Až na dřeň

O radostech i trápeních se známými osobnostmi. Moderuje Kateřina Kubalová.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Až na dřeň: Dodnes mám v hlavě únikové plány, říká o dětství s násilnickým otcem spisovatelka Kateřina Tučková

Vyhnání Gerty Schnirch, Žítkovské bohyně nebo Bílá voda – pod všemi těmito knihami je podepsána Kateřina Tučková. Jedna z našich nejznámějších současných spisovatelek, čerstvá držitelka Státní ceny za literaturu se v pořadu Až na dřeň rozpovídala nejen o psaní, ale také o svém pohnutém dětství.

Až na dřeň: Kryštof Michal: Jsem teď víc filmař, ale s Portless letos resuscitujeme staré hity Support Lesbiens

Doma je za kamerou i na pódiu. Jako asistent režie se podílel na celé řadě filmů, třeba na kultovním snímku Davida Ondříčka Samotáři. A na hudební scéně se pohybuje úctyhodných třicet let. O hudbě, filmařině i životní motivaci mluvil v pořadu Až na dřeň frontman kapely Portless Kryštof Michal.

Až na dřeň: Chtěla bych se vrátit do světa muzikálů, plánuje zpěvačka Vlaďka Skalová. Hudba je totiž její život

Hudbě se věnovala od dětství a velmi záhy si začala všechny své sny plnit. Zářila na divadelních prknech jako nově se rodící hvězda muzikálového nebe. Pak se ale na dlouhá léta odmlčela. Jak těžký je návrat a jak moc dokážou sebevědomí nahlodat narážky na vzhled? I o tom v pořadu Až na dřeň mluvila zpěvačka Vlaďka Skalová.

Až na dřeň: Rakovina byla stopka. Díky ní píšu a pomáhám onkologickým pacientům, přiznává spisovatelka Věra Fina

Píše, fotí, maluje a šíří naději – Věra Fina. Dáma, která prošla náročnou onkologickou léčbou, dnes žije především pro pomoc druhým. Pro onkologické pacienty založila Sad nadějí, buduje lavičky naděje a se svou organizací Jelimán bojuje i za legislativní změny. Věra Fina byla hostem pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Role tvořím za pochodu, Vlastu Buriana jsem si nejčastěji zkoušela v autě, vypráví držitelka Thálie

Vyrostla na Valašsku a od dětství prý podvědomě toužila po herectví. Jak si držitelka Ceny Thálie za bravurní ztvárnění Vlasty Buriana v libereckém divadle F. X. Šaldy rozumí s trapností, a jak ji ovlivnilo mateřství? I o tom mluvila v pořadu Až na dřeň Veronika Korytářová.

Až na dřeň: S epilepsií se pojí velké obavy, informovanost je stěžejní, shodují se zástupkyně Společnosti E

Podle údajů Českého statistického úřadu žije v České republice 100 tisíc lidí s epilepsií. Nemoc, která je vlastně souborem neurologických onemocnění projevujících se opakovanými záchvaty, ovlivňuje jejich životy. O epilepsii přišly do pořadu Až na dřeň mluvit ředitelka Společnosti E Alena Červenková a lektorka Bára Chalupová.

Až na dřeň: Herec Radek Melša: Mám hrozně rád trapno. Je hezké se s lidmi propojit skrz chybu

Talentovaný herec a muzikant, milovník trapných situací a také tvář nové pohádky Největší Dar, to je Radek Melša. Jak se mu hrálo po boku velkých hereckých hvězd a jak se vypořádal s vynucenou hereckou pauzou? I o tom byla v pořadu Až na dřeň řeč.

Až na dřeň: V horách se obnaží lidské povahy. I o tom je moje kniha, popisuje hematolog a horolezec Tomáš Kozák

Do jeho života neodmyslitelně patří medicína, hory a nově také psaní. Dlouholetý přednosta Interní hematologické kliniky Fakultní nemocnice Královské Vinohrady vydal knižní prvotinu Nahoře už nikdo není. Proč se pustil do psaní a proč hory miluje i přesto, že v nich tragicky zahynul jeho bratr? Nejen na tyto otázky odpověděl lékař a horolezec v jedné osobě Tomáš Kozák v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Mediace mezi pachatelem a obětí není jednoduchá, ale bývá ozdravná, přibližuje šéfka mediační služby

Vystudovala sociální práci na Karlově univerzitě a v 90. letech byla jednou z prvních probačních úřednic u nás. I její zásluhou tehdy vznikla Probační a mediační služba, která pomáhá pachatelům i obětem trestných činů. Proč je potřeba pomáhat oběma stranám? Nejen na to odpovídala ředitelka Probační a mediační služby Andrea Matoušková.

Až na dřeň: Prožívám druhou pubertu. Tranzice je pro mě velmi šťastné období, usmívá se režisérka Daniela Špinar

Už jako dítě si zamilovala divadlo. Vystudovala režii a za své jevištní počiny získala celou řadu ocenění. Několik let stála v čele činohry naší první scény – Národního divadla. Na konci minulé sezóny z něj odešla a je šťastná, po dlouhých letech totiž přišla na to, kým doopravdy je. Veřejně oznámila, že není gay, ale žena. Nejen o tranzici, kterou prochází, promluvila v pořadu Až na dřeň Daniela Špinar.

