Travel Bible podcast: Ondra Vlk: Na motorce na Sibiři, nedosažený Magadan a zázraky na cestách

Travel Bible podcast: Ondra Vlk: Na motorce na Sibiři, nedosažený Magadan a zázraky na cestách

Mým dnešním hostem je Ondra Vlk, motorkář a fotograf, kterého jste možná zaznamenali díky jeho loňské expedici OVLK: Ride to Magadan. Ondra kvůli expedici dal výpověď v práci, skoro všechno prodal a šel bydlet na hostel, aby zvládl našetřit dostatek peněz. Z původně pětiměsíční expedice se ale vrátil už po několika týdnech kvůli neustálým závadám na motorce. Dojel sice do Mongolska, jenže dál ani zpátky už to nešlo. Stal se ale skoro zázrak. Ozval se mu Tomáš, který měl nehodu v Kyrgyzstánu a jeho motorka tam nepoškozená zůstala. Že prý na ní Ondra může dojet domů. Kluci se přitom před tím v životě neviděli. V podcastu tak uslyšíte celý příběh i spoustu zážitků z cesty. Od medvědů na Sibiři po poznávání odříznutých údolí v Tádžikistánu.
Mimochodem – vtipné je, že jsme si s Ondrou objednali stejnou motorku. Když jsem ho den předem zval do podcastu, dostal jsem spolu s odpovědí i fotku své Yamahy Tenéré, která už stála u dealera v Písku a já ji doteď na vlastní oči neviděl. Svět je fakt malý.
Odkazy k podcastu:

Facebook OVLK – Ride for Life
Instagram @ovlk_rideforlife
Video sestřih z cesty
Jarní X-Challenge
Podcast – Jindra Fáborský: „Na motorce mám na cestách největší svobodu. Můžu jet rychle, ale když projedu kolem pekárny, pořád cítím tu vůni čerstvých croissantů.”
Podcast – Vojta Lavický: Na motorce kolem světa
Podcast JedemKolem: Kolem světa na motorkách za 500 dní. Nebo víc?
Cestování na motorce – fakta, mýty, rady a tipy – článek na Travel Bibli
Kniha Vietnamská rebélie o cestování na motorkách po Vietnamu
Kniha Život na dvou kolech o cestě kolem světa na sportovní motorce Yamaha R1
Podcast – Marek Balicki: Kolem světa na skládacím kole, vlastní lodi i motorce
Hudba: David Szestay