Series: Úžasné životy

Úžasné životy: Úžasné životy: Hudební skladatel Zdeněk Liška podle muzikanta Petra Maláska

„Fascinující je nejen jeho neuvěřitelná škála výrazových a stylistických prostředků, ale také obrovské množství hudby, které byl schopen vyprodukovat,“ žasne Petr Malásek.

Více

Úžasné životy: Úžasné životy: Spisovatel a písničkář Jan Vodňanský podle herečky Světlany Nálepkové

Pro herečku a zpěvačku Světlanu Nálepkovou byl spisovatel, skladatel a písničkář Jan Vodňanský původně jen jménem na magnetofonové kazetě, když poslouchala písně, které tvořil s Petrem Skoumalem.

Více

Úžasné životy: Úžasné životy: Arnošt Lustig podle Petry Procházkové

„Pro mě byl jeden z nejvtipnějších lidí, které jsem potkala, dělal si legraci i ze zakázaných témat. Byl mistr slova,“ vypráví zahraniční zpravodajka Petra Procházková.

Více

Úžasné životy: Úžasné životy: Jiří Schelinger podle Františka Ringo Čecha

Na jeho jedinečný hlas a bouřlivý život zavzpomínal jeho kamarád a spolupracovník František Ringo Čech. Odkryl všechny tváře legendárního a velmi talentovaného muzikanta.

Více

Úžasné životy: Úžasné životy: Režisér, herec a scénograf Petr Lébl podle spisovatelky Radky Denemarkové

Byl to enfant terrible českého divadla 90. let. Rozporuplný člověk, kontroverzní umělec, bezmezně obdivován nebo naprosto zatracován. Na Léblův život i dílo vzpomíná spisovatelka Radka Denemarková, autorka monografie Smrt, nebudeš se báti.

Více

Úžasné životy: Úžasné životy: Legendární zpěvačka Hana Hegerová podle textaře Michala Horáčka

V úctyhodných 89 letech odešla letos v březnu Hana Hegerová, dáma s velkým D a zpěvačka s velkým Z. Velmi blízko měla k textaři Michalu Horáčkovi, který s ní začal spolupracovat v 80. letech.

Více

Úžasné životy: Úžasné životy: Režisér Miloš Forman podle operního pěvce Štefana Margity

Fenomenální, jedinečný, pracovitý. Nejčastější slova, která jsou slyšet na adresu režiséra Miloše Formana. Ne jinak o něm mluví i operní pěvec Štefan Margita.

Více

Úžasné životy: Úžasné životy: Milan Rastislav Štefánik podle astronoma Jiřího Grygara

Nikdy neměli, ba ani nemohli mít, s M. R. Štefánikem tu čest. Jeho odkaz si však Jiří Grygar hýčká od 40. let minulého století. A dodnes jezdí a létá v jeho šlépějích.

Více

Úžasné životy: Úžasné životy: Jaroslava Adamová podle Jan Čenského

Snad každý má herečku spojenou s výraznou rolí. Ať už v divadle, televizi, rozhlasové hře nebo některém z mála filmů, ve kterých se přes nesporné mistrovstí objevila.

Více

Úžasné životy: Úžasné životy: Karel Gott podle Lucie Bílé

Pěveckou legendu a národní poklad Karla Gotta zpěvačka brala především jako váženého kolegu, se kterým měla tu čest spolupracovat, vystupovat a zpívat společné duety.

Více