Series: Hobby magazín speciál

Hobby magazín speciál: Starejte se dobře o zahradní nábytek. Prodloužíte mu život

V Hobby magazínu speciál jsme se mimo jiné postarali o dřevěný zahradní nábytek. Zaslouží si správné ošetření. Odborník vám poradí, jak na to.

Více

Hobby magazín speciál: Šikovné ruce, dobré dřevo a 100 let starý prohnilý vrak zase může jezdit

Každý zná nějakého autoopraváře, ale máte někdo ve svém okolí člověka, který vyrábí ze dřeva karosérie aut? Seznamte se s Jaroslavem Hofmanem z Čečkovic na Tachovsku. Jeho koníčkem je sehnat starý vrak automobilu, kterému už táhne na sto let, na podvozek vyrobit dřevěnou kostru karoserie a auto zprovoznit.

Více

Hobby magazín speciál: Mnohostranné využití, minimální nároky. Vypěstujte si mátu

Máta je podle designérky přírodních zahrad Aleny Lehmannové rostlina nezmar. Ani nezkušenému pěstiteli se prý nepodaří ji zahubit. Vedle tradiční máty peprné existuje spousta dalších druhů, co byste řekli třeba mátě, která voní po kolínské?

Více

Hobby magazín speciál: Beton se hodí nejen na stavbu, ale i na výrobu půvabných soch

Beton je materiálem, který získává na oblibě a v současné době se využívá jak v exteriérech, tak v interiérech. Sochy z betonu vyrábí ve Starém Sedlišti u Tachova Zdeněk Civín.

Více

Hobby magazín speciál: Listy bobkovišně hnědnou, když se sejde mráz a prudké slunce

Bobkovišně mají po zimě spoustu hnědých listů. Zmátoří se anebo je nutná jejich obměna? Na to se ptal jeden z našich posluchačů. Vvysvětlil zahradník Přemysl Písař. 

Více

Hobby magazín speciál: Duben je hlavní dobou růstu smržů, chutí připomínají maso

Všechny smrže jsou jedlé, pozor ale na záměnu s jedovatým ucháčem obecným. Jak smrže poznáme, popisuje v Hobby magazínu speciál mykolog Zdeněk Hájek.

Více

Hobby magazín speciál: Kuchař Martin Havlík nabízí velikonoční menu

Martin Havlík, učitel odborných předmětů Hotelové školy v Plzni u Borského parku poradí, jaké velikonoční menu si můžeme doma z běžných surovin připravit. 

Více

Hobby magazín speciál: Velikonoční dekorace letos v kamenných obchodech nekoupíme. Zkuste to doma sami

Do velikonočního tvoření se může zapojit klidně celá rodina. Třeba na kuřátko líhnoucí se ze skořápky potřebujete pouze akrylovou přízi, vidličku, nůžky, papír na oči a zobáček, lepidlo a skořápku. Návod nabídne lektorka výtvarných technik Lenka Kohoutová.

Více

Hobby magazín speciál: Použitím totálních herbicidů sice zničíte plevel, ale také uškodíte včelám

Citát připisovaný Einsteinovi říká: Pokud vymřou včely, lidstvu zbývají 3 až 4 roky žití. O tom, co včelám způsobují pesticidy, hovoří včelař Michal Černý.

Více

Hobby magazín speciál: Energii nám po zimě doplní smoothie z jarních bylinek a mraženého ovoce

První výhonky bylinek jsou bohaté na vitamíny, minerály a stopové prvky. „Každá jedlá jarní rostlina má svoji výbavu. Čím víc si jich nasbíráme, tím budeme zdravější, je to taková přímá úměra,“ je přesvědčena autorka květinových kuchařek Jana Vlková.

Více