Series: Stopáž

Stopáž: V zákulisí největšího dealu. Microsoft si kromě ikonických her kupuje i problémy

Microsoft kupuje za 68,7 miliard dolarů výrobce her Activision Blizzard. Pokud deal schválí americký regulátor, což může zabrat až 18 měsíců, půjde o dosud největší nákup Microsoftu a v technologickém byznysu vůbec.

Více

Stopáž: Zákaz Trumpa na sítích se vyplatil jen částečně, říká vědkyně

Kam se přesunul Donald Trump a jeho příznivci? Kde si píše s fanoušky Lubomír Volný? A proč na Facebook nejde svalovat vina za všechny společenské problémy, které máme? Pozvání do podcastu Stopáž přijala digitální antropoložka Marie Heřmanová.

Více

Stopáž: Vyhýbat se Green Dealu nedává smysl. Kolik bude stát a co přinese?

Trochu mě straší to, že šéfové české energetiky a průmyslu zelené revoluci nevěří a ignorují ji, přitom je třeba firmy na ni chystat. Jinak se nám může stát, že ztratíme trh, říká reportérka Zuzana Kubátová.

Více

Stopáž: (Bonus) Ztracený fakt na konec

Z Vánoční epizody se nám vytratil tradiční fakt na konec. A obzvlášť dnes by to bez tradic nešlo…

Více

Stopáž: Besídka audiotýmu Seznam Zpráv: Co poslouchat přes svátky?

Editoři podcastů Seznam Zpráv hodnotí ve speciálním dílu Stopáže podcastové pokroky, úspěchy i chyby a prozrazují, co budou poslouchat a sledovat přes vánoční svátky.

Více

Stopáž: Nová vláda, nový ministr zdravotnictví. Co od Válka čekat?

„Vlastimil Válek stejně jako čtyři ministři před ním nenastupuje jako ministr zdravotnictví, ale jako ministr covidu. A právě v této oblasti je absence jeho plánů nejpatrnější,“ říká komentátor Seznam Zpráv Martin Čaban.

Více

Stopáž: XIXOIO se pohybuje v šedé zóně. Jedinou garancí je jméno zakladatele

„Na byznysu XIXOIO není nic nelegálního, ale je nutné si uvědomit, že investice nejsou nijak zajištěné. Podle Richarda Watzkeho je hlavní garancí jeho jméno.“ Reportér Dan Novák v dnešní epizodě vysvětluje pozadí byznysu XIXOIO.

Více

Stopáž: Hůle: Přes počáteční problémy je Milostivé léto úspěch. Prodlužme ho

Nemyslím si, že Milostivé léto bude brzy zopakováno, ale politiky prosím o jeho prodloužení. Ať lidem, kteří mají vůli dluhy zaplatit, dají více času – Bohemia Energy totiž některým situaci hodně zkomplikovala, říká Daniel Hůle.

Více

Stopáž: Kauza Michalik: Amatérismus. Vedení STAN o jeho podnikání vědělo, říká reportér

Věslav Michalik sice stáhl svou kandidaturu, ale pro Starosty bude i nadále klíčovým členem. Svůj vliv si uchová, a tipuji, že bude pátrat po tom, kdo ten ohýnek rozfoukal, říká reportér Ondřej Koutník.

Více

Stopáž: Ve virtuálním světě bude více reklamy. Hraje se i o to, jak bude svobodný

Budeme do pěti let všichni běžně navštěvovat a pracovat ve virtuálním světě Metaverse, který nedávno představil zakladatel Facebooku? Není to pravděpodobné, říká David Sedláček z ČVUT.

Více