Series: Větrník - Host ve studiu

Větrník – Host ve studiu: Do piva můžete přidat téměř všechno, tvrdí Matúš Krátky

Pivo je fermentovaný nápoj z obilí, jehož základ tvoří ječmen, voda, kvasnice a samozřejmě chmel. „Používá se ale i aromatický chmel, různé druhy ovoce, na Moravě je v poslední době populární citrónová tráva,“ dodává dlouholetý olomoucký prodejce piva.

Více

Větrník – Host ve studiu: Pohyb je to nejlepší, co pro své zdraví můžeme udělat, říká devadesátiletý turista Jan Eichler z Mariánského Údolí

Turistický oddíl při TJ Spartak Moravia Mariánské Údolí založila skupina příznivců táboření a vysokohorské turistiky v roce 1949. O rok později do něj vstoupil Jan Eichler. „Byl jsem kluk z vesnice, jako mladík jsem chodil do Junáka a do Skautu, takže mě příroda a turistika lákaly,“ vzpomíná.

Více

Větrník – Host ve studiu: Petr Dzingel miluje Asii a tamní street foody, připravuje vlastní kuchařku

Knihu, o které mluví jako o gastronomickém cestopisu, pojmenoval Východní přísliby. Bude plná receptů rozepsaných do nejmenších detailů, dobrých rad a fotografií. Vyjít by měla na konci letošního roku. Všechny recepty sám připravuje.

Více

Větrník – Host ve studiu: Jako kantorka byla Jarmila Frajtová nejšťastnější, učila třicet šest let

Za nejdůležitější považuje kontakt mezi dítětem a učitelem, což žádný přístroj nemůže nahradit. Stejně jako kolektiv. „Uvědomuji si, kolik citu a lásky jsem dětem dala,“ říká Jarmila Frajtová, která prošla několika olomouckými základními školami.

Více

Větrník – Host ve studiu: Přírodní úkaz mezi maratonskými běžci. To je Jiří Březina

Pro sportovce a fanoušky maratonu je něco jako přírodní úkaz. Na start prvního maratonského závodu nastoupil v roce 1983 ve svých čtyřiačtyřiceti letech. A do dnešního dne jich zvládl neuvěřitelných 635. Jiří Březina z Přerova, který v dubnu oslavil v plné síle neuvěřitelných 82 let.

Více

Větrník – Host ve studiu: O křiklouny siamangy i nejmenší opice světa se v olomoucké zoo stará Veronika Peterková

V pavilonu opic na Svatém Kopečku chovají tři druhy lemurů z Madagaskaru, gibony a kolekci drápkatých opiček z Jižní Ameriky. „Většinou u nich máme služby přes den, při mimořádných situacích jsme ale k dispozici neustále,“ vysvětluje jedna ze čtyř ošetřovatelek Veronika Peterková.

Více

Větrník – Host ve studiu: Rektor je tak silný, jak silná je univerzita, je přesvědčený prof. Martin Procházka

Univerzita Palackého bude mít od května nového rektora, historika Jaroslava Millera vystřídá lékař, děkan Fakulty zdravotnických věd Martin Procházka. Stane se v pořadí patnáctým rektorem v novodobé éře obnovené olomoucké univerzity.

Více