Series: Kavárna

Kavárna: Oslavenkyně Iva Janžurová několikrát přijela natáčet filmové scény i do jižních Čech

Osmdesáté narozeniny slaví 19. května 2021 herečka Iva Janžurová. Filmových či televizních rolí, které ztvárnila, jsou stovky. Každý z nás má rodačku ze Žirovnice na Pelhřimovsku spojenou s některou z postav. Filmový publicista Luboš Dvořák představuje převážně snímky, které natočila v jižních Čechách.

Více

Kavárna: Světoznámá díla Maleviče, Rodčenka nebo Kandinského zdobí Alšovu jihočeskou galerii

Na výstavu děl malířů ruské avantgardy v Hluboké nad Vltavou zve kulturní magazín Kavárna. Dále přináší rozhovor se sochařem Michalem Trpákem a představuje humoristickou audioknihu Projekt manželka.

Více

Kavárna: Jihočech Jaroslav Mareš se objevil v desítkách filmů, i když jeho role byly až na výjimky epizodní

Na hřbitově v Husinci na Prachaticku je pochován zdejší rodák, herec Jaroslav Mareš. Tento představitel desítek filmových rolí se narodil před sto lety. Známý je třeba jako hostinský Evžen z Jedové chýše v seriálu Hříšní lidé města pražského či student Prokůpek, žáka Jana Husa ve stejnojmenném filmu.

Více

Kavárna: Jihočeské Divadlo Continuo připravuje nové inscenace

Projekty Divadla Continuo přiblíží kulturní magazín Kavárna. Dále přidá pravidelný audioknižní tip Lucie Husárové. Magazínem provází Pavla Kuchtová.

Více

Kavárna: Podívejte se a poslechněte si, jak to vypadá v koncertní síni Jihočeské filharmonie

S tipy na knížku do uší, nebo na filmy čerstvě oceněného režiséra Hynka Bočana je tady dnešní Kavárna, ve které se podíváme i do nově zrekonstruované koncertní síně Jihočeské filharmonie v Českých Budějovicích. Magazínem o kulturním dění jižních Čech vás provede Pavla Kuchtová.

Více

Kavárna: Na střechu českobudějovické radnice se vrátili trubači

Každou středu odpoledne se ze střechy českobudějovické radnice ponese hudba. Lidem odsud budou vyhrávat členové žesťového souboru Jihočeského divadla. Chtějí tak před Velikonocemi nabídnout kolemjdoucím hudební osvěžení a alespoň dotek živé kultury. Poprvé se tóny hudby nesly nad náměstím Přemysla Otakara II. ve středu 10. března.

Více

Kavárna: V Jihočeském divadle finišují s novou inscenací Mechanický pomeranč

Podíváme se do městské zvonice ve Vimperku. Tradičně přidáme tip na zajímavé čtení i audioknihu. Magazínem o kulturním dění jižních Čech vás provede Pavla Kuchtová.

Více

Kavárna: Dvě v jednom – tak nazvala svou výstavu fotografií Tereza z Davle

V Maltézském sále strakonického hradu právě vystavuje fotografka Tereza z Davle výběr snímků ze dvou svých kolekcí: Neue Mädchen a Grandhotel. V další části Kavárny probereme s ředitelem Jihočeského divadla Lukášem Průdkem nová vládní opatření.

Více

Kavárna: Zahajovací koncert Jihočeské filharmonie a legendární Saturnin

V Kavárně jsme tentokrát navštívili zahajovací koncert letošní sezóny Jihočeské filharmonie. Otevřela ho skladbou Igora Stravinského Svěcení jara a houslovým koncertem Maria Castelnuova – Tedesca.  

Více

Kavárna: Drsná a nekompromisní Galerie Masna ve Slavonicích přichystala výstavu Jiřího Davida

V dalším dílu magazínu Kavárna vás čeká i návštěva Obrazárny Špejchar v Želči u Tábora, kde zase můžete vidět práce Jiřího Trnky. Letní náladu si navodíme při poslechu audioknihy na téma Jak vytrhnout velrybě stoličku a s Filipem Černým přidáme tip na zajímavé čtení jednoho lidského osudu.

Více