Až na dřeň: Při natáčení si příběh odosobním, rozbrečím se až ve střižně, svěřuje se novinářka Lea Surovcová

Její tvář dobře znají diváci České televize. Už dvacet let je jedním z pilířů zpravodajství. Novinářka, která neúnavně hledá palčivá témata, je kromě toho nadšenou divadelnicí a autorkou hry Mediální pakáž aneb Dreamjob. Jaké to je zpracovávat bolavé lidské příběhy a vyrovnávat se přitom s urážkami na sociálních sítích? Nejen o tom mluvila Lea Surovcová v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Zpěvačka Iva Frühlingová: Jsem introvert, přiznat panickou ataku na veřejnosti jsem dlouho zvažovala

Rodačka z Litvínova odjela ve svých 14 letech do Paříže studovat a prosadit se ve světě modelingu. Po několika letech ale zakotvila ve světě hudby, kde sklízela úspěchy nejen ve Francii, ale i u nás. Jak se někdejší modelka, dnes zpěvačka, spisovatelka a také moderátorka vypořádala s psychickými potížemi, které jí život ve světě showbyznysu přinesl? I o tom promluvila Iva Frühlingová v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Michal Zelenka o herectví: Nechtěl jsem být slavný, lákalo mě jiskření v očích a souhra na jevišti

Herce Michala Zelenku dobře znají milovníci televize, filmu i divadla. Jako doma je také za rozhlasovým mikrofonem. Věděli jste ale, že jeho velkým tématem jsou Lidice? Jeho tatínek a babička totiž přežili jejich vyhlazení. O tom všem mluvil v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Maminka je skvělý parťák, naučila mě, abych si ze všeho brala to dobré, vypráví Yvetta Blanarovičová

Nezapomenutelný pohádkový čertík, fenomenální zpěvačka i dáma, která pomáhá dětem z dětských domovů – to všechno je Yvetta Blanarovičová. V pořadu Až na dřeň se rozpovídala nejen o projektu La Sophia, ale také o těžkostech, které zvládla a ze kterých vyšla změněná a silnější.

Až na dřeň: Herečka Kristýna Ryška: Herectví si užívám, jen natáčení Krále Šumavy jsem trochu proklínala

Kristýna Ryška (dříve Podzimková) na sebe upozornila v sériích Metanol či Bez vědomí. Vídat jsme ji mohli také v seriálu Ulice. Herečka, která zkušenosti sbírala v Českém Těšíně i v Ázerbájdžánu, dotočila sérii Král Šumavy a plnou parou se vrhla také do propagace poezie. O tom všem promluvila v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Hudbu se ženou tvoříme, když děti spí. Proto nám písnička trvá rok, vtipkuje herec Ondřej Rychlý

Po svých rodičích je skvělý kumštýř – hraje v divadle i před kamerou, skládá hudbu a také režíruje. V pořadu Až na dřeň se Ondřej Rychlý rozpovídal nejen o své hudební prvotině, která vychází právě v těchto dnech.

Až na dřeň: Herečka Gabriela Mikulková: Když promítali film Slovo, chodila jsem diváky tajně pozorovat do sálu

Rodačka z Třince se chtěla stát herečkou už od dětství, po studiu konzervatoře v Brně si vyzkoušela celou řadu jevišť a zahrála si i před kamerou. Aktuálně ji můžete vidět třeba v oceňovaném filmu Beaty Parkanové Slovo. Hostem pořadu Až na dřeň byla Gabriela Mikulková.

Až na dřeň: Robert Nebřenský o hudební tvorbě: Jsem expert na hledání chyb. Na správné slovo čekám i několik let

Jako herec proslul rolemi záporáků. Jako muzikant tvoří neotřelé písně, ve kterých tichým hlasem sděluje hluboké myšlenky. Hostem pořadu Až na dřeň byl herec, hudebník a frontman skupiny Vltava Robert Nebřenský.

Až na dřeň: Radka Fišarová: Jsem nesmírně vděčná za to, že můžu být mámou. Dnes už nic neberu jako samozřejmost

Zpívat začala už jako malá holka. Ještě jako náctiletá sbírala ocenění se svou kapelou a na prahu dospělosti se prosadila v muzikálech. Dnes zpívá na divadelních prknech a věnuje se i šansonům, které sama píše. Nejen o hudbě, ale také o životních kotrmelcích, mluvila v pořadu Až na dřeň Radka Fišarová.

Až na dřeň: Nevím, co to je být slavný. Vždycky je to jen na chvíli, myslí si muzikant David Koller

V poslední době si užil doslova koncertní maraton. Na pódiu stál mnohokrát za měsíc, nejen s Lucií, ale také s Jasnou pákou či Kollerbandem. I přesto si udělal čas na rozhovor Až na dřeň.

Až na dřeň: Bolest duše léčí chůzí a rád pozoruje lidi v okolí. Žena mi říká: ‚Nečum.‘, směje se David Matásek

Herec by si měl zachovat trochu dětský pohled na svět, myslí si dlouholetý člen ansámblu pražského Národního divadla David Matásek. Lidé by si podle něj měli všímat víc svého okolí než svých telefonů. V pořadu Až na dřeň mluvil oblíbený herec nejen o své práci, ale také třeba o chůzi, která mu pomáhá, když ho bolí duše.

