Series: Dobré odpoledne z Českých Budějovic

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Jak léčit covid doma. Prohlédněte si praktický návod, který sepsali lékaři

Onemocnění covid-19 je možné ve většině případů léčit doma. Jak postupovat a kdy domácí léčba přechází v nemocniční? Na to odpovídá praktická brožura, kterou Českému rozhlasu poskytl primář infekčního oddělení českobudějovické nemocnice Aleš Chrdle.

Více

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Při přistávání sovětských letadel na budějovickém letišti došlo 21. srpna 1968 k těžké havárii

„Ke vstupu do rozhlasu dali zaměstnanci ceduli Mateřská škola a do Dukelské ulice, kde skutečně mateřská škola byla, dali Československý rozhlas. Než to Sověti zjistili, stál ozbrojený vůz, který měl rozhlas hlídat, na jiném místě,“ popisuje historik Jiří Dvořák malou lest obyvatelů Českých Budějovic při okupaci 21. sprna 1968.

Více

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Fyzikální zákony jsou neúprosné. Zatímco auto zastaví, vaše tělo jede dál

V cyklu Bezpečně na cestách se věnujeme nebezpečným místům na jihu Čech. Ve chvíli, kdy nejste připoutaní, se ale takovým nebezpečným místem stává vaše auto. A je úplně jedno, kde zrovna jste.

Více

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Přiměřená rychlost není nejvyšší dovolenou rychlostí

Každý rok evidují policisté jako jednu z častých příčin dopravních nehod takzvanou nepřiměřenou rychlost. Co to ale vlastně je přiměřená a nepřiměřená rychlost?

Více

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Na jednom jediném úseku silnice u Prachatic se jen za poslední dva roky stalo 83 nehod

Silnice, která spojuje Prachaticko s Německem, ale i některé další úseky v tomto regionu, patří mezi nejnebezpečnější v celých jižních Čechách. Dopravní nehody jsou tu velmi časté.

Více

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: Senioři na silnicích více dodržují pravidla. Často také jezdí pomaleji, myslí si, že je to bezpečné

Blížíte se k seniorskému věku, nebo už jste senioři? A řídíte automobil? Pak vás asi bude zajímat, v čem jsou starší řidiči lepší než ti mladší a kde naopak mají největší slabiny. Otázky i odpovědi přináší v reportáži Zdeněk Zajíček a Václav Kovář.

Více

Dobré odpoledne z Českých Budějovic: O očkování proti covidu mají zájem i lidé, kteří žijí na ulici

Potkáváme je běžně na ulici. U některých je to patrné na první pohled, u jiných ani nepoznáme, že nemají kde bydlet. Lidé bez domova, bezdomovci. Také oni, ale i zaměstnanci sociálních služeb, kteří jim pomáhají, se museli vyrovnat s pandemií. A také oni mají možnost nechat se očkovat.

Více