Series: Křížem krajem

Křížem krajem: Vzdělávací centrum v Karlovicích, oderská vrása, Oděvy První republiky

Nejprve se vypravíme do Karlovic v Jeseníkách a navštívíme vzdělávací centrum Více ve mlýně. Podíváme se také do lomu v obci Pohoř u Oder na Novojičínsku. A nakonec zavítáme do Hlučína na výstavu Oděvy První republiky.

Více

Křížem krajem: Oprava knihovny, setkání válečných veteránů, prohlídka věže dolu František

Zamíříme do knihovny v Bohumíně a prozradíme, co vše obnáší oprava hlavní budovy v centru města. Zavedeme vás také do Bystřice, kde se konalo tradiční setkání válečných veteránů a pozveme vás i do Horní Suché, kde můžete vystoupat na těžní věž bývalého dolu František.

Více

Křížem krajem: Venčení papoušků, Malý a Velký škaredý, DNA

Víte o tom, že nejen psi, ale i papoušci se musí venčit? Uslyšíte v reportáži z Ostravy-Poruby. Vypravíme se také k Malému a Velkému škaredému potoku do Beskyd a nakonec vám představíme DNA, nadšené divadelní amatéry z Frýdku-Místku.

Více

Křížem krajem: Bolatičtí zahrádkáři se pochlubili úrodou. Letos se dařilo hlavně dýním

Je tady podzim a to znamená, že se zahrádkáři začínají chlubit svou úrodou. Na jedné z prvních velkých výstav jsme se byli podívat a zjistili jsme, že se letos velmi dařilo třeba dýním. Máme důkaz z Bolatic na Hlučínsku.

Více

Křížem krajem: V Kopřivnici dokončují nové muzeum nákladních automobilů Tatra

Přestavbu budovy bývalé slévárny na muzeum nákladních automobilů dokončují dělníci v Kopřivnici. Má tam být vystavená unikátní sbírka asi 70 historických nákladních aut Tatra. Jednotlivé exponáty tam pracovníci muzea začnou stěhovat už na začátku příštího roku.

Více

Křížem krajem: Nové muzeum v Kopřivnici, klub vojenské historie Fénix, Týden čtení dětem

Podíváme se do Kopřivnice, kde finišuje stavba nového muzea nákladních vozů. V Novém Jičíně nás vojenský nadšenec Jiří Kostelník seznámí s činností klubu Fénix a do Českého Těšína zamíříme na akci nazvanou Týden čtení dětem.

Více

Křížem krajem: Úroda bolatických zahrádkářů, Lázně Darkov, ADRA hledá dobrovolníky

Nejprve se podíváme mezi bolatické zahrádkáře, kteří se začínají chlubit svou letošní úrodou. Pak vyrazíme do darkovských lázní, v nichž se pacienti léčí jodobromovou vodou. A nakonec zavítáme do ostravské charitativní organizace ADRA, která teď shání dobrovolníky k dětem.

Více

Křížem krajem: Trisia slaví 50 let, Devětsil ze Štramberka, Opavský páv

Vrátíme se do doby, kdy v Třinci stavěli kulturní dům. Následovat bude návštěva u hráče na jednostrunný chordofon ze 17. století. A pozveme vás do Opavy na sedmý ročník mezinárodního festivalu studentských filmů.

Více

Křížem krajem: Dětští průvodci, centrum tradičních technologií, Valašská zahrada

Řepiště, Příbor a Rožnov pod Radhoštěm – to jsou další cíle našeho magazínu. Nejprve si uděláme zastávku na Frýdecko-Místecku, abychom si místní historii vychutnali v podání dětských průvodců. Následovat bude návštěva Centra tradičních technologií a nakonec si prohlédneme letošní podzimní Valašskou zahradu.

Více

Křížem krajem: Historická cukrárna, brouci na Janíčkově vrchu, 100 let skautingu v Příboře

Nejprve si v Krnově pochutnáme na zákuscích v pravé prvorepublikové cukrárně. Poté budeme zkoumat brouky na Janíčkově vrchu a nakonec nahlédneme na oslavy 100. výročí skautingu v Příboře.

Více