Series: Fyzio Podcast

Fyzio Podcast: #8 Evidence Based Physiotherapy

V dnešním povídání se podíváme na vědu ve spojení s fyzioterapií. Jak se orientovat ve studiích? Jak rozlišit relevantní informace od desinformací? Užijte si poslech osmého dílu Fyzio Podcast, který se tentokrát zaměří na způsoby objektivizace a kritického myšlení ve fyzioterapii.

Více

Fyzio Podcast: #7 Otužování

Otužování, neboli vystavování se chladu, je zajímavý způsob, jak udržet či zlepšit zdraví lidského těla a trénovat výstup z komfortní zóny. Přeji Vám příjemný poslech.

Více

Fyzio Podcast: #6 Metody vs. Koncepty vs. Princip

Dnešní povídání je v obecné rovině zasvěceno metodám, konceptům, principům, které využívá dnešní moderní fyzioterapie.

Více

Fyzio Podcast: #4 Fenomén extrému

Myšlenka fenoménu extrému říká, že pro správnou funkci, výhodně zvolenou strategii reakce a schopnost volby zlaté střední cesty, je nutná znalost jejich krajních hodnot. Tento jev platí v mnoha rovinách působení fyzikálních veličin na lidský organismus. O tom, jak nejlépe vytrénovat adaptaci na zevní i vnitřní jevy se dozvíte v tomto podcastu. Příjemný poslech.

Více

Fyzio Podcast: #3 Bolest – Proč vzniká a kdy mají nebo nemají hlavní slovo analgetika?

Třetí díl Fyzio podcastu je věnován bolesti. V rámci deseti minut obecně popisuji, jak bolest funguje, a jak ji náš mozek zpracovává. Dostane se také na smysl a vliv analgetik, včetně jejich indikací či situací, kdy je lepší zvolit strategii léčby.

Více

Fyzio Podcast: #2 Proč dnes skoro každého bolí pohyb? Jak se lišil život dříve a dnes?

Ve druhém díle Fyzio Podcastu se podíváme na rozdíl způsobu života dnes a před miliony lety. Způsob života lidí se za poslední stovky let změnil, evolučně se ale naše těla nezměnila téměř vůbec.

Více

Fyzio Podcast: #1 Fyzioterapie – co všechno do ní spadá a co lze jejím prostřednictvím ovlivnit?

V prvním díle Fyzio podcast je popsána samotná fyzioterapie. Nejprve je definována oblast, do které lze fyzioterapii zařadit, a také je zde vysvětlena role fyzioterapeuta v multidisciplinárním týmu. Kdy vyhledat fyzioterapeuta, kdy lékaře a kdy maséra? Jak se liší pohled na lidské tělo očima fyzioterapeuta? Dozvíte se v prvním díle.

Více