Series: Dámská jízda

Dámská jízda: O strachu z návratu onkologického onemocnění a o tom, jak se mu bránit

O strachu z návratu nemoci a o tom, jak se mu bránit, si budeme povídat s psychoonkologem Martinem Pospíchalem. K tomu přidáme recept na měkké vánoční perníčky a tipy na zajímavé akce. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

Více

Dámská jízda: Adventní věnec za pár korun a dietní triky exministryně spravedlnosti

S českobudějovickou kreativní publicistkou Monikou Brýdovou se naučíme vytvořit adventní věnec za pár korun a také symbolicky pokřtíme její novou veganskou kuchařku. Exministryně spravedlnosti a autorka téměř dvaceti knih Daniela Kovářová zase prozradí své dietní triky. A chybět nebudou ani tipy pro dobrou pohodu. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

Více

Dámská jízda: Setkání se ženou, která vydává kuchařky s bezlepkovými recepty, a lékařkou, která cestuje po světě

Radka Vrzalová se kvůli dceři s celiakií naučila vařit bezlepkově a své recepty vydává už v páté kuchařce. Českobudějovická oční lékařka Stanislava Brůhová zase s fotoaparátem cestuje po světě a naposledy objevovala tajemství Ladakhu, kterému přezdívají Malý Tibet. A Ema Fridrichová z Benešova se podělí o recept na vaječný koňak. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

Více

Dámská jízda: Netradiční diář s tradicemi, domácí ořechovka a tipy pro zdraví i pohodu

Diář může být i poněkud netradiční s připomínkou tradic. Jeden takový popíše lišovská rodačka a majitelka nakladatelství Smart Press Martina Boledovičová. K tomu přidáme recept na domácí ořechovku od Hany Melmerové z Holubova a tipy z lunárního kalendáře pro dobrou pohodu a zdraví. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Více

Dámská jízda: S malířkou Emmou Srncovou o optimismu a životě v jihočeské chaloupce

Magazín Dámská jízda přináší rozhovor s malířkou Emmou Srncovou nejen o její výstavě k 80. narozeninám, ale i optimismu a životě v jihočeské chaloupce. Dále bylinkářka Silvie Hovorková poradí, proč se při stravování zaměřit na ořechy a mandle. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Více

Dámská jízda: Lékařka Martina Ziska zasvětila svoji profesní dráhu ájurvédě

Doktorka Martina Ziska se už léta věnuje ajurvédské medicíně. O své životní cestě vypráví v magazínu Dámská jízda. K tomu přidáme recept posluchačky Blanky z Táborska na netradiční koláč se švestkami a tipy pro dobrou pohodu. K poslechu zve Mirka Nezvalová.

Více

Dámská jízda: Rozhovor s Reném Kekelym, který sám zpovídá hosty v internetové talk show

René Kekely začínal jako novinář na jihu Čech, dnes v internetovém podcastu Face to Face zpovídá zajímavé hosty. On sám se nebojí žádné otázky, která míří i na něj. Rozhovor s ním si poslechněte v magazínu Dámská jízda. Dále v pořadu Mirky Nezvalové kreativní publicistka Monika Brýdová prozradí, proč se zamilovala do kůžopapíru.

Více

Dámská jízda: Zelený zákal je skrytý zabiják. Návštěva očního lékaře má smysl, i když nás nic netrápí

Devadesát procent všech vjemů máme prý díky svým očím. Právě proto bychom o ně měli pečovat. V Českých Budějovicích s tím lidem pomáhá oční lékař a chirurg Milan Matuška.

Více

Dámská jízda: Sdružení Mia Rose pomáhá ženám s rakovinou prsu

Občas potřebujeme dobré slovo a podanou ruku v pravý čas. I o tom si budeme povídat s Ivou Klementovu, zakladatelkou jihočeského sdružení Mia Rose, které pomáhá ženám s rakovinou prsu. K tomu přidáme recept na bezinkový likér s kávou a tipy pro dobrou pohodu z lunárního kalendáře. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

Více

Dámská jízda: Tipy pro posílení imunity a co dělat s knihami, které už nechceme

Jak posílit imunitu na podzim? Poradí Ivana Haldová z hornoplánské přírodní apatyky Arnika. Ředitel Jihočeské vědecké knihovny v Českých Budějovicích Ivo Kareš zase přidá pár tipů jak naložit s knihami, které už nechcete mít doma. Zalistujeme také knihou Energie o zdravé cestě z labyrintu únavy a poradíme co dělat, aby záclony byly bílé. K poslechu Dámské jízdy zve Mirka Nezvalová.

Více