Až na dřeň: Dětství s vůní vanilky i pachutí alkoholu. Mámu za pití už neobviňuju, ohlíží se cukrář Maršálek

Vařil v Indii, dezerty chystal i pro britskou královskou rodinu a dnes s ním podle stejnojmenné soutěže peče celé Česko. Cukrář Josef Maršálek ale sladký život rozhodně neměl vždycky. I o tom promluvil v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Oběť znásilnění měla ráda sex, i takové hlouposti jsou v rozsudcích, žasne advokátka Lucie Hrdá

Sexuální násilí je jedním z problémů naší společnosti a není možné před ním zavírat oči. Skálopevně je o tom přesvědčena advokátka Lucie Hrdá, která se dlouhodobě věnuje pomoci obětem sexuálního násilí a kromě jiného založila platformu Bez trestu.

Až na dřeň: Michael Foret: Můj hudební vývoj je obří, tolik houpaček a kolotočů. V MikAelovi jsem to nejvíc já

Do jeho života už léta patří hudba, zpěv a sály plné fanoušků. Vkradly se mu do něj ale také úzkosti a panická ataka. Ve druhé řadě Superstar se probojoval do finále, vydal několik alb a hrál v několika muzikálech. Hostem pořadu Až na dřeň byl Michael Foret.

Až na dřeň: Bojovník s duší jogína. Martin Svozil o práci u URNA a svém odchodu. Jóga mi přinesla svobodu, říká

Dlouhá léta působil v elitním Útvaru rychlého nasazení. Věci, které by asi nikdo z nás nechtěl zažít, byly jeho denním chlebem. Pak si ale jednoho dne řekl dost. Dnes se věnuje především józe a sebepoznání. O svůj nevšední životní příběh se s námi Martin Svozil podělil v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Střízlivý a šťastný DJ Roxtar: Úspěch s Adolfeenem beru jako odměnu za to, co jsem udělal se životem

Ještě před pár lety to s ním bylo opravdu nahnuté. I přes úspěchy na hudební scéně se utápěl v alkoholu a drogách. Zachránila ho léčebna a plyšový delfín. S drzou rybou Adolfeenem slaví úspěchy nejen v online světě, ale také na televizních obrazovkách. Hostem pořadu Až na dřeň byl Dominik Turza alias DJ Roxtar.

Až na dřeň: Castingová režisérka a autorka dokumentů Maja Hamplová: Natáčení v Iráku, to pro mě byl velký náraz

Jako castingová režisérka stojí za celou řadou úspěšných filmů. Tvář dala třeba Bábě z ledu nebo snímku Národní třída. Spot Objetí je více než hračka zase v uplynulých týdnech pomáhal dětem v dětských domovech. Nebojí se ale ani dokumentů, při kterých si člověk sáhne na dno – s Jarmilou Štukovou točila v Iráku, teď dokončuje snímek o ženě popálené kyselinou. O tom všem mluvila v pořadu Až na dřeň filmařka Maja Hamplová.

Až na dřeň: Během nemoci jsem věděla, že není na co čekat, říká scenáristka Daniela Sodomová o návratu k divadlu

Vystudovala literární akademii a dlouhá léta pracovala v televizi. Později plnila tajná přání bohatým milovníkům filmu a stála třeba za fiktivní influencerkou Nicky Tučkovou. Revoluci v jejím životě způsobil životopis Medy Mládkové a také vážná choroba. Podrobnosti prozradila v pořadu Až na dřeň producentka a scenáristka Daniela Sodomová.

Až na dřeň: Herečka Štěpánka Fingerhutová: Úplně mi tancuje srdce, když se dělá intimní divadlo na malé scéně

Daří se jí na jevišti i před kamerou. Někdejší hvězda seriálu Ordinace v Růžové zahradě či Devadesátky se ale zdaleka nevěnuje jen herectví. V pořadu Až na dřeň se Štěpánka Fingerhutová rozpovídala také o poruchách příjmu potravy nebo o feminismu.

Až na dřeň: Mít čuch na to, kterým věcem vyjít vstříc, je svatý grál herectví, myslí si Marek Adamczyk

Divadlo si díky svému otci zamiloval už jako dítě. Vystudoval DAMU a od té doby se zabydlel na mnoha jevištích i před kamerou. Aktuálně ho můžeme vidět na kost promrzlého ve filmu Poslední závod. Nejen o něm mluvil v pořadu Až na dřeň herec Marek Adamczyk.

Až na dřeň: Jan Cina: Navštěvovat děti v dětském domově mě hrozně obohacuje, pro ně je nejcennější společný čas

Umí hrát, zpívat i tančit – o čemž ostatně svědčí i jeho nedávné vítězství v soutěži StarDance. Kromě divadla je aktuálně k vidění také ve spotu na podporu dětí z dětských domovů. Nejen o něm, ale také třeba o tom, proč se cítí jako esence jinakosti mluvil v pořadu Až na dřeň herec Jan Cina.

Až na dřeň: Manželova smrt mě jako člověka kompletně změnila, přiznává režisérka Adéla Stodolová

Jako malá holka secvičovala s kamarády ze sídliště cirkusová představení a láska k umění ji neopustila dodnes. Možná i díky němu se jí podařilo překonat bolest z tragické ztráty manžela. Proč raději režíruje než hraje a jaké bude představení Marta – recitál o Martě Kubišové, které co nevidět začne zkoušet? I o tom mluvila v pořadu Až na dřeň Adéla Stodolová.

