ArtCafé

Objevujte témata a osobnosti mimo hlavní kulturní proud.
Web

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

ArtCafé: Jaké příběhy vypráví prales a co je potřeba udělat, aby jeho hlasy neutichly?

Co by pro lidstvo znamenalo vytěžení zdrojů světově unikátní oblasti, zánik kultur a příběhů, které se k nim pojí? A jak se toto téma odráží v uměleckých projektech? Publikace Ukradený déšť a jiné příběhy z Amazonie předkládá vyprávění o vzniku světa, prolínání kultur i bezohledného plenění deštného pralesa. V ArtCafé ji představují portugalistky Šárka Grauová, Petra Šantorová a Alena Růžičková. Seznámíme vás i s inscenací La luna en el Amazonas divadelní skupiny Mapa Teatro.

ArtCafé: Růžová Artbulance zasahuje aneb Potřebujeme intenzivní léčbu uměním?

V Praze se na týden zastavila růžová sanitka dánského uměleckého sdružení Kunstpartiet se svým projektem EUmergency: Artbulance na cestě. Koho nebo co chtějí léčit? Jak léčba uměním v jejich podání vypadá? Co všechno je ve hře, když se umělci rozhodnou intervenovat ve veřejném prostoru? V jakém vztahu je umění a léčení? S Hankou Malaníkovou hovoří členka sdružení Kunstpartiet Linda Sugataghy, operní pěvkyně Miroslava Časarová a divadelník a pedagog Tomáš Žižka.

ArtCafé: Na festivalu v Kendalu je komiks od střechy až po podlahu. Obsadil i výlohy obchodů

V programu festivalu LICAF, který se koná od 15. do 17. 10. 2021 v britském Kendalu, je řada českých vstupů, včetně výstavy Tady a teď. Výstavu deseti tvůrců připravil spolu s Tomášem Prokůpkem teoretik a historik komiksu Pavel Kořínek. Mezi vystavující patří i výtvarník, filmový a komiksový scénárista Vojtěch Mašek, jehož výrazným počinem je komiks Sestry Dietlovy. Ve Kendalu je na umělecké rezidenci i kreslířka a animátorka Kateřina Čupová, která stojí za komiksem R.U.R.

ArtCafé: Je kamera doménou mužů? Chybí kameramankám odvaha prosadit se v mužském světě?

S kameramanskou profesí si v současné době spojujeme obvykle muže. Ženy jsou ve filmovém průmyslu na této pozici v minoritním zastoupení. Proč tomu tak je? A jaká díla vznikají v jejich zorném poli? V ArtCafé o ženách za kamerou mluví kameramky Klára Belicová a Yvon Teysslerová a filmová teoretička Kateřina Svatoňová.

ArtCafé: Soužití s roboty může zvýšit míru empatie k jinakosti a také probarvovat obraz světa a lidí v něm

2. října byla v Brně konference HUMAIN a spojila experty ze sfér umělé inteligence, umění, designu a humanitních věd. Tři řečníci se stali i hosty ArtCafé. Sociální gerontoložka Lucie Vidovićová představuje projekt HUMR, kde robot Pepper zavítal do klubu seniorů. Socioložka a antropoložka Eva Šlesingerová otevírá svůj pohled na roli sociálních a emočních robotů. Filosof Palo Fabuš objasňuje, jaké otázky si lze klást ve vztahu k naší identitě, technologiím a budoucnosti.

ArtCafé: Socha nemá hranice. Její možnosti ukazuje výstava Regenerace sledující Ateliér sochařství v Ostravě

Hlavním impulsem k výstavě Regenerace v Pragovka Gallery byla snaha o sdružení umělců, kteří vystoupili zpoza ochranných křídel Ateliéru sochařství FU Ostravské univerzity a ve svých dílnách pracují na své sochařské budoucnosti. Vystavená díla, která jsou ve Vysočanech k vidění do 12. 12., mapují proměny v tématech, přístupech a metodách sochařů a sochařek, kteří studiem v Ostravě úspěšně prošli. O svých zkušenostech mluví Petr Szyroki, Šárka Mikesková a Jaroslav Koléšek.

ArtCafé: Fascinuje mě představa reality, kterou tvoří interakce, říká David Mitchell, autor Atlasu mraků

David Mitchell je romanopisec, scénárista, autor povídek, operních libret i překladatel. Během 26. ročníku festivalu Svět knihy Praha s ním vedla rozhovor Anna Luňáková.

