Series: Zálety Aleny Zárybnické

Zálety Aleny Zárybnické: Před manévrem je ideální zatnout lýtka, zadek a břicho, říká akrobat Stanislav Čejka

Stanislav Čejka pochází ze Dvora Králové nad Labem a tam taky v aeroklubu s létáním na větroních, když mu bylo šestnáct let, začínal. Vystudoval gymnázium v Jaroměři a Univerzitu obrany v Brně. Dnes je příslušníkem 21. letecké základny taktického letectva v Čáslavi a létá na gripenech.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Hodina zpěvu u Edity Adlerové? Legíny, karimatka a jedem!

Edita Adlerová se v Pardubicích narodila a tam taky vystudovala konzervatoř. Absolvovala rolí Carmen v Divadle Josefa Kajetána Tyla v Plzni. Koncertovala po celém světě, nebojí se projektů na první pohled střelených. I její život je, jak jsem se dočetla, sem tam nějaký kotrmelec. Ten poslední, pandemický, bude patřit bezpochyby k těm nejvýraznějším.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Naučila jsem se nebýt paralyzovaná nervozitou, usmívá se tvář televizních Událostí Linda Bartošová

Bylo jí 19, když se coby finalistka soutěže krásy rozhodovala o své profesi. Vybrala žurnalistiku a říká, že ani jiná varianta nepřicházela v úvahu. Linda Bartošová do České televize přišla v roce 2013, byla reportérkou zahraniční redakce a moderátorkou na ČT24. Od loňského podzimu ji můžete vídat i v nejsledovanějších zpravodajských relacích. V Událostech, komentářích a v Událostech.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Ondřej Synek: K veslování mě přivedl bratranec, abych nebyl oplácaný

Zálety dnes vysíláme z loděnice armádního sportovního centra Dukla, jsme na Císařské louce v Praze. Do konce 19. století se tu rýžovalo zlato a s trochou nadsázky se tu drahé kovy z vody dají vylovit i dneska. Právě tady totiž trénuje pětinásobný mistr světa ve skifu a trojnásobný olympijský medailista, veslař Ondřej Synek.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Vesmírné odpadky mě nadzvedávají ze židle, zlobí se astronom Suchan

Astronom Pavel Suchan se věnuje astronomii od dětství. Dlouho působil na petřínské hvězdárně, dnes je tiskovým mluvčím astronomického ústavu Akademie věd České republiky a místopředsedou České astronomické společnosti a taky jejím tiskovým tajemníkem.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Martin Wichterle nechal opravit Vrbatovou boudu a jeho sklárny vyrábí České lvy

Pokud jste nás poslouchali minulý týden, tak víte, že jsem si povídala na Petrových boudách s Vladimírem Kovářem. Dnes mířím ještě o sto nadmořských metrů výš, na Zlatém návrší stojí od roku 1964 Vrbatova bouda. Jejím majitelem je původem geolog, dnes průmyslník a majitel firmy Wikov Industry, potomek slavných strojařů a chemiků Martin Wichterle.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Dana Macounová: Pro restaurování jsem se rozhodla už v páté třídě

Dana Macounová pochází z Kočí u Chrudimi, vystudovala Střední průmyslovou školu kamenickou a sochařskou v Hořicích, obor kamenosochařství a kamenosochařská tvorba. Je restaurátorka, pracuje nejen u nás, ale i v zahraničí, například v Turecku a Iráku.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Na moři si odtahovku nezavoláte, říká mořeplavec Tomáš Kůdela

Tomáš Kůdela se narodil v Praze, vystudoval České vysoké učení technické, fakultu elektrotechnickou a pracuje jako vývojář hardwaru a softwaru. Začínal na surfovém prkně, pak získal chorvatskou licenci a dnes má nejvyšší kapitánské oprávnění – velitele jachty oceánské plavby.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Natáčení Zkoušek z dospělosti byl jeden velký mejdan, směje se Jan Čenský

Je to už víc než čtyřicet let, co se díky hlavní roli v seriálu zkoušky dospělosti stal idolem. Předurčen byl pro role princů, hrál v Divadle pod Palmovkou, hostoval v Národním divadle, svět procestoval s divadlem ta Fantastika.

Více