Až na dřeň: Jako malá jsem chtěla být stařešinou kmene, říká Juliet Navrátilová. Dnes pomáhá lidem myslet srdcem

Držitelka prestižního britského průvodcovského ocenění, která jako dítě chtěla být vojákem. Žena, která si vážné autoimunitní onemocnění vyléčila během cesty po Latinské Americe. Autorka knihy Myslet srdcem, ale také žena, která se dlouho vyrovnávala s traumatem ze znásilnění – to všechno je Juliet Navrátilová, která přišla do pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Malování je moje celoživotní vášeň, díky němu jsem nikdy nemusela brát antidepresiva, přiznává spisovatelka Denisa Prošková

Ilustrovala a napsala celou řadu knih pro malé i velké a ještě před tím jako novinářka hromadu článků. V jejích žilách koluje středoevropská, portugalská, švýcarská a také africká krev. Miluje kreslení a na svět se prý dívá kokosím pohledem. Nejen o něm mluvila v pořadu Až na dřeň novinářka a spisovatelka Denisa Prošková.

Až na dřeň: Sáhla jsem si na dno a naučila se popasovat s kritikou, vzpomíná na StarDance farářka Martina Viktorie Kopecká

Celý podzim tančila před zraky televizních diváků. Jejich pozornost si vysloužila nejen svým tanečním umem, ale také tím, co dělá. Spojení krásy, moudrosti a neobvyklého povolání je zkrátka atraktivní. Jak se farářka Martina Viktorie Kopecká na svou popularitu dívá a jak ji zkušenost posledních měsíců proměnila? I o tom byla řeč v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Jak ustát vážnou diagnózu? Není slabost požádat o pomoc, když máte hodně naloženo, ujišťuje psychoonkolog Martin Pospíchal

Jak se cítí člověk, který je nevyléčitelně nemocný, co prožívá a jak by k němu měli přistupovat jeho nejbližší? I takovými otázkami se už léta zabývá psycholog Martin Pospíchal, který byl hostem pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Aby člověk zaujal puberťáky, musí být praštěnej, tvrdí o hudební výchově zpěvačka Eva Kleinová

Vyrostla v hudební rodině a tóny jsou odjakživa nedílnou součástí jejího života. Vidět jste ji mohli v celé řadě muzikálů, s Boom!Bandem Jiřího Dvořáka nebo třeba v televizní show Máme rádi Česko. Intenzivně se ale věnuje také dětem, které léta učí právě hudbu. Je mimo jiné autorkou projektů Naše hudba a Pražský pěvecký festival. Hostem pořadu Až na dřeň byla zpěvačka Eva Kleinová.

Až na dřeň: Aby člověk zaujal puberťáky, musí být praštěnej, tvrdí o hudební výchově zpěvačka Eva Kleinová

Vyrostla v hudební rodině a tóny jsou odjakživa nedílnou součástí jejího života. Vidět jste ji mohli v celé řadě muzikálů, s Boom!Bandem Jiřího Dvořáka nebo třeba v televizní show Máme rádi Česko. Intenzivně se ale věnuje také dětem, které léta učí právě hudbu. Je mimo jiné autorkou projektů Naše hudba a Pražský pěvecký festival. Hostem pořadu Až na dřeň byla zpěvačka Eva Kleinová.

Až na dřeň: Spisovatel Martin Vopěnka: Během kurzů přežití člověk zjistí, že zvládne mnohem víc, než si myslí

Napsal desítky knih pro malé i velké čtenáře. Jeho bestseller Spící město se dočkal i filmové podoby. Napadalo vás ale někdy, že si musel svou spisovatelskou dráhu vyvzdorovat? Jak se mu vyrůstalo ve vnitřní totalitě a jak mu v cestě za svobodou pomohlo cestování? I o tom v pořadu Až na dřeň mluvil spisovatel a nakladatel Martin Vopěnka.

Až na dřeň: Spisovatelka Markéta Lukášková: Trvalo mi dlouho, než jsem přestala řešit hejty

Začínala jako novinářka. Dnes Markéta Lukášková píše knihy, které se čtou jedním dechem a točí oblíbený podcast o historii. Věděli jste ale, že se už od dětství potýká s psychickými problémy? I o nich mluvila v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Spisovatelka Markéta Lukášková: Trvalo mi dlouho, než jsem přestala řešit hejty

Začínala jako novinářka. Dnes Markéta Lukášková píše knihy, které se čtou jedním dechem a točí oblíbený podcast o historii. Věděli jste ale, že se už od dětství potýká s psychickými problémy? I o nich mluvila v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Spisovatel Jiří Raichl vydává knihy a zároveň pracuje v zařízení pro mentálně postižené. Každý den tam je jako nový příběh, je to krásná a naplňující práce, říká

Pracoval v bankovnictví. Pak si ale jednoho dne řekl dost. Místo v bance vyměnil za práci s mentálně postiženými a texty, které dlouhá léta psal jen do šuplíku, začal vydávat ve vlastním nakladatelství. Nejen o knihách mluvil v pořadu Až na dřeň spisovatel, divadelní režisér a scénárista Jiří Raichl.

Na dřeň: To nejlepší z Na dřeň

Jaké byly ty nej momenty ze stovky rozhovorů a debat? Nebylo pro nás lehké vybrat jen jeden úryvek. Přesto byly některé rozhovory byly něčím výjimečné. Každý redaktor proto vybral...

Až na dřeň: Už jako dítě se pohyboval v televizi i rozhlase. S bráchou jsme konkurovali Dismaňáku, směje se herec Jan Vondráček

Už léta patří k našim nejobsazovanějším hercům. Hraje v divadle i před kamerou a bravurně zvládá také dabing nebo audioknihy. Lásku k divadlu získal od svého otce, který ochotnicky hrál a bohužel předčasně zemřel. Nejen o tom se v pořadu Až na dřeň rozpovídal herec Jan Vondráček.