ArtCafé: Jak děti nepřipravit o radost z tvorby? První krok – uchvátit je a ohromit zvukem, pohybem, barvou

Hravost a tvořivost jsou vlastnosti, se kterými se rodíme. Je lepší je kultivovat, nebo nechat svobodně projevit? Jak při umělecké výchově funguje pochvala a kritika? O svých pedagogických zkušenostech hovoří tanečnice Markéta Pucová ze sdružení Roztoč a Dětského studia Altík, hudebník a skladatel Tomáš Fingerland z hudební La školy a výtvarník Otto Kouwen ze spolku Barvolam, který propojuje svět takzvaně mentálně postižených umělců s umělci postiženými akademickým vzděláním.

ArtCafé: Opakem lhostejnosti je péče o místo ku prospěchu obce. I takové příběhy spojuje síť Dne architektury

Celorepublikový festival Den architektury začíná 1. října a trvá do 7. října. Akce letos přináší téma spojnic a cest mezi lidmi, krajinou a sídly. O síti aktivních buněk ochotných sdílet příklady dobré praxe mluví Miroslav Pavel ze spolku KRUH, který za festivalem stojí. Budoucnost bývalé dělnické kolonie Buďánka na Smíchově vykresluje Veronika Palečková a Kristýna Dvořáková. Virtuální prohlídku parku kolem Zámku Veleslavín nabídne Veronika Zapletalová ze spolku Hradní potok.

ArtCafé: Původně to byl vtip, nakonec se ústředním tématem Mezinárodního festivalu ilustrace LUSTR stal zmar

Festival ilustrace Lustr už po osmé představuje současné tvůrce z domácí i zahraničí scény. Na poslední chvíli se organizátoři rozhodli realizovat akci jen offline v prostorách pražského Kampusu Hybernská a ústředním tématem se stal pocit zmaru. Hosty Agáty Hrnčířové jsou programová ředitelka festivalu Barbora Müllerová a autoři Terezie Unzeitigová a Barbora Páníková s Jakubem Hrdličkou z kolektivu Nýbrž. Zahájení Lustru proběhne 23. 9. v 18. 00 a potrvá do 29. 9. 2021.

ArtCafé: Elektrika, šalina, tramvaj – provází člověka dnem i nocí, tepe městem a inspiruje

René Kubášek v prostředí tramvají a vozoven pořídil sérii fotografií a část z nich můžete vidět pod názvem Ze života řidičů tramvají do konce listopadu 2021 v pražském KC Vozovna. Tramvaje inspirují i další program KC Vozovna, jehož činnost představuje Marie Kašparová. O tramvajích, jejich stopách i historii dále vypráví Tomáš Krebs ze spolku Boveraclub. Jeho procházka Libercem Po stopách zaniklých tramvajových tratí je součástí letošního Dne architektury.

ArtCafé: Jaké příběhy o nás vypráví naše data? A kdo je vidí? Big Brother Film Festival otevírá diskuzi

Jaké svobody nám nabízejí a berou digitální technologie? Umíme si ještě představit život pouze v analogu? I těmto tématům se věnuje Big Brother Film Festival.

ArtCafé: Na cestě do vesmíru i pod zem. Festival Maker Faire je malý vesmír kutilů a tvůrčích lidí

Maker Faire je festival plný workshopů, společenských aktivit a zvídavých lidí, kteří si zkoušejí věci na vlastní kůži a s druhými sdílejí své výsledky kutění a bastlení.

ArtCafé: Když vám strach z poslechu Neklidu zaleze hluboko do uší, můžete si odpočinout u pohádkového Stopaře

Hraný podcast Stopař posluchačům nabízí unikátní možnost výběru žánru, v němž bude výchozí příběh rozvíjen. Neklid rádia Wave zase do uší přináší atmosféru thrilleru.

ArtCafé: Římská Lukrecie zaparkovala v karavanu na parkovišti VILY Štvanice. Přináší vášeň pro nové baroko

Divadelní soubory Tygr v tísni a Geisslers Hofcomoedianten představují nomádskou operní travestii Římská Lukrecie. Hudbu složil Tomáš Hanzlík na libreto z roku 1713.

ArtCafé: Římská Lukrecie zaparkovala v karavanu na parkovišti VILY Štvanice. Přináší vášeň pro nové baroko

Divadelní soubory Tygr v tísni a Geisslers Hofcomoedianten představují nomádskou operní travestii Římská Lukrecie. Hudbu složil Tomáš Hanzlík na libreto z roku 1713.

