Series: České Budějovice - Český rozhlas

České Budějovice – Český rozhlas: Rozhlasový sloupek: Jiří Březina starší: Jak jsem daroval krev

Přiznávám, že dárcem krve jsem se nestal z nějakých ušlechtilých důvodů, ale čistě z hecu. Byli jsme v prvním ročníku na vejšce, čerstvě vylítlí z domova a nevěděli jsme, co roupama. A tak někoho napadlo, což takhle dát hromadně krev?

Více

České Budějovice – Český rozhlas: Dopolední host: Město pro všechny lidi. Tak shrnuje svou vizi nový městský architekt Jindřichova Hradce Lukáš Soukup

Architekt Lukáš Soukup je čerstvý čtyřicátník, pracuje v Praze jako manažer stavebních projektů pro soukromý sektor, ale věnuje se i charitativní činnosti a nově přijal možnost ovlivňovat tvář jihočeského města Jindřichův Hradec.

Více

České Budějovice – Český rozhlas: Rozhlasový sloupek: Mirka Nezvalová: Ptáčci

Na zahradě máme několik krmítek, kterým říkáme ptačí televize. A na stole poblíž leží vždycky dalekohled, abychom si mohli ten okřídlený svět přiblížit.

Více

České Budějovice – Český rozhlas: Dopolední host: S kamarádkou a akušroubovákem to smontujete za pár dní. Zenové domy zaujaly i v zahraničí

V Domě umění v Českých Budějovicích vystavuje architekt Petr Stolín. Představuje realizace, jejichž hodnota se podle něj ukáže až poté, co ožijí a prokáží, že jsou funkční. Na vlastní kůži to vyzkoušel ve svých Zen Houses. Zenových domech, které postavil v Liberci.

Více

České Budějovice – Český rozhlas: Rozhlasový sloupek: Ivan Mls: Čeština

Mám rád český jazyk. Byť je to řeč, se kterou se nikde na světě, snad kromě sousedního Slovenska, nedomluvím. Je to prostě mateřský jazyk, takže k němu cosi cítím. A dost nelibě nesu, jak se s ním někdy docela brutálně zachází.

Více

České Budějovice – Český rozhlas: Dopolední host: Restart po covidu má přinést kandidatura Českých Budějovic na Evropské hlavní město kultury

Finanční bonus 1,5 milionu eur, ale i spousta vlastních investic se pojí k titulu Evropské hlavní město kultury. Usilují o něj České Budějovice. Ve hře je ročník 2028. Spolek, který bude kandidaturu zaštiťovat, si dal tato data do názvu: Budějovice 2028.

Více