Series: Zálety Aleny Zárybnické

Zálety Aleny Zárybnické: Došli Slováci a tak mě nasadili do federální televize, směje se Kamil Čermák

Říká, že budoucnost je v jádru a v obnovitelných zdrojích a že na elektroauta bychom se měli dívat pragmaticky, nikoliv ideologicky. Kamil Čermák, předseda správní rady národního centra energetických úspor a taky osobnost Smart city roku 2018.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Jak cvičí dirigent? Hudba mi jede v hlavě, směje se Josef Kurfiřt

Je odkojený libereckou operou a původně hrál na lesní roh. Jako pěvec může zpívat prakticky veškerý repertoár a jako dirigent působí nejen v libereckém Divadle F. X. Šaldy, ale třeba také v Plzni, v Divadle Josefa Kajetána Tyla. Spolupracuje s hradeckou filharmonií, s filmovou filharmonií nebo s podkrkonošským symfonickým orchestrem. Dirigent Josef Kurfiřt.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Při pohledu na obrazy jsem schopná se i rozbrečet, říká propagátorka umění Barbora Půlpánová

Společným jmenovatelem jejích aktivit je zvídavost. Od studií politologie a publicistiky ji přivedla k práci mluvčí a pak i do Londýna, kam odcestovala za svou největší vášní – za uměním do slavné aukční síně Christie´s.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Paralympionik Kisý: Budu sportovat, dokud nepůjdu do penálu

Je mistrem světa ve vrhu koulí, svou první olympijskou medaili získal při své páté účasti na paralympiádě letos v Tokiu. Za úspěchy ho ocenil v říjnu i královehradecký kraj, zvítězil v anketě Sportovec desetiletí v kategorii handicapovaní sportovci. Aleš Kisý, bronzový medailista z Tokia.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Občas si v práci dám pár kliků, směje se elitní lezec Martin Stráník

Sportovní lezení vešlo ve všeobecnou známost hlavně díky olympiádě v Tokiu, palce jsme v přímém přenosu drželi Adamu Ondrovi. Troufám si říct, že docela málo chybělo a mohli jsme sledovat ještě jednoho excelentního českého lezce, Martina Stráníka. Je několikanásobným mistrem České republiky v lezení na obtížnost i boulderingu, medailistou ze světových pohárů i mistrovství světa.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Dopravní pilot Michal Souček: Cesta do práce mi trvá půl dne

Původním povoláním je rozhlasovým moderátorem. Ovšem před lety si splnil sen, investoval do pilotního výcviku a dnes je dopravním pilotem katarské aerolinie.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Fotím trochu úchylně, směje se sportovní fotografka Markéta Navrátilová

Už v roce 1998 o ní psali v novinách jako o nejlepší fotografce světových cyklistických závodů. 25 let fotila legendární Tour de France. Dnes fotí kromě sportu i portréty a reportáže.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Při expedicích klukům závidím jen při čůrání, směje se horolezkyně Soňa Boštíková

Vždycky chtěla být rovnocenný člen týmu a nedovolila při svých expedicích, aby se k ní muži chovali až přespříliš galantně. Ačkoliv vystoupila na dvě osmitisícovky a taky jako první Češka na nejvyšší horu severní Ameriky, tvrdí, že jsou v horách místa, kde žena nemá co dělat.

Více

Zálety Aleny Zárybnické: Saskia Burešová už byla v Kalendáriu ježibaba i opice

Narodila se při služební cestě svých rodičů na Slovensku. Herectví ji zajímalo už na gymnáziu, v Helichovce v souboru profesova Notovného. Moderovala stovky přímých přenosů, je pětinásobnou držitelkou ceny Týtý a její Kalendárium bude na obrazovce příští rok slavit 30. výročí.

Více