ArtCafé: Jaké jsou příběhy stanice metra Vltavská?

Anna Hokešová a Hugo Chmelař představují projekt Pět cest / Five Ways a Richard Biegel doplňuje historický kontext. Moderuje Agáta Hrnčířová, hudbu připravila Eliška Vidomus. E-mail: artcafe@rozhlas.cz.

ArtCafé: 10

ročník festivalu TABOOK zkoumá dvojlomnost family byznysu a rodinných vztahů. Ředitelka festivalu malých nakladatelů, Tereza Horváthová, bude hostem Pavla Klusáka. E-mail: artcafe@rozhlas.cz.

ArtCafé: Jak to, co vidíme, ovlivňuje naše myšlení?

Knihy Spekulativní kresba a Nové obzory představují Václav Janoščík a Andrea Průchová Hrůzová. Moderuje Anna Luňáková, hudbu vybírá Eliška Vidomus. E-mail: artcafe@rozhlas.cz.

ArtCafé: První podání na MF Karlovy Vary

Jak přeskočit laťku mezi studentským a profesionálním filmem? Hanka Malaníková pátrá v programové sekci První podání, která představuje 10 nadějných evropských režisérů. Hudbu vybírá Pavel Zelinka. E-mail: artcafe@rozhlas.cz.

ArtCafé: Underground je veselé ghetto, říká Vladimír “Lábus“ Drápal, který komentuje 20 let Guerilla Records

Jaké byly dvě dekády vydavatelství, které se specializuje na český underground? Z jakých myšlenek vzniklo a jak se Guerilla Records daří je zpřítomňovat v současnosti?

ArtCafé: Jaký bude 4. ročník ostravského literárního festivalu INVERZE?

Anna Luňáková zpovídá Ondřeje Hrabala a Vasiliose Chaleplise z organizačního týmu. Hudbu vybírá Pavel Zelinka. E-mail: artcafe@rozhlas.cz.

ArtCafé: Vzpomínka na hudebního experimentátora

Pavel Zelinka se ohlíží za tvorbou nedávno zesnulého Petera Rehberga. E-mail: artcafe@rozhlas.cz.

ArtCafé: Nová forma v Čáslavi

Co přináší umělecká platforma nového? Hosty Jitky Kostelníkové jsou její zakladatelé Kamila Ženatá, Michal Strach, Alena Losenická a kurátorka Zdenka Švadlenková. Vysíláme z čáslavského Klubu Gumárna. Hudbu vybírá Pavel Zelinka. E-mail: artcafe@rozhlas.cz.

ArtCafé: Pavel Klusák vede rozhovor s výtvarníkem Janem Jedličkou

Jejich zastavení, které doprovází hudba z alb ECM Records, se dotýká nestálosti krajin, vnitřních pocitů i právě probíhající výstavy v GHMP. E-mail: artcafe@rozhlas.cz.

ArtCafé: Pavel Klusák vede rozhovor s výtvarníkem Janem Jedličkou

Jejich zastavení, které doprovází hudba z alb ECM Records, se dotýká nestálosti krajin, vnitřních pocitů i právě probíhající výstavy v GHMP. E-mail: artcafe@rozhlas.cz.

ArtCafé: Nakoukněte pod vibrující víko undergroundu. Kdo ovlivnil tvůrčí proud Evy Turnové a Tobiáše Jirouse?

Jakými cestami se kapely The Plastic People of the Universe, DG 307 nebo Šílenství Mejly Hlavsy propsaly do současné tvorby dvou umělců, Evy Turnové a Tobiáše Jirouse?

ArtCafé: Skateboard je způsob, jak se vypořádat s ruchem velkoměsta a jeho překážkami

Jakub Otčenášek, sinolog a religionista, a Jakub Novotný, antropolog a výtvarník, vyprávějí o tom, co do života, prostoru města i krajiny přináší médium zvané skateboard.

ArtCafé: Měsíc autorského čtení je příjemným časoprostorem. Letos zesiluje hlas slovenských autorů a autorek

Měsíc autorského čtení má příjemnou, takřka domácí atmosféru. Vydejte se na průzkum brněnského terénu, odkud přinášíme rozhovory i náladu tohoto literárního festivalu.

ArtCafé: Nádraží jsou křižovatky příběhů. Umělecké intervence víří prach, který na ně pomalu padá

Vydejte se na jízdu, která začíná v Krušných horách, vlak vyjíždí z nekonečné stanice Moldava. Další zastávka je Praze, na holešovickém nádraží Praha-Bubny. Jízda končí v nádražní restauraci v Klatovech, kde 9. července začíná festival Trať.

