Series: Cestování

Cestování: Casablanca: Stopem z Česka do Indonésie. Splněný sen i těžká výzva cestovatele Tondy Voldřicha

Antonín Voldřich dokončil po osmi měsících svou životní cestu, jak sám říká. Vedla z Česka do Indonésie, a to převážně autostopem. Končila v javánském Bandungu, kde mladý cestovatel kdysi studoval.

Více

Cestování: Casablanca: Líbí se mi tam, kde příroda ještě vyhrává, říká cestovatel Tom Mihulka

Tomáš Mihulka žije 7 let v kanadské Britské Kolumbii, živí se realizací dřevostaveb a cestuje po celém světě. O své lásce k horám, džunglím a o starosti o ubývající přírodní bohatství planety mluví v cestovatelském magazínu Radia Wave.

Více

Cestování: Zápisník zahraničních zpravodajů: Češi oživili rušnou ulici v Káhiře výstavou. Egyptští policisté z toho nebyli moc nadšení

Obyvatelé egyptské Káhiry mohli zažít nevšední věc: přímo na rušné ulici se konala komentovaná prohlídka výstavy českých egyptologů. Výstava Českých center a Českého egyptologického ústavu potrvá do půlky února. Na podobné akce ve veřejném prostoru není káhirská veřejnost, a už vůbec ne egyptští policisté, moc zvyklí.

Více

Cestování: Casablanca: Z krás Dolomit mi padá čelist v každém druhém údolí, říká cestovatelka Michaela Hrdá

Krásnější hory než Dolomity jsem nepotkala, říká milovnice hor, cestování a dálkových tras Michaela Hrdá. Absolvovala dvě varianty trasy Alta Via a chystá se postupně zvládnout všech dvanáct.

Více

Cestování: Zápisník zahraničních zpravodajů: Císařské hrobky ve vietnamském Hué jsou magnetem na turisty. Klid mrtvých ale není dobré rušit

Když se řekne Zakázané město, většině z nás se vybaví čínský Peking a předlouhá tradice takzvaných Dračích císařů. Jenže Zakázané město a s ním spojené císařské hrobky najdete i ve Vietnamu, v někdejším hlavním městě Hué. Nejsou sice tak honosné, jako ty čínské, navíc je hodně poničila americko-vietnamská válka, ale v posledních deseti letech doslova vstávají z popela. A nabízejí mnohem klidnější, příjemnější atmosféru, než ty čínské, které jim byly předlohou.

Více

Cestování: Zápisník zahraničních zpravodajů: Na vlnách bubnu rovnou do víkendu. Pro mnohé obyvatele Tel Avivu rutina konce týdne

Už víc než čtvrt století se v Tel Avivu probubnovávají k víkendu desítky amatérských bubeníků. Pátek co pátek se kolem třetí sejdou kousek od moře. Natěšení na den volna bubnují často až pozdě do noci, popíjejí a pokuřují marihuanu. Tenhle kousek izraelské metropole se tak jednou týdně pravidelně mění v Afriku. Tamní obyvatele už to nepřekvapuje a rádi si přijdou zakřepčit.

Více

Cestování: Zvídavec Evy Sinkovičové: Víte, proč se Velikonoční ostrov jmenuje právě velikonoční?

Tenhle ostrůvek je jedním z nejodlehlejších obydlených míst na planetě. I přesto, že je malý, je celosvětově známý. Čím je proslulý a proč je považován za záhadné místo?

Více

Cestování: Zápisník zahraničních zpravodajů: Československo je známá značka od Laosu po Kanadu. Kde všude narazíte na českou stopu?

V pátek jsme si připomněli 104. výročí vzniku Československa. Co Česko, respektive Československo dalo světu? A ve kterých zemích vás může překvapit čeština? Speciální vydání Zápisníku zahraničních zpravodajů věnované výročí vzniku samostatného Československa se ohlíží za českou stopou ve světě, tak jak ji na mikrofon na svých cestách zachytili naši zahraniční zpravodajové. Kde všude zakopli o češtinu třeba Jaromír Marek a Štěpán Macháček? Poslechněte si rozhovor.

Více

Cestování: Zápisník zahraničních zpravodajů: Chcete slavit Halloween? Lépe nemít hluboko do kapsy, všechna ta paráda dost stojí

Je libo dvouapůlmetrového kostlivce za 300 dolarů, kostým Harryho Pottera, masku Donalda Trumpa anebo vampíří zuby? V halloweenských obchodech to po celých Spojených státech před svátkem strašidel praská ve švech.

Více