Až na dřeň: Založila Nadační fond Vrba a pomáhá ovdovělým rodinám. Všichni jsou hrdinové, vím, kolik to stojí sil, říká Petra Glosr Cvrkalová

Čerstvá držitelka ocenění Osobnost neziskového sektoru Petra Glosr Cvrkalová ovdověla v 31 letech. Měla tehdy dvě malé děti a život se jí před očima zhroutil. Našla v sobě ale dost síly, aby se vzchopila a pomohla nejen sobě a dětem zpátky do života, ale založila také stejnojmenný spolek a nadační fond Vrba, který už pomohl stovkám mladých vdov, vdovců a jejich dětí.

Na dřeň: Poslední diskuze: Otázky na tělo i dotazy posluchačů

Jak se Na dřeň původně mělo jmenovat? Co si redaktoři podcastu myslí o sexu před svatbou? A co díky tvorbě pořadu začali dělat v životě jinak? I o tom...

Až na dřeň: Hudební skladatel Karel Havlíček: Nástroje jsou moje prodloužená ruka k sebevyjádření

Skladatel Karel Havlíček pendluje mezi Los Angeles a Prahou. Na obou místech se dokázal prosadit jako skladatel filmové hudby. Nejen o ní se rozpovídal v pořadu Až na dřeň.

Na dřeň: Na dřeň o kněžských seminářích – 2. díl: Chyba je v systému, s představenými máme chuť to změnit

Cítí nedůvěru a příliš velký důraz na vnější formy, občas mají pocit, že si sami o sobě nemůžou rozhodovat. Jedním dechem ale dodávají, že chyby jsou systémové a jejich...

Na dřeň: Na dřeň o kněžských seminářích – 1. díl: Chyba je v systému, s představenými máme chuť to změnit

Cítí nedůvěru a příliš velký důraz na vnější formy, občas mají pocit, že si sami o sobě nemůžou rozhodovat. Jedním dechem ale dodávají, že chyby jsou systémové a jejich...

Až na dřeň: Komiks Lymfom city kreslila jako terapii. Člověk je v nemoci vždycky sám, myslí si Lucie Trávníčková

Bývala to úplně obyčejná paní učitelka. Pak ji ale začaly trápit bolesti nohy a mladá žena si musela vyslechnout diagnózu – lymfom. Ze vzteku, bezmoci a bolesti se začala vykreslovat a vznikl tak ojedinělý komiks prošpikovaný černým humorem Lymfom city. Hostem pořadu Až na dřeň byla výtvarnice Lucie Trávníčková.

Na dřeň: Na dřeň se single Terezou: I mezi hromadou lidí se cítím sama

V rámci seriálu Rodina bez filtru přinášíme příběh Terezy, která žije ve svých 37 letech sama. A to ne v rámci životního stylu “singles”, tedy že by se rozhodla...

Až na dřeň: Módní návrhářka Josefina Bakošová: Baví mě podle oblečení odhadovat, jaký kdo je

Už během studií otevřela ojedinělý obchod a založila vlastní módní značku. Její šaty jsou dnes v módním světě pojmem. Kromě toho se věnuje filmovému kostýmu a stála i u zrodu projektu Terapie sdílením. Nejen o svých životních křižovatkách se v pořadu Až na dřeň rozpovídala módní návrhářka Josefina Bakošová.

Na dřeň: Na dřeň o pěstounství: Než nám utečou, musíme si je užít

Dali domov dětem, které by jinak vyrůstaly bez rodiny. Seriál Rodina bez filtru tentokrát přináší dva příběhy o pěstounství. Proč manželé Skřičkovi přijali pěstounské dítě, když mají už tak...

Až na dřeň: Obsazování rolí podle počtu sledujících vnímá herečka Kateřina Janečková jako bolavé téma: Dnes je potřeba být vidět

Vyrůstala v divadle a vždycky chtěla být herečkou. Sláva se jí ale tak trochu protivila a nevyhledává ji ani dnes. Někdejší ošklivka Katka se našla v hereckých workshopech a také v mateřství, na které si musela dlouho počkat. Do našeho studia přišla herečka Kateřina Janečková.

Na dřeň: Na dřeň o nevěře 2: Když to prasklo, pro manžela to byl šok, pro mě vysvobození

díl. Uvádí se, že devadesát procent párů, které zažily nevěru, nezvládnou manželství udržet a rozcházejí se. Manželé, kteří přijali pozvání k rozhovoru pro pořad Na dřeň, mají zkušenost opačnou....

Na dřeň: Na dřeň o nevěře 1: Když to prasklo, pro manžela to byl šok, pro mě vysvobození

díl Uvádí se, že devadesát procent párů, které zažily nevěru, nezvládnou manželství udržet a rozcházejí se. Manželé, kteří přijali pozvání k rozhovoru pro pořad Na dřeň, mají zkušenost opačnou....

Na dřeň: Ukázka z rozhovoru o nevěře

Ukázka z rozhovoru s manželi, kteří ve vztahu zažili nevěru. Svou zkušenost popisují jako “extrémní destruktivní zážitek na hranici života a smrti”. I přesto jsou teď nadále spolu. Jak...

