Series: Dvojka

Dvojka: Na vidličce Romana Pauluse: Bezlepková dieta: Čím se dají nahradit obiloviny

Omezení lepku je určitě prospěšné. Co například luštěniny či brambory? Proč si dát pozor na bulgur? Exkluzivně pro stanici Český rozhlas Dvojka připravil Roman Paulus.

Více

Dvojka: Blízká setkání: Adéla Elbel: Jsem velmi liberální matka, ale děti mají jasná pravidla

Moje dcery i moje stand-upy mají pevné hranice, ujišťuje komička v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Více

Dvojka: Příběhy z kalendáře: Režisér Konstantin Sergejevič Stanislavskij. Sláva jeho inscenací překročila hranice Ruska

Když se řekne ruské divadlo, bude patrně jedním z jmen, které vás napadnou mezi prvními, Konstantin Sergejevič Stanislavský. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Více

Dvojka: Káva o čtvrté: Postcovidový syndrom

Host: doc. MUDr. Milan Sova, přednosta Kliniky nemocí plicních a tuberkulózy FN Brno. Moderuje Tereza Stýblová.

Více

Dvojka: Blízká setkání: Když kreslím, nemyslím na čtenáře, bavím sám sebe, přiznává karikaturista Miroslav Kemel

„Pár postav nové vlády už nakreslit umím, ale většinu z nich se budu muset teprve naučit,“ říká karikaturista Miroslav Kemel v Blízkých setkáních. Všechny díly pořadu najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Více

Dvojka: Úžasné životy: Úžasné životy: Kytarista Radim Hladík podle muzikanta a kolegy Honzy Křížka

„Byl to nejen brilantní kytarista, možná jeden z nejzásadnějších, co se týče rockové a bigbítové kytary, ale především brilantní hudební skladatel. Dodnes je velikán, jeho samply znějí v písničkách z celého světa, “ říká Honza Křížek, který hrál v kapele Blue Effect po jeho boku dvanáct let.

Více

Dvojka: O češtině od A do Z: Hláska „g“ v češtině

Praktická škola naší mateřštiny s humorem a nadhledem. Každou neděli jedna poučka, kterou jste už možná zapomněli. Připravili Michal Jagelka a Alex Röhrich.

Více