Series: Zelené světy

Zelené světy: Rady a tipy pro zeleninovou zahradu

Inspirace na výrobu proutěných obelisků, pěstování rajčat podle lunárního kalendáře a návod pro výsev travního semene. Magazín pro milovníky zahradničení připravili Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

Více

Zelené světy: Trávníky, to je velké téma pro zahrádkáře

V magazínu Zelené světy probereme trávník ze všech stran – od likvidace starého, přes založení nového, druhy travních směsí, hnojení až po zalévání a sečení. Připravili Hana Šoberová a Pavel Chlouba.

Více

Zelené světy: Poradna pro zahrádkáře

Na pěstitelské dotazy posluchačů živě ve studiu odpovídá zahradník Pavel Chlouba. Moderuje Hanka Šoberová.

Více

Zelené světy: Lišejníky dokáží přežít za každou cenu. Lidé je využívají v medicíně, kuchyni i při obřadech

Jak dostat lišejníky z větví ovocných stromů, se často ptají zahrádkáři. Podle zahradníka Pavla Chlouby sice existuje způsob, jak rozrůstání lišejníků omezit, ale jedná se o krátkodobé řešení.

Více

Zelené světy: Tipy pro pěstování cukrové kukuřice

Cukrová kukuřice vypadá krásně a navíc je z ní užitek. V pořadu Zelené světy poradíme, jak ji pěstovat. Probereme také pěstování rajčat na vyvýšených záhonech nebo historii i současnost konví.

Více

Zelené světy: Dobrá rada nad zlato, přesněji nad mšice

Tentokrát vám pomůžeme se střihem kanadských borůvek, se mšicemi na růžích, probereme použití kamenů k ohraničení záhonů a představíme hlošiny. Uvádí Hanka Šoberová.

Více

Zelené světy: Jak a kam správně vysazovat angrešt a rybíz

Zelené světy s Pavlem Chloubou a Hankou Šoberovou přinášejí i novinky z říše rostlin pro rok 2021, nebo informace o druzích a pěstování kapradin.

Více