Až na dřeň: Kromě moderování se Barbora Černošková věnuje také pomoci dětem odsouzených rodičů: Chybí jim hlavně citové zázemí

Před 17 lety nastoupila ještě jako studentka do České televize. Dnes patří mezi její nejvýraznější tváře. Dobře ji znají nejen milovníci sportu, ale také diváci pořadu Sama doma. V pořadu Až na dřeň se mimo jiné rozpovídala o pomoci dětem odsouzených rodičů, které se intenzívně věnuje.

Na dřeň: O neplodnosti s Janou: Už si dovolím brečet i v tramvaji

Čekání na Godota – tak se jmenuje blog, který píše mladá psycholožka Jana. Podobně nekonečné je totiž její čekání na to, až otěhotní. S manželem se o dítě snaží...

Na dřeň: Bonusový díl o neplodnosti s Bětkou: Jak mi může chybět něco, co nemám?

Bonus o neplodnosti navazuje na vyprávění s Janou. Přináší ale pohled věřícího člověka – tentokrát redaktorky Na dřeň. Bětka Havlová čekala na dítě tři roky. Jak najít smysl v...

Na dřeň: Ukázka z rozhovoru s Janou o neplodnosti

Druhý díl seriálu Rodina bez filtru se bude věnovat tématu neplodnosti. Co prožívá žena, která se téměř čtyři roky neúspěšně snaží s manželem o dítě? I o tom se...

Na dřeň: O rozvodu s Jiřím Zajícem: Na manželství jsem outsider

První díl seriálu Rodina bez filtru přináší příběh muže, kterému se po dvaceti letech rozpadlo manželství. Pedagog, publicista a skaut Jiří Zajíc již od začátku vnímal jisté nedostatky v...

Na dřeň: Nový seriál: Rodina bez filtru

V listopadu vás čeká nový seriál podcastu Na dřeň – Rodina bez filtru. Pět rozhovorů s lidmi, kteří “nepasují”. Seriál chce mimo jiné nabídnout pohled, že tradiční katolická rodina...

Na dřeň: O sexuálním zneužívání – příběh Kláry a rozhovor s právničkou Lucií Hrdou

Sexuální zneužití je pro ženu často traumatizující zážitek. Klára jej zažila dvakrát – a vždy od známé osoby. V tomto dílu přinášíme dva rozhovory. Příběh mladé ženy Kláry, která...

Na dřeň: Na dřeň s Radkou Vernerovou: Aby byla smrt dítěte dobrá, měla by být v lásce, smíření a s blízkými

Smrt dítěte jako by nepatřila do života. Jako by narušovala přirozený řád věcí, že mladé umírá později, než to staré. Alespoň takto odborníci vysvětlují, proč je téma dětských úmrtí...

Až na dřeň: Péče o nemocné seniory v domově s pečovatelskou službou během pandemie mě změnila, svěřuje se herec Igor Chmela

Rodilý ostravák vystudoval DAMU a během své kariéry už vystřídal celou řadu jevišť. Dobře si rozumí také s filmovou i televizní kamerou. Herec Igor Chmela začal navíc během koronavirové doby psát scénáře a chystá se natáčet krátký film. Nejen o něm se rozpovídal v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Péče o nemocné seniory v domově s pečovatelskou službou během pandemie mě změnila, svěřuje se herec Igor Chmela

Rodilý ostravák vystudoval DAMU a během své kariéry už vystřídal celou řadu jevišť. Dobře si rozumí také s filmovou i televizní kamerou. Herec Igor Chmela začal navíc během koronavirové doby psát scénáře a chystá se natáčet krátký film. Nejen o něm se rozpovídal v pořadu Až na dřeň.

Na dřeň: S lékařkou: Když odmítnete udělat potrat, dítě nezachráníte

V práci je u okamžiků naprostého životního štěstí, ale i u těch chvil opačných. S lékařkou Annou Jouzovou o náročném povolání gynekoložky ve FN Brno, ale taky o tom,...

Až na dřeň: Tomáš Dvořák odchodu z postu šéftrenéra České atletické reprezentace nelituje. Jinak už by mě asi odnesli nohama napřed, říká

Léta se věnoval desetiboji. Domů si přivezl hromadu medailí  včetně bronzové z olympiády. Jeho největším soupeřem bylo tehdy vlastní zdraví. Jako šéftrenér České atletické reprezentace zase musel bojovat s lidmi kolem sebe. Ze světa sportu odešel vymačkaný jako citrón a dnes je z něj zahradník. Hostem pořadu Až na dřeň byl Tomáš Dvořák.

Na dřeň: Na dřeň bývalým vězněm: První den na Mírově jsme si s klukama řekli „tak tady zhebnem”

František byl ve vězení dvakrát. Poprvé za mřížemi strávil 8 let, podruhé bezmála 10. Tato doba navždy poznamenala nejen jeho vlastní život, ale i životy jeho nejbližších. Sám říká,...

Na dřeň: Na dřeň s Rosamar: Když neproměňujeme bolest, nemáme světlo ani pokoj

Rosângela De Oliviera Salazar pochází z Brazílie a žije zasvěceným životem v celosvětovém ekumenicky otevřeném hnutí Fokoláre. Momentálně působí v Praze, kde se také mimo jiné stará o mládež....

Až na dřeň: Vystudovala zemědělku a učila se řídit traktor, dnes je vyhledávanou stylistkou a kostýmní výtvarnicí pracující s hollywoodskými herci

Už jako malá holka ráda tvořila a šila. Její cesta k vysněné práci ale přitom byla klikatá. Kostýmní výtvarnice a stylistka Stáňa Šlosserová se v pořadu Až na dřeň rozpovídala o svých profesních začátcích i hollywoodských hvězdách.

