Series: Cukrovka pod kontrolou

Cukrovka pod kontrolou: #37- host: Jana Zahradníková, 2. díl

Dnešní díl je pokrčování toho předešlého. Je opět s hostem, kterým je nutriční terapeutka Jana Zahradníková. Mluví o tom, jak pracuje s diabetiky, rozebírá jednotlivé vlivy na naše zdraví, včetně spánku, pohybu, světla, vitamínů a mnoho dalšího.

Více

Cukrovka pod kontrolou: #36- host: Jana Zahradníková

Tentokrát jsme si pozvaly nutriční terapeutku Janu Zahradníkovou. Ta nám popsala jakým způsobem sestavit jídelníček, jak obecně ke stravě přistupovat, jaké má své terapeutické vychytávky. Podcast s Jančou je díky jejím bohatým zkušenostem a vědomostem velmi dlouhý, a tak je rozdělen na dva díly. Ten první si můžete právě poslechnout.

Více

Cukrovka pod kontrolou: #35- Nízkosacharidové a ketogenní stravování

Jaký je rozdíl mezi nízkosacharidovým a ketogenním stravováním? Jak se od sebe tyto dva typy liší a co mají naopak společné? Na co bychom si především měli dát pozor? To vše se dozvíte v tomto díle.

Více

Cukrovka pod kontrolou: #34- Sezonní sportování

Jak se mění naše sportování v průběhu roku? Co nejčastěji za pohybovou aktivitu zařazujeme, jaké jsou naše glykémie a jak upravujeme dávky inzulinu? To vše si můžete poslechnout v novém díle.

Více

Cukrovka pod kontrolou: #33- Sezonní stravování s cukrovkou

Jak se mění naše stravování během roku? Co jíme více v zimě a co naopak v létě? Mění se i množství přijímaných sacharidů a aplikovaný inzulin? To vše se dozvíte v tomto díle.

Více

Cukrovka pod kontrolou: #32- Cukrovka s covidem

Osobní zkušenost s koronavirem u jedné z nás. Jaké byly příznaky, jaký to mělo dopad na glykémie, množství inzulinu a další aspekty, se dozvíte v tomto díle.

Více

Cukrovka pod kontrolou: #31- host: Katarína Baniariová

Jak by měl probíhat zdravý cyklus ženy? Jaké jsou jednotlivé fáze a které hormony během nich působí? Kdy může inzulin reagovat hůře a proč tomu tak je? Plno zajímavých informací se dozvíte v tomto díle, kde naším hostem byla Katarína Baniariová.

Více

Cukrovka pod kontrolou: #30 – Cukrovka a ženský cyklus

Co s naší glykémií dělá ženský cyklus? Jak tyto změny pociťujeme? Máme chuť na sladké a musíme zvyšovat množství inzulinu? Na závěr pak shrneme, jak nám obecně pomáhá strava v pozorování a poslouchání svého těla a jak k tomu přispěla nízkosacharidová strava.

Více

Cukrovka pod kontrolou: #29- Cukrovka a půst

První podcast v novém roce je o půstu. Rozebíráme, kdy a proč půst držíme, co nám to přináší za benefity, na co si dát pozor, především ohledně dávek inzulinu a kontroly glykémie.

Více

Cukrovka pod kontrolou: #28- Vánoce s cukrovkou

V dnešní epizodě si povídáme o tom, jaké to je mít Vánoce plné cukru a jaká je to pak svoboda na nízkosacharidovém stravování. Jak se nám obecně změnil přístup a pohled na stravování o Vánocích.

Více