Online s úsměvem: Program, díky kterému si uděláte jednoduše svůj web

Online s úsměvem: Program, díky kterému si uděláte jednoduše svůj web

Pokud jsme chtěli před 10 roky vytvořit web, tak jsme si museli najít grafika, který nám ho navrhl a programátora, který nám ten web nakódoval, ale ty doby jsou pryč.
Dnes je éra redakčních systémů, programů na vytvoření webu nebo-li systémů na správu obsahu. Tím nejznámějším a nejvyužívanějším redakčním systémem je WordPress, který používají milióny lidí a dokonce podle statistik je používán na 25% webech na světě.
Je tak oblíbený, protože si jej můžete jednoduše zdarma stáhnout a během pár minut nainstalovat na svůj webhosting. Následně se už jen do něj přihlásíte svým jménem a heslem a můžete vkládat a upravovat obsah na webu.
Je potřeba však myslet ještě na dvě věci a to, že do redakčního systému potřebujete doinstalovat šablonu, nebo-li vzhled toho webu a pluginy, což jsou přídavné prográmky, funkce které potřebujete na víc. No a mnoho šablon a pluginů je zdarma, ale ty kvalitnější něco stojí. Od pár stokorun po nějakou tu tisícovku.
Více o tom, jak redakční systémy fungují a jak si vybrat tu správnou šablonu do něj se dozvíte v článku.

Daniel Križák je online tvůrce s úsměvem 🙂
Pomáhá podnikatelům stát se v jejich oboru superhrdiny na internetu a to díky webu a publikování obsahu. Snaží se jim ukázat, jak podnikat s úsměvem, díky internetu 🙂
Je tvůrce WEBů s úsměvem a zároveň učí podnikatele, jak si udělat web, z webu svého obchodníka a získat nefér výhodu na internetu. Tím pádem být úspěšnými na internetu.
Seznamte se s Danielem na www.danielkrizak.cz