Series: Politika a zpravodajství

Politika a zpravodajství: Speciál Radiožurnálu: Duel Petra Pavla a Andreje Babiše. Poslechněte si poslední debatu před prezidentskými volbami

Poslední šance pro nerozhodnuté voliče. Jaký bude příští český prezident a co od něj můžeme očekávat? Jan Pokorný se bude v posledním předvolebním rozhovoru ptát Andreje Babiše i Petra Pavla. Duel obou uchazečů o Pražský hrad začne v pátek 27. ledna ve 13 hodin a skončí těsně před otevřením volebních místností o hodinu později. Sledovat ji bude možné na webu i sociálních sítích Radiožurnálu a zpravodajském serveru iRozhlas.cz

Více

Politika a zpravodajství: Speciál Radiožurnálu: Volební lístky nepřijdou do schránky a budou žluté. Jak probíhá hlasování v druhém kole?

Volební místnosti budou otevřené tento pátek 25. ledna od 14 do 22 hodin a potom znovu v sobotu 25. ledna od osmi do 14 hodin. Jméno nového prezidenta by tak měli Češi znát už v sobotu odpoledne. Co všechno je potřeba k hlasování ve druhém kole prezidentských voleb? Poslechněte si reportáž.

Více

Politika a zpravodajství: Speciál Radiožurnálu: 11:20 Dobrodružství za volantem

Tomáš Zima dopoledne krátce provedl provedl Jana Pokorného po laboratořích 1. lékařské fakulty, kde působí, a bylo vidět, že je tam doma. S velkým zápalem mu ukázal také knihovnu i různé historické knihy. Z Prahy zamířili autem přes serpentiny u obce Žleby do Třemošnice, kde je firma DAKO, výrobce brzd, kterými jsou vybavené třeba i vagony londýnského metra.

Více

Politika a zpravodajství: Hlavní zprávy – rozhovory a komentáře: Odpolední publicistika: Zastropování energií. Podpisy prezidentských kandidátů. Hokejová síň slávy

Jak bude vypadat zastropování cen energií pro velké firmy, na kterém se dnes dohodla vláda? Jak se ministerstvo vnitra vypořádá s výtkami soudu ke kontrole podpisových archů prezidentských kandidátů? A co znamená hokej pro rozhlasového kolegu Aleše Procházku, který dnes vstoupil do Síně slávy českého hokeje. Poslechněte si celou Odpolední publicistiku.

Více

Politika a zpravodajství: Speciál Radiožurnálu: 11:40 Bojovník za důstojný život

Josef Středula o sobě říká, že coby odborový předák celý život bojoval za důstojný život většiny lidí v republice a prosazoval jejich zájmy. Je zvyklý nazývat věci pravými jmény a být v roli prezidenta protiváhou současné bezradné a nečinné vlády Petra Fialy, která podle něj jen mlží a neříká lidem pravdu.

Více

Politika a zpravodajství: Speciál Radiožurnálu: 14:20 Čekání na verdikt

Jaké jsou programové priority Denisy Rohanové? A jaký očekává výsledek rozhodnutí Nejvyššího správního soudu ohledně registrace svojí kandidatury?

Více

Politika a zpravodajství: Speciál Radiožurnálu: 11:40 Aspoň jeden klient denně

Jan Pokorný navštívil Denisu Rohanovou v její malé kanceláři nedaleko pražského hlavního nádraží, kde zrovna dokončovala rozhovor pro jeden ženský časopis. V 10 hodin za ní do kanceláře přišel klient v insolvenci. Prezidentská kandidátka si totiž navzdory probíhající kampani dala za cíl nabídnout své kapacity aspoň jednomu klientovi denně.Následuje porada s volebním týmem ohledně dalšího zacílení předvolební kampaně a pak focení v sídle jedné z českých televizních stanic.

Více

Politika a zpravodajství: Speciál Radiožurnálu: 8:50 Exekuce na začátku kampaně a sporná kandidatura

Denisa Rohanová je prezidentkou České asociace povinných, což je občanské sdružení zabývající se exekucemi a ochranou dlužníků. Na začátku kampaně se paradoxně ona sama vinou tehdejšího manžela dostala do exekučních problémů a byl jí obstaven transparentní účet. Její kandidaturu ovšem neřešil jenom exekutor, teď ji řeší také Nejvyšší správní soud, který dostal návrh skupiny senátorů na zrušení registrace kandidátky podepsané ještě poslanci minulé sněmovny.

Více