Online s úsměvem: Objevte email marketing a neutrácejte za drahou reklamu

Online s úsměvem: Objevte email marketing a neutrácejte za drahou reklamu

Mnoho lidí, když slyší spojení e-mail marketing, tak v tu chvíli se jim vybaví jejich přeplněná e-mailová schránka plná spamu. Jenže komu taková komunikace něco přinese. Myslím si, že ani jedné straně nic. Protože příjemce takového emailu má starosti to všechno smazat a odesílatel do toho investoval spoustu prostředků, které se mu nevrátí. Takovýto e-mail marketing tedy opravdu nefunguje.

Dvě základní ingredience správného e-mailového marketingu jsou vyžádání zasílání emailů a užitečný obsah.

A to z toho důvodu, že když si příjemce sám vyžádá naše e-maily, tak už na ně čeká a rád je čte. Takže neskončí v koši. A díky užitečnému obsahu je z nich nadšený, přeposílá je dále, vzniká tam interakce a taky si budujeme u příjemce důvěru a vztah s ním.

Takový e-mail marketing se pak může stát tím nejlepším propojením na zákazníky a zároveň komunikačním a prodejním kanálem.

Jde o to však jen neprodávat, jako většina newsletterů z eshopů, které nám každému chodí. Z 80% by emaily měly obsahovat užitečné informace a tím pádem prodejní by měl být každý 5. email.

Proto nezatracujte e-mail, ale podporujte ten správný způsob, ať už jste odesílatel či příjemce. Pokud jste dostali nějaký nevyžádaný email, tak dejte najevo, že další nechcete a klikněte v něm na odkaz “odhlásit se”, který by tam podle zákona měl být. Zároveň posílejte jen takové emaily, které by jste si sami rádi přečetli.

Daniel Križák je online tvůrce s úsměvem 🙂
Pomáhá podnikatelům být úspěšnými na internetu, díky správné online strategii publikování obsahu a zároveň inspiruje lidi k životu a podnikání s úsměvem.
Je tvůrce WEBů s úsměvem a zároveň učí podnikatele, jak si udělat web a z webu svého obchodníka a být úspěšnými v online světě.
Seznamte se s Danielem na www.danielkrizak.cz