Na dřeň: Na dřen s Petrem Pithartem: Důležité nejsou hodnoty, ale jejich pořadí

S bývalým předsedou české vlády Petrem Pithartem o lásce k poezii, chybách a prohrách, ale také o zradě, srovnávání hodnot a výzvách, které stojí před dnešní mladou generací. Ptá...

Na dřeň: Na dřeň s Pastoral Brothers: V každý knize Starýho zákona najdeš nějakou prasárnu

Jakub Malý a Karel Müller. Dva evangeličtí faráři, kteří začali natáčet videa pro mládež ve farnosti. Teď jsou z nich faráři-youtubeři, kteří jsou se svým kanálem Pastoral Brothers skloňováni...

Až na dřeň: Mirka van Gils Slavíková: Cukrář musí být nejen umělec, ale i psycholog

Barevná hlava, nezdolná energie a odhodlání překonat všechny překážky – to je Mirka van Gils Slavíková, někdejší porotkyně soutěže Peče celá země. Tato držitelka mnoha cukrářských ocenění se v pořadu Až na dřeň rozpovídala nejen o své životní cestě, která nebyla vždy jednoduchá.

Na dřeň: S Ivetou Hudákovou o zjevení: Vybrala si mě, i když jsem byla křehká a nedokonalá nádoba

V 11 letech se Ivetě a její kamarádce zjevila na slovenské hoře Zvir Panna Maria. Zjevení se opakovalo každý měsíc pět let – do roku 1995. Od té doby...

Až na dřeň: Nadace Dobrý anděl oslaví 10. výročí. Dnes je dárce prakticky v každé obci, říká spoluzakladatel

Ještě během studií začal podnikat a z kluka, který rozvážel zboží v batohu, se vypracoval mezi evropskou špičku. Úspěšnou firmu později prodal a se svým společníkem spoluzaložil nadaci Dobrý anděl. Nejen o pomoci lidem, kterým život zkomplikovala vážná nemoc, mluvil v našem studiu Petr Sýkora.

Na dřeň: S Filipem o zjevení: Myslel jsem si, že se to děje všem věřícím

Vědu a rozum vždycky považoval za důležité. Mladý informatik ale po jednom neobvyklém zážitku musel uznat, že Bůh je. O zjevení, o strachu, který při něm pocítil, ale i...

Na dřeň: S autory podcastu: Při správném rozhodnutí cítím v srdci klid

Co mám vlastně v životě dělat? Tuto otázku si často pokládají jak mladí, tak životem zkušení lidé. Dobře si zvolit školu a povolání, životního partnera, místo k životu… O...

Až na dřeň: Díky dceři jsem objevila další rozměr lásky, prozrazuje sopranistka Markéta Fassati, která stojí za Kostelními slavnostmi

Vyrůstala obklopena hudbou a svůj život si bez ní ani neumí představit. Vystudovala AMU a během své kariéry už zpívala na mnoha světových pódiích. O cestování, mateřství a také o Kostelních slavnostech, které vznikly během pandemie, se v pořadu Až na dřeň rozpovídala známá sopranistka Markéta Fassati.

Na dřeň: Na dřeň s Martinou Holcovou: Nemáme čas všímat si. Lesní mysl umožňuje zastavit se a být tady a teď

Příroda nám dělá dobře a potvrzuje to i velká řada výzkumů z celého světa. Často ale svůj pobyt v lesích a lukách tak nějak promeškáme – naše myšlenky nám...

Až na dřeň: Herec Tomáš Dastlík šel studovat JAMU až jako čerstvý inženýr. Za svou životní roli považuje Evžena Oněgina

Po JAMU patřil dlouhá léta k oporám ostravského Divadla Petra Bezruče. Získal řadu ocenění a sehrál i svou osudovou roli Evžena Oněgina. Dnes patří ke známým hereckým tvářím a podařilo se mu prorazit i před kamerou. Jak důležité je pro herce štěstí a jak se hraje s bolavým srdcem, prozradil v pořadu Až na dřeň Tomáš Dastlík.

Na dřeň: Na dřeň s manželi Habáňovými o rakovině: Měla jsem už pro Radka vyhlídlou jinou holku

Radek i Helena Habáňovi si prošli stejnou nemocí – rakovinou. Radek se dobré výsledky z roční léčby dozvěděl před několika týdny, Helča rakovinu měla před třinácti lety. Rozhovor o...

Až na dřeň: Moderátorka Daniela Písařovicová: Ráda se dívám lidem pod kůži

Dlouhé roky byla její tvář spojená s Českou televizí, kde kromě jiného moderovala hlavní zpravodajskou relaci. Za touto kapitolou svého života ale udělala v prosinci minulého roku tlustou čáru a od května je posilou týmu DVTV. V pořadu Až na dřeň Daniela Písařovicová prozradila třeba to, jak se jí nové působiště zamlouvá a na co se nejvíc těší.

Na dřeň: Na dřeň o ekumenismu s Jaroslavem Pokorným: Ať každý slouží Bohu tam, kde je mu dobře

S vystudovaným jaderným fyzikem, bývalým katolickým knězem a současným kazatelem Církve bratrské v Českém Těšíně o jeho životních zvratech, rozdílech a spojitostech mezi křesťanskými církvemi i o tom, zda...

