Zdeňkův český podcast: Epizoda 244 – Rozhovor s vojákem z povolání (část 3)

Zdeňkův český podcast: Epizoda 244 – Rozhovor s vojákem z povolání (část 3)

Toto je poslední část trojdílného rozhovoru s mým sousedem, který je vojákem z povolání. Odpovědi se dozvíte v této epizodě. 

Jaké národonosti byli jeho kolegové? Jakým jazykem se na misi v Kosovu dorozumívál? Jak celkově tuto profesní zkušenost hodnotí? Těšil se vůbec domu do Čech? A jak soused vnímá válku v Rusku? Jak poháhají Češi Ukrajině? Co by se dělo, kdyby se Putin rozhodl pro speciální operaci v zemích NATO? Mohl by soused žít v totalitním režimu? 

Odpovědi na tyto otázky se dozvíte v této epizodě. 

_________________________________________________________________________

Chceš více epizod? A víš, že můžeš mít každý měsíc až 4 epizody navíc? Tyto epizody se jmenují mini lekce a vždy navazují na normální epizody včetně této. A o čem tyto epizody jsou?

Je to jednoduché. V těchto epizodách vysvětuju a opakuji vybraná slovíčka a fráze z aktuální epizody. Veř mi, že pokud se chceš nová slova naučit rychle, je opravdu důležité, že z kontextu pochopíš, co znamenají a uslyšíš je vícekrát než jednou. 🙂 Stát se patronem můžeš za 1 dolar měsíčně. To není ani cena jednoho piva 🙂  

Staň se patronem ZČP – Získáš tak každý měsíc 4 “audio” epizody (mini lekci) navíc, ve které Ti vysvětlím a procvičím slovíčka z aktuální epizody. Zároveň získáš přístup ke všem předcházejícím epizodám a mini lekcím pro patrony a pomůžete mi při tvorbě tohoto podcastu. 

_________________________________________________________________________

 

“Učíme se česky” Discord skupina – Přidej se k této online komunitě na discordu, kterou jsem pro vás založil. Můžeš se tam zúčastnit super akcí, najít kamarády a procvičit s nimi svoji mluvenou češtinu.

“ZČP” Youtube kanál – Poslouchej epizody ZČP češtiny lekce češtiny s Kubou (YouTube live)

Facebook skupina Zdeňkova českého podcastu – Staň se součástí komunity na Facebooku. Budeš mít možnost lajkovat epizody a přidávat komentáře.

Recenze na Apple Podcasts– Napiš, co si myslíš o ZČP na Apple Podcasts. Když napíšeš něco pěkného, pomůže mi to najít nový Zéčépáky.

Teacherzdenek.com– Webové stránky – Učíš se anglicky? Víš , že mám i anglický podcast a YouTube kanál a nabízím cool individuální i skupinové kurzy a členství ve speciální Discord skupině Achievers Chamber? 

_________________________________________________________________________

#cestina #cestinaprocizince #ceskyjazyk