Series: #suHR podcast

#suHR podcast: 36: O roli HR ve startupu

S Klárou Horton, Head of People & Community v americkém startupu Gather, si povídáme o tom, jaká je role HR ve startupu, jak důležité je včas si definovat firemní hodnoty a v čem se americké startupové prostředí liší od toho českého.

Více

#suHR podcast: 35: O internim mentoringovém programu

Se Zuzanou Koždoňovou, HR manažerkou asistenční společnosti Europ Assistance, jsme si povídaly o jejich interním mentoringovém programu a také se dotkly tématu žen , které zůstavají stejně aktivní v práci i potom, co se stanou čerstvými maminkami.

Více

#suHR podcast: 34: O diverzitě a inkluzi

S Janou Tikalovou, expertkou na téma diverzita a zakladatelkou neziskové organizace OPIM, jsme si povídaly například o tom, co mohou firmy či manažeři udělat pro to, aby byly jejich týmy rozmanitější  a jaký z toho pro ně vlastně plyne benefit.

Více

#suHR podcast: 33: O kariérovém poradenství

S Anetou Kořínkovou, recruitment konzultantkou a account managerkou, si naše Míša povídala o aktuální situaci na trhu práce, o postupu při hledání té pravé práce a práci kariérové poradkyně. 

Více

#suHR podcast: 33: O firemní kultuře ve stavebnictví

S Erikem Štefanovičem, jednatelem společnosti DELTA Projektconsult a Radkou Sklenářovou, která má ve společnosti na starost oblast Lidských Potenciálů, jsme si povídali o pojetí férové firemní kultury v mezinárodní firmě poskytující komplexní služby ve stavebnictví a dotkli jsme se i tématu zavádění agilního řízení a to nejen do oblasti HR.

Více

#suHR podcast: 32: O digitálním well-beingu s Karolínou Presovou

S Kájou jsme se podívaly různé skupiny lidí, od dětí, školáků až po zaměstnance firem na home office a probraly jsme, jak na ně digitální prostředí a potřeba být neustále online působí a především to, jak ovlivňuje mezilidské vztahy i naši produktivitu. 

Více

#suHR podcast: 31: O candidate experience a onboardingu

S Míšou Škrobákovou z Morosystems jsme si povídaly o tom, jak kandidátovi zajistit co nejpříjemnější zážitek z celého procesu výběrového řízení a také o tom, jak se popasovat s online onboardingem nováčka.

Více

#suHR podcast: 30: O interním koučinku

Se Zuzkou Šafránkovou, specialistkou rozvoje a vzdělávání, jsme si povídaly o výhodách i úskalích interního koučinku a o tom, jak v rámci skupiny ČSOB vede poměrně velký tým interních koučů, kteří aktivně koučují nejen v rámci banky, ale také mimo ni. 

Více

#suHR podcast: 29: O vnitřní a vnější motivaci (nejen) zaměstnanců

S Hankou Vykoupilovou, HR koučkou a konzultantkou, jsme si tentokrát povídaly na téma vnitřní a vnější motivace, jak s nimi pracovat, jak zabránit vyhoření a stagnaci nebo také o tom, co dobrého si můžeme odnést z korporátní sféry.

Více

#suHR podcast: 28: O tvorbě životopisů, lektorování a podpoře maminek při návratu do práce

S Anetou Topičovou jsme tentokrát probraly velké množství témat. Dozvíte se třeba skvělé tipy pro kandidáty jak vylepšit svoji prezentaci a to nejen v životopisu nebo v průvodním dopisu. Povídaly jsme si i o lektorování personalistických kurzů nebo také o zaměstnávání maminek po mateřské.

Více