobem provozu IT, stále existují pádné důvody pro udržování lokálních výpočetních prostředků. Pozvali jsme si Tomáše Kubicu z Microsoftu, aby s námi na toto téma popovídal a vysvětlil nám, co znamená hybridní cloud, jak se propojuje veřejný Azure cloud s datacentrem, jestli má smysl dělat multicloud atd. Hlavním zaměřením tohoto rozhovoru je ale Azure Stack – Tomáš nám připomněl historii vývoje (pamatujete ještě Azure Pack?) a potom jsme zjistili, jak si Stack pořídit, jak se provozuje, jaká má technologická omezení a kolik toho vlastně utáhne. Zajímavou vsuvkou byl také pohled do interního fungování Azure Web Apps. Povídání jsme zakončili pohledem do budoucnosti na Azure Arc a kontejnerizaci služeb.

Těšíme se na vaše komentáře, přání i připomínky, které můžete psát na info@dotnetpodcast.cz. A pokud se vám díl líbil, budeme rádi, když nám koupíte kávu na https://www.buymeacoffee.com/dotnetcezet. Nově nás najdete i na Instagramu https://www.instagram.com/dotnetpodcastcz.

Odkazy:

– Azure Stack Hub, HCI, Edge: https://azure.microsoft.com/en-us/overview/azure-stack/
– Azure Arc: https://azure.microsoft.com/en-us/services/azure-arc/
– Azure Arc for Kubernetes: https://docs.microsoft.com/en-us/azure/azure-arc/kubernetes/overview
– Azure Arc for Data Services: https://azure.microsoft.com/en-us/services/azure-arc/hybrid-data-services/
– API Management self-hosted gateway: https://docs.microsoft.com/en-us/azure/api-management/self-hosted-gateway-overview
– Ignite book of news: https://news.microsoft.com/ignite-2020-book-of-news/

Twittery atd.:

– https://twitter.com/tkubica (Tomáš)
– https://twitter.com/deeedx (Martin Š.)
– https://twitter.com/madrvojt (Vojta)

Pokud nechcete, aby vám unikla nová epizoda, odebírejte RSS: https://bit.ly/netcz-podcast-rss, sledujte nás na Twitteru: https://twitter.com/dotnetcezet nebo na Apple Podcasts a také na Spotify.

Hudba pochází od Little Glass Men: https://freemusicarchive.org/music/Little_Glass_Men/