Series: Fouskův svět

Fouskův svět: Pohled seshora

Chceš-li ovládnout svět, musíš se zalíbit hlupákům. Těch je víc. Tato myšlenka pekelníka, jak říká Josef Fousek, zazní na samém konci dnešního dílu. Poslechněte si… 

Více

Fouskův svět: Nemocnice

Dnešní díl originálního seriálu vás zavede do zdravotnického prostředí. Sestřičky, lékaři, jehly, vozíky s pacienty a houkající sanitky. “Televizní tvorba jakoby říkala – dívej se co tě čeká,” sděluje na úvod Josef Fousek.

Více

Fouskův svět: Anděl

“Covidu se nebojím, žádnej nikdy nebyl. Na koronu může věřit jenom starej debil.” I tento verš zazní v novém dílu oblíbeného pořadu. Jedná se o fiktivní andělskou příhodu.

Více

Fouskův svět: Život není hra

Myslím na rok 1945. Byl jsem stár šest let. Směje se na mě malý německý kluk. Podávám mu malou figurku čertíka, kterou upustil z kočárku. Maminka mi děkuje a kluk mi nemotorně mává…

Více

Fouskův svět: Někdy, někde

Jak rád bych slyšel větu: Zítra půjdeme na kávu, v zahrádce u kavárny večer po šesté. Jak rád bych slyšel v telefonu slova: Za týden přijedeme, dlouho jsme se neviděli. Má přání se ztrácí v nedohlednu.

Více

Fouskův svět: Politické nadávání

Nikdy jsem nedokázal vyhnout se politickému dění. Ono to asi nejde. I když nohou nevstoupíš do stranických vod. Občas jsem podlehl euforii, že láska a pravda zvítězí. Vzápětí jsem pochopil, že nevím, kdy a kde…

Více

Fouskův svět: Tutly tutly

Josef Fousek tentokrát vzpomíná na svou babičku Kristýnku z Nemanic u Českých Budějovic. Měla velký vliv na jeho zvídavou duši a mnohé moudrosti si pamatuje dodnes.

Více

Fouskův svět: Sarkastická úvaha

Člověka lze zranit snadno nevlídným slovem. Jsme každý jiný, ale srcde máme stejná. Radost léčí, hrubost zraňuje. Nejen tyto myšlenky vyjadřuje ve svém novém rozhlasovém příspěvku Josef Fousek.

Více

Fouskův svět: Statistické zamyšlení

“Chtějí vědět rodná čísla, adresy, zda máš mobil nebo postel s nebesy.” I tento verš uslyšíte v nejnovější satirické básni Josefa Fouska.

Více

Fouskův svět: Brumlání do vousů

“Jak je tunel dlouhý? Jak dlouhou cestu ještě ujdeme, než se objeví světélko na jeho konci,” ptá se dnes Josef Fousek.

Více