ArtCafé: Modř, která spojuje. Jak se modrotisk vtiskl do české, slovenské nebo japonské kultury?

Modrotisk přišel z Dálného východu, dnes patří mezi tuzemské tradiční řemeslné techniky. Co říká o naší minulosti a současnosti? Jak si stojí na Slovensku a v Japonsku?

ArtCafé: Film není lovesong a text prostupuje obrazem. Marienbad Film Festival jde po vzniku experimentů

V ArtCafé mluví umělkyně Elena Pecenová a Laura Trenčanská o jejich vztahu k psaní, poezii a o tom, jak přemýšlejí nad prostupováním textu do vizuálního umění.

ArtCafé: Ztracená a znovu objevená – o současných ozvěnách židovské kultury (nejen) v Praze

Obrazy židovské malířky Gertrud Kauders ukazují minulost, která se skrývá pod povrchem. Nová kniha Už tam budem, Mojžíši? zve k sekání se současnou židovskou kulturou.

ArtCafé: Animované filmy Mraveniště a Jsme si o smrt blíž se zabývají pocity samoty, neporozumění a odcizení

Součástí letošního Anifilmu jsou studentské filmy, které s sebou nesou pozoruhodná poselství. Tematizují například ekologické problémy i pocity samoty a odcizení.

ArtCafé: Animované filmy Mraveniště a Jsme si o smrt blíž se zabývají pocity samoty, neporozumění a odcizení

Součástí letošního Anifilmu jsou studentské filmy, které s sebou nesou pozoruhodná poselství. Tematizují například ekologické problémy i pocity samoty a odcizení.

ArtCafé: Budoucnost nevzniká jen tak, ale vytváříme ji my, zaznívá z uměleckého i pedagogického světa

Jaké dovednosti budou třeba v budoucnosti, tedy ve světě, který neznáme? O tom diskutují v ArtCafé kurátoři Univerzity praxí pro budoucnost i výzkumnice Laura Henderson.

ArtCafé: Horem Dolem Provodov! Regionální kultura mimo hlavní proud si své diváky musí vychovat

Václav Zimmermann a Matěj Košárek vozí nezávislou kulturu na louku nad Provodovem. Činí tak ve spolupráci se zlínským spolkem Zvěřinec, za který mluví Vendula Tomšů.

ArtCafé: Zelenina i zeleň prospívá městskému životu: přináší chladnější ulice i vřelejší sousedské vztahy

Zabořte ruce do hlíny a vypěstujte něco dobrého! Jak s tématem pěstování a konzumací zeleniny pracuje umělecké duo StonyTellers? A jak se dají oživit městské vnitrobloky?

ArtCafé: Terapie města je hlavní téma letošního festivalu m³ / Umění v prostoru

Festival m³ / Umění v prostoru je založený na interakci umění a veřejného prostoru a nabízí různé pohledy na proměny městské krajiny, letos festival prorostl Prahu 6 a 7.

ArtCafé: Co je vlastně design? Aktuální odpovědi nabízí nová kniha i praxe studia BRUT.TO

Kolik tváří má design? Může být magický nebo dokonce podvratný? Kdo se může podílet na podobě věcí, se kterými přicházíme každý den do kontaktu?

ArtCafé: Když se moka konvička stane věrnou přítelkyní: Výstava Všednost odkazuje k vnímání sdílené reality

Pojem všednost nabyl za poslední pandemický rok nových rozměrů. Jak se změnil pohled na všední věci? Všímáme si lépe toho, co nás obklopuje? Co bydlí v našich domovech?

ArtCafé: S těmi, kdo dostali byt, jsme slavili, že se jim mění život, říká odborník z filmu Bydlet proti všem

Bytová krize v Česku se už začala týkat i střední třídy, a festival Jeden svět (20. 5.–6. 6.) téma bydlení reflektoval dokumentem Tomáše Hlaváčka Bydlet proti všem.

ArtCafé: Chyběl jim dialog mezi uměleckými obory a vysokými školami, tak uspořádaly venkovní výstavu Vyšeart

Ponořte se do ArtCafé vysílaného z vyšehradských skal, kde si Alžběta Žabová s hosty povídá o venkovní výstavě Vyšeart a veřejném prostoru plném nejrůznějších rostlin.

