Series: Czeching

Czeching: „Obnovené koncerty byly jedny z nejlepších, co jsem zažila.“ Jak mladí hudebníci reagují na pandemii?

Během workshopu Czeching Skills v galerii Českého rozhlasu vystoupili ředitel festivalu Pop Messe a hudebník Tomáš Kelar a ředitelka SLNKO RECORDS a hudebnice Jana Lokšenincová alias Shina s příspěvky týkajícími se hlavně rozvoje hudební kariéry. Skupinová diskuze se ale nakonec stejně stočila k řešení současné nejisté situace pro kulturu během pandemie koronaviru.

Více

Czeching: Výjimečný hlas a roztančené Café V lese. Tea Sofia ovládla Czeching 2020

Osmý ročník hudebně exportního projektu Radia Wave Czeching vyvrcholil minulý pátek v Café V lese koncertem všech nominovaných finalistů. U mezinárodní poroty nakonec v konkurenci kapely JayRõ, zpěvačky Báry Zmekové a rappera, který si říká BoLs/sLoB, nejvíc zabodovala osmnáctiletá zpěvačka Tea Sofia.

Více

Czeching: Kvalitní mikrofon nic nenahradí, ale analogovým synťákům už šlapou na paty softwarové pluginy, říkají JayRõ

Dvojici JayRõ tvoří milovníci syntezátorů i melancholie Jáchym Kovář a Robert Kříž. Coby jedni z nominovaných na letošní osmý ročník hudebně exportního projektu Radia Wave Czeching odehráli v rámci Radio Wave Studio Session čtyři písně. Dvojice aktuálně žije a studuje hudební produkci v Berlíně na tamějším British and Irish Modern Music Institute. „Škola je suprová mimo jiné i v tom, že můžeme používat tamější studia s drahým vybavením,“ dodávají JayRõ se smíchem.

Více

Czeching: JayRõ v Czechingu 2020: Berlínská indie scéna nám připomíná Prahu

Synťáky, outsiderská estetika a postupy DIY, to jsou JayRõ, jeden z nových objevů české indie scény. O tom, že jejich hudba patří i na zahraniční festivalová pódia, se teď snaží přesvědčit mezinárodní odbornou porotu v projektu Czeching. Společně s dalšími nominovanými je uvidíte 26. června na akci Czeching Showcase v Café V lese.

Více

Czeching: Bára Zmeková v Czechingu 2020: České texty dokážou probudit fantazii i v zahraničí

Zpěvačka a písničkářka Bára Zmeková je jednou z nejoriginálnějších tváří českého indie folku, vynikající hlavně svými osobitými texty a křehkostí hudebních aranží. Právě proto je nominovaná v letošním ročníku Czechingu, kde se bude snažit přesvědčit mezinárodní odbornou porotu o tom, že její hudba patří i na zahraniční festivalová pódia. Společně s dalšími nominovanými vystoupí na akci Czeching Showcase 26. června v Café V lese.

Více

Czeching: BoLs/sLoB v Czechingu 2020: Zvukem současnosti je autenticita

Producent a rapper BoLs/SLoB se po experimentálních hiphopových začátcích vyprofiloval v nadějnou osobnost současné elektronické scény. Letos se účastní Czechingu, kde se pokusí svou hudbu představit i zahraničí. Společně s dalšími nominovanými ho budete moct vidět 26. června na akci Czeching Showcase v Café V lese.

Více

Czeching: Tea Sofia v Czechingu 2020: Úspěch pro mě znamená být šťastná

Zpěvačka Tea Sofia loni po nahrání debutového EP Unwind dokázala, že představuje to nejlepší z českého vycházejícího popu. O tom, že by její hudba měla vyrazit i za hranice, se teď snaží přesvědčit mezinárodní porotu v hudebně-exportním projektu Czeching 2020. Společně s dalšími nominovanými vystoupí na akci Czeching Showcase 26. června v Café V lese. 

Více

Czeching: JayRõ

Synťáky, outsiderská estetika a postupy DIY, to jsou JayRõ, jeden z nových objevů české indie scény.

Více

Czeching: Bára Zmeková

Křehkost hudebních aranží, naléhavost osobních textů a cit pro detail posilují pozici písničkářky Báry Zmekové jako jedné z nejoriginálnějších tváří českého indie folku.

Více