Series: Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Biologické hodiny: Kdy a čím si narušujeme spánek a kdy nejít na pivo?

Pojem biologické hodiny se používá často a čínská medicína s nimi pracuje. Jsou založené na tom, že každý orgán v těle je v určitou denní dobu aktivnější. Střídání světla a tmy také ovlivňují naše biorytmy.

Více

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Kateřina Cajthamlová: První pomocí při zánětech močových cest je pití čisté vody

Záněty močových cest postihují více ženy než muže. Mohou být akutní i chronické a obtíže s nimi spojené jsou velmi nepříjemné. Nesprávně léčený akutní zánět může v chronický přejít a způsobit tak závažné zdravotní problémy.

Více

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Zaručené rady na zhubnutí a očistu organizmu? K informacím z internetu přistupujte obezřetně

Na internetu patří články s radami na hubnutí a vším, co souvisí s životním stylem, k těm nejčtenějším. Zvláště pokud se jedná o zaručené „hity“. Dávejte ale pozor, řada těchto “hitů“ vám může i poškodit zdraví.

Více

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Co o našem zdraví vypovídají ruce

Prohlédněte si své ruce, možná o vás leccos prozradí. A to nejenom to, jak s nimi pracujeme, jak je zakládáme, držíme, ale i to, jak vypadají. Takový je totiž i stav vašeho těla.

Více

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Co dělat, pokud se cítíme přejedeni

Nevolnosti způsobené přejedením mohou mít řadu důvodů. Stejně jako u jiných zdravotních problému je i zde lepší prevence, než léčba, vysvětluje doktorka Kateřina Cajthamlová.

Více

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Co schází našemu tělu, když přijde podzim

Jak předcházet různým nachlazením a virózám, které jsou spojené s podzimními plískanicemi a chladnějším počasím, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Více

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Bolí vás svaly? Vysvětlíme vám proč

Bolesti svalů nás někdy dokáží velmi potrápit. Čím jsou způsobené a jak se jich můžeme zbavit, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Více

Hubněte zdravě s Kateřinou Cajthamlovou: Hubnout se dá i v leže, ale jenom v noci

To, že můžeme hubnout, i když ležíme v posteli, tedy v noci při kvalitním spánku, vás možná překvapí. Jakou roli v tom hraje hormon leptin a co můžeme udělat proto, abychom opravdu ve spánku hubli, radí doktorka Kateřina Cajthamlová.

Více