Šport Denník N: OH, 9. deň: Slovensko má jednu z najprekvapujúcejších medailí. Kto je Rory Sabbatini

Dobrý deň,

Slovensko v nedeľu získalo v Tokiu tretiu medailu, ktorá patrí k najprekvapujúcejším v histórii.

Golfista Rory Sabbatini totiž už ani sám od seba nemal veľké očakávania, keďže po troch dňoch súťaže mu patrilo 17. miesto. Životným výkonom v záverečnom kole sa však posunul na druhé miesto a dokonca mohol chvíľu pomýšľať aj na zlato.

Podobne nepravdepodobný príbeh, aký zažil Sabbatini v golfe, sledujeme aj v turnaji bedmintonistov. O medailu totiž bojuje guatemalský hráč Kevin Cordón, ktorého tréningovými sparingpartnermi sú jeho kamaráti.

V nedeľu sme videli aj veľký deň v rámci atletických súťaží. Stovku mužov po prvý raz od roku 1992 vyhral európsky šprintér – Talian Marcell Jacobs. Venezuelská trojskokanka Julimar Rojasová prekonala 26 rokov starý svetový rekord.

Hviezdami plaveckých súťaží sa stali Američan Caeleb Dressel, ktorý získal päť zlatých medailí, a Austrálčanka Emma McKeonová, ktorá ziskom siedmich medailí vyrovnala najlepší ženský výsledok v histórii olympiád.

Spoznali sme aj posledných tenisových medailistov, medzi mužmi zvíťazil Nemec Alexander Zverev.

Olympijský súhrn prinášame po každom súťažnom dni a posielame ho aj e-mailom vo forme newslettra.