Series: Dvojka

Dvojka: Příběhy z kalendáře: První transfúze krve. Pokus, který nadlouho předběhl svou dobu

Dnes si připomeneme první transfúzi krve. Tento lékařský zákrok musel ve své době působit jako sci-fi. Napsal Ondřej David.. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Více

Dvojka: Polední sirény: Vegetariánství může skončit i kvůli opečenému buřtu. Co si myslí o špekáčku Polední sirény?

„Byla jsem rok vegetariánka,“ svěřuje se Jitka Asterová v Poledních sirénách na Dvojce. „Skončilo to tak, že jsem byla na večírku a dala jsem si špekáček. Zjistila jsem, že nic lepšího než opečený buřt neexistuje.“ Linda Finková se masa nikdy nezřekla, ale zvíře by zabít nedokázala. „To bych baštila jenom okurky,“ komentuje. Pusťte si novou Lady Show s humornými komentáři k aktuálnímu dění. Každý všední den po dvanácté na Dvojce. Živě, na webu a v aplikacích.

Více

Dvojka: Blízká setkání: Děti z čínského sirotčince jsou pro mě důkazem zrůdnosti komunistické ideologie, tvrdí novinář

Jeho dokument Nebe právě vstupuje do českých kin. „Díky němu se do Číny jen tak nepodívám,“ přiznává novinář Tomáš Etzler v Blízkých setkáních. Všechny díly Blízkých setkání najdete na webu Dvojky nebo v mobilní aplikaci mujRozhlas.

Více

Dvojka: Jak to vidí…: Kosatík: Feri byl spouštěč. Podstatou problému je, aby se oběti nebály jít s ošklivými věcmi ven

Od vypuknutí kauzy Dominika Feriho uplynul téměř měsíc. Co je důležité, to je podle spisovatele Pavla Kosatíka atmosféra, kterou kauza ve společnosti vyvolala. A klíčová je podle něj pozice eventuálních obětí.

Více

Dvojka: Příběhy z kalendáře: Ernesto Che Guevara. Muž se snem o velké revoluci

Dnes si připomeneme narození jedné z nejrozporuplnějších postav moderních dějin. Muže, který pro své ideály neváhal zemřít, ale ani rozsévat smrt. Napsal Jaroslav Hejnic. Další Příběhy z kalendáře můžete poslouchat online na webu Dvojky a v aplikaci mujRozhlas.

Více

Dvojka: Káva o čtvrté: Doktor Google

Host: MUDr. Josef Štolfa, praktický lékař a místopředseda pro vzdělávání ve Společnosti všeobecného lékařství. Moderuje Tereza Stýblová.

Více