ArtCafé: Naše kvalita je mísení dvou rozdílných světů, zní z rapového dua P/ST

Dá se Senecova antická tragédie převyprávět jen s pomocí rapu a beatů? Dva svéhlavé divadelníky a rapery z experimentálního pražského dua P/ST zpovídá Hanka Malaníková.

ArtCafé: Jak prožíváme vztahy na dálku? To ukazuje časosběrný dokument Manželství

Jak udržet emoční pouto na dálku? A jaký vliv mají technologie na partnerské vztahy? Agáta Hrnčířová si s hosty povídá o netradičních podobách lásky.

ArtCafé: Současná slovenská literatura jako lakmusový papírek společnosti

Anasoft litera je jedna z nejprestižnějších literárních cen na Slovensku. Uděluje se za nejlepší prozaické literární dílo, které vyšlo v předcházejícím roce.

ArtCafé: Jak se prožitá bolest vpisuje do lidských těl, šperků nebo barokních plastik?

Mohou nás gesta barokních soch dovést k soucitné meditaci? Je bolest dar? Jakou zprávu o bolesti a radosti našich dní nesou nákrční hodinky z konce 16. století?

ArtCafé: Olomoucký filmový festival AFO i snímek Osobní život díry ukazují poetiku vědeckého poznání

Artcafé se otevřelo vědě, právě tak město Olomouc, kde od 27. dubna do 11. května probíhá 56. ročník mezinárodní festivalu populárně-vědeckých filmů AFO.

ArtCafé: Festival Uroboros: Co může design udělat pro naši lepší budoucnost?

Hanka Malaníková se ptá kurátorů Festivalu Uroboros, jak může kritický a společensky angažovaný design pomáhat v neklidné době plné nečekaných změn.

ArtCafé: Výstava Malé dějiny fotopastí zkoumá vliv fotografických technologií na vztah lidí a zvířat

Agáta Hrnčířová si povídá s Terezou Rudolf a Vojtěchem Märcem, kurátory Fotograf Gallery, a umělcem Davidem Přílučíkem o aktuální výstavě Malé dějiny fotopastí.

ArtCafé: Projekt metaBALETKY může být hluboký právě proto, že je hluboce prožitý, říká Miřenka Čechová

Autobiografický román Baletky Miřenky Čechové rozvířil vody v taneční komunitě i mimo ni. Díky těmto emotivním reakcím, kde hrál prim strach, vznikl projekt metaBALETKY.

ArtCafé: Začíná FAMUFEST 2021. Klade důraz na různorodost a dává prostor nové generaci žen filmařek

Agáta Hrnčířová si do ArtCafé pozvala čtyři ženy. Ředitelky filmového festivalu FAMUFEST Agátu Kolářovou a Julii Ondračkovou a autorky dvou filmů Ester Grohovou a Terezu Halamovou.

ArtCafé: Venušiny dny chtějí podpořit ženské umělkyně v tvorbě

Festival ženského umění pro všechna pohlaví představí dramaturgyně Barbora Šupová, režisérka Zuzana Burianová a fotografka Michaela Škvrňáková.

ArtCafé: Vůně jsou jako hudba, každý je vnímá jinak – zážitek z nich je abstraktní a emotivní

Co vám voní? Poslouchejte ArtCafé s Kateřinou Šantrochovou, která míchá parfémy na míru, a Lenkou Martinec Novákovou, antropoložkou, která zkoumá lidský čich.

ArtCafé: Nejde jen o hřiště. Diskuze o kvalitě života rodičů ve městě je širší

Architektky a socioložka představují tvůrčí cestu k výstavnímu projektu pro Galerii VI PER, který stojí na šetření mezi rodiči malých dětí žijících v Praze.

ArtCafé: Takové množství rolí, které musí sehrát starosta, bych v divadle nikdy nedostal, říká starosta Wolák

Vyjdete se s námi po pastvinách, lučinách, přes hory a doly, tam, kde se za kulturu bijí jako lvi starostky a starostové Radim Wolák, Lucie Wittlichová a Tomáš Hájek.

