Series: Zelené světy

Zelené světy: Trendy ve světě rostlin a zahradničení pro rok 2022

Magazín pro milovníky zahradničení představí nové trendy pro rok 2022, bude řeč o živých vertikálních stěnách a uslyšíte fejeton o tom, jak pes řídí chod zahrady. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

Více

Zelené světy: Zajímavosti o mangu a sváteční fejeton Pavla Chlouby, v němž hlavní roli hraje hlávka zelí

Vánoční vydání magazínu Zelené světy pro milovníky zahradničení. Dozvíte se zajímavosti o mangu a zazní fejeton, v němž hlavní roli hraje hlávka zelí. K poslechu zvou Hanka Šoberová a Pavel Chlouba.

Více

Zelené světy: Exkurze do světa jedovatých rostlin

Jedovatost je jeden z mechanismů na obranu přežití, který si vyvinuly některé rostliny. Do jejich světa nahlédněte s Hankou Šoberovou a Pavlem Chloubou.

Více

Zelené světy: Co to je a jak funguje vermikompostér

V tomto dalším vydání pravidelných Zelených světů dojde nejen na technické vymoženosti, ale i na orchideje nebo jednu známou, přitom celkem kontroverzní rostlinu.

Více

Zelené světy: Jaké prvky nesmí chybět v zahradě, která se označuje jako japonská

Pozveme vás taky do jednoho z nejoriginálnějších skleníků tropických rostlin v Evropě, který se nachází v našem hlavním městě a povíme si něco o rostlině zvané mimóza.

Více

Zelené světy: Zajímavosti ze světa bazalek, návštěva holandské zahrady, fíkusy i nové hortenzie

Do kouzelného světa rostlin se můžete přenést díky magazínu Zelené světy. Tentokrát bude řeč o bazalkách, fíkusech a hortenziích, navštívíme i holandskou zahradu. K poslechu zvou Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

Více

Zelené světy: Praktické rady a tipy pro kompostování

Víte, co všechno patří a nepatří do kompostu? Jak by samotný kompostér měl vypadat, jakých chyb se při jeho budování vyvarovat a jak zní hlavní zásady kompostování? Poslechněte si zahrádkářský magazín Zelené světy, který připravili Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

Více

Zelené světy: Jak souvisí rybářství se zahradničením a vyplatí se pěstovat rajčata podle lunárního kalendáře?

Souvislost mezi rybářstvím a zahradničením, medonosné rostliny nebo pěstování rajčat podle lunárního kalendáře. To jsou témata magazínu Zelené světy, který připravila Hanka Šoberová s Pavlem Chloubou.

Více

Zelené světy: Víte, jak vypadá a jak se pěstuje hlohyně?

Oblíbenou rostlinu, která ozdobí zahradu po celý rok, připomínají v magazínu pro milovníky zahradničení Hanka Šoberová a Pavel Chlouba. Dále představí i rostlinu zvanou ruselie a odpoví na pěstitelské dotazy posluchačů. Poslechněte si Zelené světy.

Více

Zelené světy: Tip na tři zajímavé stálezelené dřeviny a bez, kterému se říká černá krajka

Magazín pro milovníky zahradničení připravují Hanka Šoberová a Pavel Chlouba. Tentokrát také přiblíží mechanismus masožravé špirlice a vezmou vás do Lomnice nad Lužnicí na jednu hezkou zahradu.

Více