Series: Radiofórum

Radiofórum: HLASUJTE: Souhlasíte se zavřením škol kvůli omezení šíření koronaviru, nebo ne?

Od úterka 10. března jsou zavřené všechny základní, střední, vyšší i vysoké školy. Opatření bude podle ministerstva zdravotnictví platit minimálně do konce března.

Více

Radiofórum: HLASUJTE: Jak vnímáte Gorbačova jako osobnost?

Ve středu to bude 35 let od zvolení Michaila Gorbačova generálním tajemníkem ÚV KSSS. A 15. března to bude už 30 let od chvíle, kdy se stal Gorbačov prvním prezidentem Sovětského svazu.

Více

Radiofórum: HLASUJTE: Je podle vás 10letý trest za množírny zvířat dostatečný?

Za týrání zvířat bude nově zřejmě hrozit šest let vězení. Rozhodla o tom v úterý sněmovna, když schválila senátní úpravy trestního zákoníku – teď už zbývá, aby novelu podepsal prezident Miloš Zeman.

Více

Radiofórum: HLASUJTE: Byli byste pro rozšíření zákazu billboardů i u silnic II. a III. třídy?

Už od 1. září 2017 platí zákaz billboardů v ochranném pásmu dálnic (250 metrů) a silnic I. tříd (50 metrů). Provozovatelé je měli odstranit do konce srpna 2017.

Více

Radiofórum: HLASUJTE: Měla by Evropa podpořit Turecko v Sýrii, nebo ne?

Turecké vzdušné síly v úterý na severozápadě Sýrie sestřelily vojenský letoun L-39 syrských vládních jednotek, který byl vyroben v Česku. S odvoláním na turecké ministerstvo obrany o tom informovala agentura AFP.

Více

Radiofórum: HLASUJTE: Jsou podle vás bezpečnostní opatření kvůli koronaviru přehnaná, nebo na místě?

Kvůli šíření koronaviru rozhodla Bezpečnostní rada státu zastavit na 14 dní lety z Jižní Koreje a severní Itálie. Univerzity v Praze a Brně ruší výuku.

Více

Radiofórum: HLASUJTE: Jste pro, nebo proti zákazu klecových chovů slepic?

Zákaz klecových chovů slepic projednaly dva sněmovní výbory. Zatímco výbor pro životní prostředí je pro zákaz, zemědělský naopak proti. V obou výborech hlasovali proti zákazu poslanci hnutí ANO. 

Více

Radiofórum: HLASUJTE: Kdyby kleslo zdanění práce, souhlasili byste s vyššími majetkovými a ekologickými daněmi?

Česká republika výrazně zaostává v udržitelnosti veřejných financí. Uvádí to pravidelná analýza hospodářské a sociální situace v zemích společenství, kterou vydává Evropská komise.

Více

Radiofórum: HLASUJTE: Sníží se podle vás kvůli koronaviru růst letošní globální ekonomiky, jak odhaduje MMF?

„Nedoporučujeme občanům, aby cestovali do Lombardie a Benátska. Naši občané by měli zvážit, jestli mají cestovat do zahraničí,“ uvedl premiér Andrej Babiš (ANO) po úterním mimořádném jednání Bezpečnostní rady státu.

Více