ArtCafé: Ponořit ruce až na bahnité dno: Orobincové klauzury na UMPRUM jako únik z digitální výuky

Ve snaze vyhnout se digitálním klauzurám zvolila Jitka Škopová, vedoucí Ateliéru textilní tvorby na pražském Vysoké škole uměleckoprůmyslové, jako téma zimního semestru orobinec. Vycházela přitom z jednoho z pilířů ateliérů využívat přírodní lokální materiály a cestou experimentu posouvat vnímání textilu směrem k hmotě.
Petra Kultová

Pořad připravila: Petra KultováHudbu vybral: Jiří Špičák

ArtCafé: Vzdělávací projekt My Street Films nabízí podporu, dobrodružství i ozdravný proces

Jaká témata a úskalí přináší tvůrcům dokumentární filmová tvorba? A jaký vztah navazuje dokumentarista s tím, koho natáčí? Poslechněte si ArtCafé o My Street Films.
Alžběta Kvasničková

Pořad připravila: Alžběta KvasničkováHudbu vybral: Michal Pařízek

ArtCafé: Fikční světy sahají neviditelnýma rukama do budoucnosti. Uleví nám v tíživém prožívání přítomnosti?

Anna Luňáková se ptá autorů současného českého sci-fi, Julie Novákové a Pavla Bareše, jak se prolíná fikce a skutečnost.
Anna Luňáková

Pořad připravila: Anna LuňákováHudbu vybral: Josef Sedloň

ArtCafé: Krabice se starými negativy nevyhazujte! Skrývá se v nich svět, který už není

Proč se lidé přidávají ke skupině Negativy z popelnice, která zachraňuje fotografie neznámých autorů? V čem jsou nálezy starých negativů a diapozitivů vzrušující?
Hana Malaníková, Jitka Kostelníková

Pořad připravily: Jitka Kostelníková a Hanka MalaníkováHudbu vybíral: Josef Sedloň

ArtCafé: Klauni žádný humor netvoří – jen se nastaví tak, aby se od nich odrážel

Hanka Malaníková vede málem akademickou debatu o humoru s dvojicí klaunů, herců a pedagogů Lukášem Houdkem a Petrem Jarčevským.
Hana Malaníková

Pořad připravila: Hanka MalaníkováHudbu vybral: Václav Havelka

ArtCafé: Troufnout si na nepoužitelný rým. O básních, písních a životě Jana Vodňanského s Přemyslem Rutem

Přes všechen smutek zavzpomínat na jedinečnou humoristickou tvorbu, která nikdy nebyla jen zábavou. Pavel Klusák si povídá s Přemyslem Rutem o duu Vodňanský & Skoumal.

ArtCafé: Únavu ze soucitu zažíváme všichni a kolektivně, říká kurátor nové výstavy Compassion Fatigue Is Over

Nová výstava Compassion Fatigue Is Over v pražské Galerii Rudolfinum zve ke zpomalení a zpozornění. Reaguje tak na tíživou zkušenost všedních dní a přehlcení informacemi.

Pořad připravila: Agáta Hrnčířová Hudbu vybíral: Ondřej Bambas.

ArtCafé: Luxusní byty s výhledem jsou jen pro nejbohatší, umělkyně je navštívila v přestrojení za miliardářku

Maďarská umělkyně Andi Schmied se vydávala za miliardářku, aby mohla nahlédnout do jinak nepřístupných rezidencí na Manhattanu. Luxusní výhledy ukazuje v nové knize.
Alžběta Kvasničková

Pořad připravila: Alžběta KvasničkováHudbu vybíral: Miloš Hroch

ArtCafé: Jazzoví hudebníci z Jihoafrické republiky přinášejí zprávu o stavu svého světa

Jazzová scéna JAR spojuje tradiční žánr s mohutným hudebním odkazem afrického kontinentu, kmenovými zpěvy i ideovou radikalitou. Vzniká tak výbušný stylový koktejl.
Michal Pařízek

Pořad připravil: Michal Pařízek

ArtCafé: Kniha se rodí z péče, rukopis z pozornosti. Mladý básník, mladý nakladatel a staré řemeslo

Posvítili jsme si na proces vzniku knihy. Od prvotního nápadu a následného rukopisu vede k finální podobě knihy dlouhá cesta, která se mnohdy hodně klikatí.
Anna Luňáková

Pořad připravila: Anna LuňákováHudbu vybíral: Jiří Špičák

ArtCafé: Umění rozumět sobě i druhým. Aktivně se milovat s moudrostí lze skrze text, hru i skupinový rozhovor

Způsob, jak člověk přemýšlí a komunikuje, je podmíněný řadou faktorů. Schopnost myslet může obohatit rozhovor, hra i pozornost věnovaná tomu, jak se jedinec zrovna cítí.

Pořad připravila: Tereza LiškováHudbu vybírala: Eliška Vidomus