Series: dCast

dCast: Tradingu nemůžete věnovat jen třicet minut denně

Na vysoké škole založil Otakar Šuffner se svým spolužákem Markem Vašíčkem společnost FF Trader. Ta pod značkou FTMO hledá a vychovává tradery po celém světě. Firma nově patří mezi top rostoucí hvězdy v žebříčku Fast 50. Mezi jejími klienty jsou třeba i učitelé na vysokých školách, kteří vyučují obchodování a u nich si to zkoušejí….

Více

dCast: Vývoj cen protézy nenajdete na Heurece

Úspěšný blogger Jiří Švihálek, alias Pacholek, popisuje s nadhledem příběh návratu do života po vážné dopravní nehodě na motorce. Vyhrál Magnesii Literu, bodoval v Křišťálové lupě, vydal knížku a je aktivnější, než kdy dřív. Plánů má spoustu, teď jenom, aby to noha dovolila, říká.

Více

dCast: Nábytek jako služba?

Pavel Vopařil je šéfem úspěšného e-shopu s nábytkem Bonami. Jeho firma stabilně roste, rozvíjí svůj segment a sází na technologie. Sám říká, že technologické přemýšlení je jejich velké sázka do budoucna a hlavně velká výhoda.

Více

dCast: Iron Man mi změnil život

Rodiče z něho chtěli mít stavaře. Pavel Kacerle se ale rozhodl jinak. Roky tvořil digitální efekty pro Marvel nebo LucasFilm, teď rozvíjí vlastní sportovní startup Livepenalty. Jak se dostal do garáže Roberta Downey Jr.?

Více

dCast: Energii chceme dávat více do zkvalitňování služeb než do růstu

Petr Háka je čerstvým CEO INVENTI. Ta firmám vyvíjí software na míru. A soustředí se mimo jiné na eCommerce. Jedno z hesel, kterým se ve firmě řídí, je PROČ. Co se pod ním skrývá prozrazuje v našem dCastu.

Více

dCast: Jsme inkubátorem nápadů a konceptů jídla

Jan Siuda je spoluzakladatelem první české cloudové, nebo taky virtuální kuchyně MyFoodPlace. Podle něj nejsou rozvážkovou službou, ale inkubátorem nápadů a konceptů jídla. Jeho vizí je, že v budoucnu budou z poloviny IT firmou.

Více

dCast: Chci dosáhnout dokonalosti ve zdravotní péči do pěti let

Sotirios Zavalianis založil firmu AKESO, která provozuje jedny z nejúspěšnějších soukromých zdravotnických zařízení v Česku. V dCastu nám prozradil, co ho žene dopředu, na jaké překážky narážel a naráží, a jak se dostal mezi nejlépe řízené firmy v Česku.

Více

dCast: Ať už prodáváme obleky, consulting nebo pomeranče, je tomu třeba věnovat čas

Tomáš Hušner a Štěpán Vladyka jsou manažeři v Deloitte. A oba vedle toho podnikají v módě. Jejich startupy Oblekon i Stylify pomáhají mužům, aby se oblékali lépe. Jak zvládají full-time job a vlastní firmu? A v jaké fázi podnikání se zrovna nacházejí?

Více

dCast: Vědec není nikdy s ničím hotový, což pro podnikání není jednoduché

Jan Sohar stojí v čele skupiny Advacam, která podniká v rentgenových detektorech. Jejich využití je rozsáhlé – od vesmíru přes umění po koblihy. Podniká společně s nejlepším přítelem, rentgenovým vědcem. Jak dokážou sladit dva rozdílné světy? A co Jana Sohara na podnikání vlastně baví?

Více

dCast: Partner, který mě zradí, mě zradí opravdu jenom jednou

Simona Kijonková, šéfka Zásilkovny, ambiciózně rozšiřuje byznys. Na rozvoj podnikání si nepůjčuje, ale vkládá do něj vlastní peníze. V roce 2020 očekává oproti loňsku dvojnásobný obrat. A minimálně jeden měsíc v roce se s ní vůbec nespojíte.

Více