Až na dřeň: Herečka Petra Bučková dřív dělala zdravotního klauna: Díky tomu jsem se naučila, že je lepší teď žít, než vymýšlet blbiny, říká

Zahrála si na mnoha divadelních scénách. Jako doma je i před kamerou a díky svým jazykovým schopnostem se prosadila také v zahraničí. Napadlo by vás ale, že herečka, která proslula rolemi drsňaček, trénuje s kaskadéry, střílí a potápí se, dělala podstatnou část života zdravotního klauna? Nejen o svém životě s červeným nosem mluvila v pořadu Až na dřeň Petra Bučková.

Na dřeň: S Laďkou Blažkovou: Nejsme ti, co nosí tepláky a slintaj si na triko. Krásná si připadám

Může si člověk připadat krásný a přitažlivý, i když jeho tělo vypadá od narození jinak než těla ostatních? A jak být v pohodě s tím, když člověk po třicítce...

Až na dřeň: Zakladatelka Nadačního fondu Sudička, který pomáhá lidem se zrakovým postižením: Lítost nesnáším

Prakticky celý život se potýká s komplikovaným onemocněním očí. Mnohokrát už to chtěla vzdát, ale vždycky se sebrala a bojovala dál. V roce 2016 navíc založila Nadační fond Sudička, který pomáhá lidem s podobným osudem. Nejen o uveitidě mluvila v pořadu Až na dřeň zakladatelka a ředitelka Nadačního fondu Sudička Hana Ulmanová.

Na dřeň: Kamila Zlatušková: Můj muž může působit jako alfa samec, ale rodičovská pro něj byla radost

Producentka, režisérka, scénáristka a v neposlední řadě také mámou dvou kluků. Kamila Zlatušková působí jako tak trochu neřízená střela. Je to u ní doma opravdu tak divoké, jak se...

Až na dřeň: Milan Enčev: Herec by neměl mít jednoduchý život, myslí si z vlastní zkušenosti

Herectví si zamiloval už jako kluk, učil se ho mimo jiné od Petra Haničince. Doma je nejen na jevišti, ale také před kamerou, a to i jako moderátor. Nejen o práci se v pořadu Až na dřeň rozpovídal Milan Enčev.

Na dřeň: Na dřeň se Stanislavem Balíkem: Není jedno, co si myslíme a jak žijeme

Vedoucí pozice mu dělají dobře, i když přiznává, že jsou občas svůdné. Důraz ve výchově studentů i mladých skautských vedoucích klade hlavně na laskavost a důslednost, snaží se u...

Až na dřeň: Cukrářka Iveta Fabešová: Nejsem člověk, který umí vařit bez receptu, vážím i mrkev na svíčkovou

Už odmala toužila stát se cukrářkou. Sen se jí po mnoha peripetiích splnil, vybudovala síť úspěšných cukráren a její dezert citrón se stal legendou. Loni se jí ale vše sesypalo jako domeček z karet a úspěšná cukrářka musela začít od nuly. O dortech, lásce k pečení i rozvodu se v pořadu Až na dřeň rozpovídala Iveta Fabešová.

Na dřeň: Na dřeň s Bárou Hrzánovou: Bez víry není vnitřní svoboda

Jakou cestu herečka Bára Hrzánová ušla, aby se vrátila zpět ke křesťanství, které bere jako průsečík mezi náboženstvími? A jaká rizika nese v našich životech svoboda a proč jí...

Na dřeň: Zkušenosti s přímluvnou modlitbou: Cítila jsem, jak něco odchází. A obrovskou úlevu

„Když nejsi schopná ve třiceti navázat normální vztah s chlapama a troskotá to pořád na tom stejným, tak už si říkáš, co je špatně,“ říká Katka. I proto se...

Na dřeň: Na dřeň s Veronikou Kamenskou: Už to nebyl život, ale snaha dožít se dalšího dne

Chtěla dobrovolně opustit tento svět. Vše se ale po čase obrátilo a dnes lidem v těžkých životních situacích sama pomáhá v rámci projektu Nepanikař. Co cítí člověk, který si...

Na dřeň: Zkušenosti s přímluvnou modlitbou: Cítila jsem, jak něco odchází. A obrovskou úlevu.

„Když nejsi schopná ve třiceti navázat normální vztah s chlapama a troskotá to pořád na tom stejným, tak už si říkáš, co je špatně,“ říká Katka. I proto se...

Na dřeň: Na dřeň s Michaelou: Nejčastěji lidi spoutávají lži, kterým o sobě uvěří

Mít se rád, žít bez lží o sobě samém a zbavit se trápení i traumat, která v sobě nosíme. I toto může být výsledek přímluvné modlitby. Michaela se této...

Na dřeň: Na dřeň s Otto Brochem: Ve vězení jsem viděl mnoho zázraků

Vězeňské prostředí působí na většinu lidí deprimujícím dojmem. Jak ho ale vnímá člověk, pro nějž je setkávání s vězni každodenní realitou? Otto Broch je trvalý jáhen, dlouhá léta působil...

Až na dřeň: Petr Vacek: Jako začínající herec jsem chtěl bojovat proti útlaku. Myslel jsem si, že spasím svět. Pokora přišla až časem

Rodák ze Slaného vystudoval DAMU a na divadelních prknech je už dlouhá léta jako doma, a to nejen jako herec, ale i jako režisér. Do povědomí lidí se zapsal také svými filmovými a televizními rolemi či jako moderátor. Nejen o práci se v pořadu Až na dřeň rozpovídal Petr Vacek.