Series: Fenomem

Fenomem: Budu tady pro tebe. Hrdinové ze seriálu Přátelé se vrací… do memů

Hrdinové populárního seriálu Přátelé se dočkali reunionu. Vzpomínalo se v něm na televizní fenomén 90. let. Pokud bychom ale měli soudit podle memů, Přátelé vlastně nikdy z veřejného povědomí nezmizeli.

Více

Fenomem: Kdo je Adrian a kde je jeho večírek? Virální pozvánka z TikToku zaplnila v Los Angeles pláž

Na večírky jsme se během lockdownu těšili asi všichni a teď, když pandemie už pomalu ustupuje, jsme jim už o něco blíž. Těžko ale říct, jestli bychom chtěli zažít právě takový mejdan jako sedmnáctiletý Adrian Lopez minulý týden v Los Angeles. Zatoulaná pozvánka na jeho narozeninovou party se stala hitem TikToku a na jednu kalifornskou pláž nalákala několik tisíc lidí, proti nimž musela dokonce zasahovat policie.

Více

Fenomem: Charlie mě kousnul. Patří legendární kousací incident do muzea kyberumění?

Virální video Charlie bit my finger – again! asi už brzy zmizí z YouTube, o víkendu se v internetové aukci vydražilo jako kyberumění za 760 tisíc dolarů, tedy skoro 16 milionů korun, a je možné, že ho už brzy budeme vídat jen v muzeích, kam zaplatíme vstupné.

Více

Fenomem: S dogecoinem až na Měsíc. Parodická kryptoměna žije díky memům

Svět se ještě pořád nemůže rozhodnout, jestli je Elon Musk kladný hrdina nebo záporák. Americký miliardář nicméně rád hraje na obě strany – v komediálním skeči televizní stanice Saturday Night Live se minulou neděli představil v roli Waria, padoucha z videoher společnosti Nintendo. V následném rozhovoru v SNL došlo i na parodickou kryptoměnu dogecoin, o které Musk často tweetuje a za jejíž nečekanou popularitu je zodpovědný.

Více

Fenomem: Prasátko Pepina s motorovkou. Vítejte na odvrácené straně YouTube

Youtube Kids je stránka, která nabízí okleštěnou verzi portálu YouTube určenou pro děti. Žádné reklamy, žádná sprostá slova ani diskutabilní obsah, tedy něco, s čím můžete bez obav nechat děti u tabletu. Nebo tak by to aspoň mělo být. Aktuální memová horečka YouTube Kids At 3 AM vás přinutí klást si otázku: Co se děje na dětské stránce YouTube, když všichni v klidu spíme? A rovnou nabízím i odpověď: Pořádně bizarní věci.

Více

Fenomem: RIP, Smíšku. Zemřel majitel nejnakažlivějšího smíchu z populárního virálu

Španělský komik Juan Joya Borja přezdívaný El Risitas – Smíšek – se proslavil v roce 2014 virálním videem, kde zní jeho explozivní smích. Teď je čas složit mu poklonu – minulou středu El Risitas zemřel. Majiteli toho nejnakažlivějšího smíchu bylo 65 let.

Více

Fenomem: Která část jointu ti ublíží? Mem odhaluje vedlejší účinky věcí

U těch nejlepších memů si můžeme říct: „Tohle je naprosto přesný.“ Právě to platí u aktuálního internetového hitu katalogizovaného nejčastěji jako Section of a Joint. Netýká se ale jen marihuany, tvůrci v něm vtipně vysvětlují, co znamenají jednotlivé části nějaké věci pro člověka, který ji používá. Obvykle obsahuje také přiznání, že objekty, které nám mají působit radost, můžou mít i jisté negativní účinky. A ty můžou být klidně větší než to, co nám působí potěšení.

Více

Fenomem: Sněhuláci s pintou a nezodpovědný život po pandemii. Připravte se na rozvolňovací memy

V některých zemích světa přichází konečně rozvolnění pandemických opatření a memy z minulého týdne to s humorem sobě vlastním komentují. Připravte se na otužilce s pintou, problémy, které očkování nevyřeší, i na odpověď na otázku, jestli z nás pandemie udělala jiné lidi.

Více

Fenomem: Můj děda bejval pěknej pořízek! Proč nás baví falešné fotky prarodičů?

Internet poslední týden zaplavily černobílé nebo zažloutlé fotografie, na nichž se lidé chlubí svými prarodiči, kteří v dávné minulosti vypadali dobře nebo udělali něco významného. Má to ale jeden podstatný háček – na fotce nejsou reální prarodiče, ale nějaká celebrita z filmu, videoklipu nebo obalu desky, a navíc z docela nedávné doby. Snímek je jen prohnaný přes filtr, aby vypadal starší, a příběh je vymyšlený. A čím je absurdnější, tím lepší.

Více

Fenomem: Toastová kočka prdící duhu. Deset let s ušním červíkem Nyan Cat

V únoru proběhla médii zpráva, že americký umělec Christopher Torres prodal v internetové aukci autorizovanou kopii svého GIFu Nyan Cat. Jistý sběratel za něj zaplatil v kryptoměnách ekvivalent zhruba 13 milionů korun, což je dost bláznivé i na svět kryptoumění. Zároveň to ale slouží jako důkaz nesmrtelnosti tohoto memu, který se objevil na internetu přesně před deseti lety, v dubnu 2011.
Karel Veselý

Více