Series: Tip

Tip: Tip Karolíny Vránkové: Aktuální výstava v galerii VI PER nabízí útočiště pro rodiče s malými dětmi

Pokud žijete v Praze s malým dítětem, určitě se jednou za čas musíte vypořádat s nejrůznějšími nástrahami hlavního města. A zejména pro vás tento týden doporučuje moderátorka a redaktorka Karolína Vránková aktuální výstavu Vadí x nevadí: Jak se žije dětem a rodičům v Praze?. Až do 10. července se na ni můžete zajít podívat do galerie VI PER v Karlíně.

Více

Tip: Výletní tip Viktorky Hlaváčkové: Vydejte se po stopách obrazů. Třeba za krajinou Maxe Švabinského

Výletní tip pro Radio Wave si tentokrát připravila horalka Viktorka Hlaváčková, která vám doporučuje podívat se do krajiny některého z malířů či malířek. Když si nakoukáte obrazy malíře, který byl inspirován nějakou krajinou, a potom se do ní vydáte a díváte se na ni malířovýma očima, zažijete podle ní velmi zvláštní pocity. V zahraničí to tak můžete udělat třeba s francouzským městem Arles, kde spolu tvořili Paul Gauguin a Vincent van Gogh.

Více

Tip: Výletní tip Ladislava Zibury: Vydejte se do Jáchymova a poznejte krutý příběh těžby uranu

Výletní tip pro Radio Wave si tentokrát připravil dobrodruh Ladislav Zibura. Podle něj byste se měli vydat do Jáchymova. V mnoha ohledech zajímavé místo, které je dnes poněkud zapomenuto, bylo v 16. století druhé největší město v Českém království. Tehdy tam totiž vrcholila těžba stříbra na tamějších ohromných ložiscích. Stříbro později vystřídal uran a právě historie těžby uranu je jednou z věcí, kvůli níž stojí za to se do Jáchymova podívat.

Více

Tip: Tip Terezie Kovalové: Zajděte na Open Air Lucerna Music Baru nebo festival Cool v plotě

Hudebnice Terezie Vodička Kovalová má pro vás tento týden doporučení na první plánované festivaly, výstavu nebo hudební film. Pražský podnik Lucerna Music Bar opět na letošní teplé měsíce naplánoval sérii koncertů Open Air. Od poloviny června můžete navštívit několik desítek vystoupení hned vedle historické budovy Branických ledáren. Na programu jsou koncerty kapel J.A.R., Monkey Business nebo rapového kolektivu 58G.

Více

Tip: Tip Terezie Kovalové: Zajděte na koncert Lenky Dusilové do pražského Paláce Akropolis

Violoncellistka Terezie Vodička Kovalová pro vás tentokrát připravila doporučení na pražské koncerty a divadelní představení. Ve středu 26. května vystoupí ve velkém sále pražského Paláce Akropolis Lenka Dusilová s VJem Aeldrynem ze studia Lunchmeat. Hudebnice, která na domácí scéně nepotřebuje příliš představovat, vydala v listopadu 2020 album Řeka. Novou deskou Dusilová zaujala hned ve čtyřech kategoriích cen České hudební akademie Anděl.

Více

Tip: Tip Juliany Maškrtnice: Ochutnejte domácí kváskový chléb z nové pekárny v Rožnově pod Radhoštěm

Pekařka a foodblogerka Juliana Fischerová Maškrtnica pro vás tento týden vybrala hned několik labužnických zastávek po celé republice. Od letošního dubna můžete v Rožnově pod Radhoštěm navštívit pekárnu Darina Bakery. Nové pekařství má v nabídce domácí kváskový chléb nebo focacciu. Na své si ale přijdou i milovníci sladkého pečiva, kteří mohou ochutnat třeba croissanty nebo skořicové šneky.

Více

Tip: Výletní tip Pavla Sladkého: Prozkoumejte historické tepny Posázaví u Sázavského kláštera

Výletní tip si pro vás tentokrát připravil cestovatel a moderátor Casablancy Pavel Sladký. Doporučuje vám trasu v Posázaví z Vlkančic do Pyskočel. V těchto místech nenarazíte na tolik ostatních turistů, kterých jsou jinde v Posázaví hojné počty. A když se vydáte po kopcích mezi zmíněnými obcemi, půjdete přímo nad Sázavským klášterem, jedním z důležitých spirituálních míst české kultury.

Více

Tip: Tip Karolíny Vránkové: Přečtěte si aktuální ročenku české architektury od architekta Petra Hájka

Patříte mezi fanoušky architektury? Moderátorka a redaktorka Karolína Vránková vám tento týden doporučuje aktuální ročenku Česká architektura 2019–2020. Tu každý rok sestavuje jeden vybraný autor. 21. vydání se tentokrát ujal architekt Petr Hájek. Sestavil výběr 31 realizací soudobé architektonické scény, které doplnil odborným komentářem. Těšit se můžete na hasičskou zbrojnici, rodinné domy nebo pokoj na stromě.

Více

Tip: Tip Terezie Kovalové: Přijeďte na živý koncert autem. Zahraje Xavier Baumaxa nebo 7krát3

Violoncellistka Terezie Kovalová pro vás tento týden připravila doporučení na živé koncerty, divadelní představení nebo online výstavu. Multižánrový festival Art Parking se s aktuální pandemickou situací vypořádal po svém. Do pátku 30. dubna můžete každý den vyrazit na živý koncert na Pražskou tržnici. Lístek si zakoupíte online, vyplníte potvrzení o negativním testu a poté přijedete autem. Na místě pak dostanete přijímač, který zapojíte do svého autorádia nebo reproduktoru.

Více

Tip: Tip Juliany Maškrtnice: Výlet do lázeňských Poděbrad může být gastronomický zážitek

S aktuálním uvolněním cestování mezi okresy vám tento týden pekařka a foodblogerka Juliana Fischerová Maškrtnica doporučuje několik výletů za jídlem. Město Poděbrady ve Středočeském kraji už dávno není pouze o lázeňských nebo wellness pobytech. Na ulici T. G. Masaryka navštivte restauraci Cucina. Vyzkoušet můžete jejich poctivé snídaně nebo hlavní chod z aktuálního menu. S probíhající chřestovou sezonou teď přidali do nabídky chřestový krém nebo risotto.

Více