Series: Hlavní zprávy - rozhovory a komentáře

Hlavní zprávy – rozhovory a komentáře: Výměna šéfa české diplomacie: Už nemáme vládu Andreje Babiše, ale Miloše Zemana, myslí si poslankyně

Kandidát sociální demokracie na křeslo ministra zahraničních věcí Jakub Kulhánek ve čtvrtek představí svoje priority v resortu předsedovi vlády a prezidentovi. S Andrejem Babišem se sešel ráno, schůzka s Milošem Zemanem se má odehrát ve čtvrtek odpoledne. Teprve poté chce s názory, které by jako ministr zahraničních věcí prosazoval, seznámit veřejnost.

Více

Hlavní zprávy – rozhovory a komentáře: Prezidentovi jsem byl trnem v oku. Rozhodnutí nového vedení ČSSD respektuji, říká Tomáš Petříček

Tomáš Petříček v pondělí dopoledne potvrdil, že ve vládě končí. Dozvěděl se to na schůzce se staronovým předsedou ČSSD a vicepremiérem Janem Hamáčkem. Kdo Petříčka nahradí zatím není jasné. Podle neoficiálních informací by to měl být ministr kultury Lubomír Zaorálek. Ten ale serveru Novinky sdělil, že se necítí připraven opustit svůj resort. Nabídku dělat ministra kultury už přitom dostal poslanec ČSSD a starosta Náchoda Jan Birke. Situace je tedy zatím poněkud nepřehledná.

Více

Hlavní zprávy – rozhovory a komentáře: Sputnik V by Češi mohli dostat v dobrovolném režimu, připustil nový ministr zdravotnictví Arenberger

Ministra zdravotnictví Jana Blatného ve středu vystřídal ve vedení resortu dosavadní ředitel pražské vinohradské nemocnice Petr Arenberger. Jaké změny od něj premiér Andrej Babiš (ANO) na ministerstvu očekává?

Více

Hlavní zprávy – rozhovory a komentáře: V sobotu zemřel nejbohatší Čech Petr Kellner. Jak velké impérium po sobě zanechal?

V sobotu při nehodě vrtulníku v aljašských horách zemřel jeden z nejvýznamnějších českých podnikatelů Petr Kellner. Majiteli skupiny PPF Group bylo 56 let a patřil mezi nejbohatší lidi na světě. Jeho majetek odhaduje časopis Forbes na 373 miliard korun. Skupina PPF investuje do řady odvětví – od finančních služeb přes telekomunikace, biotechnologie, nemovitosti až po strojírenství a působí v Evropě, Asii a Severní Americe.
Věra Štechrová

Více

Hlavní zprávy – rozhovory a komentáře: Stoprocentní nemocenská bude demotivovat zdravé k chození do práce, shodují se poslanci ANO a ODS

Lidé v izolaci nebo karanténě by měli podle vládního návrhu nově dostávat sto procent redukovaného výdělku, ne jen šedesát jako dosud. Opatření má bránit propadu příjmů a motivovat lidi, aby po setkání s nakaženými covidem-19 nastoupili do karantény a hlásili své kontakty. K návrhu se vyjádřil poslanec ANO a majitel firmy Brano Group Pavel Juříček a místopředseda rozpočtového výboru za ODS Jan Skopeček. „Je to nepřímá cesta, jak uzavřít průmysl i zdravotnictví,“ shodují se.
Věra Štechrová

Více

Hlavní zprávy – rozhovory a komentáře: Odpolední publicistka s Vladimírem Krocem

Kdy vláda vyhlásí nouzový stav? Na jakých protiepidemických opatřeních se shodnou politici napříč stranickou příslušností? A co se dozvíme z knihy rozhovorů s Arnoštem Lustigem?
Vladimír Kroc

Více

Hlavní zprávy – rozhovory a komentáře: Rezignovali lidé, nebo vláda? „Zabraňme obrovským a zbytečným ztrátám,“ vyzývají tři členové NERV

Z tuzemských nemocnic přicházejí zprávy, že zařízení jsou prakticky plná a není možné pacienty s covidem převážet jinam. Za této situace tři členové Národní ekonomické rady vlády (NERV) v dopise vyzvali kabinet, aby se pokusil „udělat maximum pro zamezení obrovských ztrát na životech, dlouhodobých ekonomických dopadů a rozpadu důvěry ve veřejné instituce“. Tvrdit, že opatření nefungují, je kontraproduktivní, kritizuje postoj vlády jeden z autorů výzvy, sociolog Daniel Prokop.

Více

Hlavní zprávy – rozhovory a komentáře: Polední publicistka s Tomášem Pavlíčkem

Chystá se vláda víc podpořit přesun lidí ve firmách na home office? Jsou vládní opatření proti koronaviru dostatečná? Může si rodina pronajmout na jarní prázdniny byt nebo chatu na horách?

Více

Hlavní zprávy – rozhovory a komentáře: Odpolední publicistika s Tomášem Pancířem

Znamená dnešní schválení vakcíny rozhodující zlom v boji s covidem-19? Bude vakcína fungovat i na mutaci genu, která se šíří na jihu Anglie? Jak dopadá omezení dopravy mezi Británií a evropským kontinentem na české kamiony? A část hřebu, který našli archeologové v Milevsku, pochází z kříže, na kterém zemřel Ježíš Kristus?

Více