Series: TOPcast

TOPcast: JAK VYVÉST ZEMI Z KRIZE?

Proběhla programová konference TOP 09, kde delegáti diskutovali nad směřováním strany v současné krizové době. Přinášíme první epizodu z nové série TOPcastu „vyvést zemi z krize“. Rozebrali jsme s předsedkyní Markétou Pekarovou Adamovou nejpalčivější…

Více

TOPcast: Potřebujeme talentované lidi, kteří budou chtít učit. Garance 130 % průměrné mzdy je bude motivovat.

Do sněmovny míří novela o pedagogických pracovnících. Jaké změny přináší a co si o ní myslí náš poslanec Matěj Ondřej Havel, který působí i jako ředitel gymnázia v Hradci Králové?
Je a bude dost učitelů? Je školství opravdu prioritou? A jak hodnotí svůj …

Více

TOPcast: Brno je moje město, senátor má za svůj obvod bojovat a otevírat mu dveře, říká Michal Sedláček

“Nemůžeme jen doufat, že politici, kteří se nezabývají rozvojem měst, se nás budou zastávat. Tam vznikla myšlenka, že bych mohl kandidovat.”
Co přivedlo Michala Sedláčka zpět do Brna? Jak vypadá město budoucnosti? Za jak dlouho by se mělo jezdit z Brna d…

Více

TOPcast: Skvělé nápady často zůstávají v šuplíku. Věda nám pomůže řešit současné krize, říká ministryně Langšádlová

Jak se buduje nový úřad? Kde jsou překážky, které nás často dělí od objevů světového formátu? A jak nám věda může pomoci v současné krizi? 
To vše a mnohem víc se dozvíte v novém dílu podcastu. Děkujeme, že posloucháte.

Více

TOPcast: Nikdo neví, jakou práci budou dnešní studenti mít za 20 let, vzdělávání by tomu mělo odpovídat.

Jak hodnotí své období v Senátu 1. místopředseda Jiří Růžička? Jaké plány by chtěl zrealizovat v příštím volebním období? Jak si představuje ideální formu školství?To vše a mnohem víc se dozvíte v novém dílu podcastu. Děkujeme, že posloucháte.

Více

TOPcast: Hledat půl hodiny místo kolem svého domu je nepřijatelné. Modré zóny by měly být výlučně pro rezidenty, říká Terezie Radoměřská

 
Hluk je něco, v čem nechcete žít. Pokud nemáte možnost si odpočinout, tak se to významně podepisuje na kvalitě vašeho života. Všechny změny na Praze 1 by měly probíhat koncepčně a logicky. Masterplan pro Prahu 1 nabízí moderně pojaté historické město, …

Více

TOPcast: Niedermayer: V politice nikdy nejste schopní deklarovat absolutní vítězství, vždycky jenom hledáte nejlepší kompromis.

Omlouváme se za sníženou kvalitu zvuku u této epizody. Občas se něco nepovede, ale my jsme Vás o tento rozhovor nemohli připravit. Závada je pro příště napravena. Děkujeme za pochopení.
 
Od koho dostal Luděk Niedermayer nabídku na post ministra financí?…

Více

TOPcast: Časem naši soupeři i partneři pochopí, že přijetí Eura je nevyhnutelné, říká poslanec Kolář

Měla by se Ukrajina stát členem EU? O čem bude české předsednictví radě EU? Čím je TOP 09 ve vládě vyjímečná? A jak zpětně kouká dosluhující starosta Prahy 6 na své působení na radnici? 
Své názory a otázky pište na Instagram @top09_cz

Více

TOPcast: Do 20 let nikdo nebude mít s manželstvím pro všechny problém. Jsem jednoznačně pro, říká poslankyně Martina Lisová

Je Martina Lisová optimistka? Jak se jí změnil život po zvolení do Poslanecké sněmovny? Kdy a jak dojde ke schválení manželství pro všechny a o okolo čeho se aktuálně točí diskuze v Poslanecké sněmovně?
Své názory a otázky pište na Instagram @top09_cz
 

Více