Series: Tip

Tip: Tip Terezie Kovalové: Zajděte na koncert písničkáře Jamese Harriese nebo groove-jazzové kapely Muff

Violoncellistka Terezie Kovalová si pro vás opět připravila celou řadu doporučení pro návštěvu koncertů a divadel. Už ve čtvrtek 20. ledna můžete vyrazit do Divadla Dobeška na koncert britského písničkáře Jamese Harriese. Jeho poslední dlouhohrající album Superstition nabízí kombinaci popu, soulu, gospelu a blues music.

Více

Tip: Tip Terezie Kovalové: Vyrazte na koncert vážné hudby do pražského Rudolfina

Hudebnice Terezie Kovalová si pro vás tento týden připravila doporučení pro návštěvu koncertních a divadelních sálů. Do Dvořákovy síně v pražském Rudolfinu můžete 12., 13. nebo 14. ledna zajít na slavný Brahmsův Dvojkoncert vážné hudby. Na housle se představí čtyřnásobná držitelka Grammy z Německa Anne-Sophie Mutter po boku španělského violoncellisty Pabla Ferrandéze. Orchestr České filharmonie oddiriguje oceňovaný Manfred Honeck z Rakouska.

Více

Tip: Výletní tip Pavla Sladkého: Vydejte se do Českého středohoří, v zimě má mimořádnou atmosféru

Dobrodruh a moderátor magazínu Radia Wave Casablanca Pavel Sladký si pro vás na konec roku připravil výletní doporučení do Českého středohoří. Tuto chráněnou krajinou oblast naleznete na severu Čech podél obou břehů toku řeky Labe. Hory a kopce této lokality mají sopečnou minulost, a proto dnes mají svůj typický kuželovitý tvar. V zimě lokalita přichází o své tradiční zbarvení a vy tak věnujete pozornost právě reliéfu.

Více

Tip: Tip Karolíny Vránkové: Navštivte nově zrekonstruované Uměleckoprůmyslové muzeum v Brně

Moderátorka pořadu Bourání Karolína Vránková si pro vás tentokrát připravila doporučení na návštěvu muzea. Několik let trvající rekonstrukce Uměleckoprůmyslového muzea v Brně, které spadá pod tamní Moravskou galerii, je konečně u konce. Teď nabízí nové stále expozice, které jsou přístupné pouze za dobrovolný příspěvek. Nově zrekonstruované muzeum v sobě snoubí umění, design i módu.

Více

Tip: Výletní tip Ladislava Zibury: Vypravte se ochutnat Miletínské modlitbičky spjaté s rodinou Erbenů

Dobrodruh Ladislav Zibura vám tento týden přináší tip na výlet do rodiště spisovatele a básníka Karla Jaromíra Erbena. Město Miletín najdete v okrese Jičín v Královéhradeckém kraji. Navštívit zde můžete rodný dům slavného rodáka, miletínský zámek nebo se vypravte na procházku po naučné stezce Karla Jaromíra Erbena.

Více

Tip: Hudební tip: Slovenské duo Magick označuje za velké bomby desky Kelis a Arcy

Hudební duo Magick můžete znát třeba díky jejich singlu Dokonalá. Právě s ním zpěvačka Pavlína Berčíková aka Malvina a rapper a baskytarista Lukáš Mutňanský aka LVCIFER vloni na slovenské scéně debutovali. V našem proskleném studiu v rámci další Radio Wave Studio Session představili živě jak společnou tak i sólovou tvorbu. Postupně také zbrojí na debutové album. Co doporučují ze svého posluchačského repertoáru?

Více

Tip: Tip Juliany Maškrtnice: Nechce se vám péct? Dejte si cukroví přímo v kavárně už před svátky

Do letošních Vánoc zbývají poslední týdny, a tak si pro vás pekařka a foodblogerka Juliana Fischerová Maškrtnica připravila celou várku doporučení protkaných vánočními pochutinami. Pokud si teď ke své kávě místo dortu rádi dáte kousek cukroví, můžete tak udělat hned v několika pražských podnicích. Kavárna a pekárna Super Tramp Coffee do své prosincové nabídky nově zařadila velké včelí úly, u kterých nešetřila s množstvím vaječného likéru ani rumu.

Více

Tip: Výletní tip Pavla Sladkého: Vyrazte na lom nebo pískovnu, v zimě mají tajemnou atmosféru

Tento týden doporučuje moderátor cestovatelského a outdoorového magazínu Casablanca Pavel Sladký výlet na oblíbená místa v netradičním čase. Předvánoční čas nabízí vyrazit na místa, kde jste byli v minulosti, ale v jiném ročním období. Vyberte si lokality, kam v létě jezdí hodně lidí, a podívejte se na ně teď v adventním čase z jiné perspektivy.

Více

Tip: Tip Karolíny Vránkové: Navštivte výstavu živých řemesel nebo improvizací v normalizační architektuře

Moderátorka a redaktorka Karolína Vránková si pro vás na tento týden připravila dvě doporučení na výstavy v Praze. Tu první naleznete v Galerii 1 ve Štěpánské ulici v centru města. Výstava Krásná práce nabízí pohled do lokálních živých řemesel lidového umění. Nabízí ukázky netradičních technik, jako je vyšívání pavím perem, pletení košíků z orobince nebo tradiční modrotisk. Ale pozor, výstavu můžete navštívit pouze do 26. listopadu.

Více

Tip: Tip Terezie Kovalové: Zajděte na Koncert pro svobodu a demokracii v podání České filharmonie

Hudebnice Terezie Vodička Kovalová si pro vás tentokrát připravila celou řadu koncertních doporučení. Už ve sváteční středu 17. listopadu můžete zajít na Koncert pro svobodu a demokracii v podání České filharmonie. Program svátečních koncertů pravidelně poukazuje na tvorbu umělců, kteří během svého života zápasili s uznáním či vlastní svobodou. Tentokrát zazní koncert pro klavír a orchestr č. 2 c moll od Sergeje Rachmaninova, který odehraje čínská klavíristka Yuja Wang.

Více