Až na dřeň

O radostech i trápeních se známými osobnostmi. Moderuje Kateřina Kubalová.

UvádíČeský rozhlas

Všechny epizody

Až na dřeň: Dětství s vůní vanilky i pachutí alkoholu. Mámu za pití už neobviňuju, ohlíží se cukrář Maršálek

Vařil v Indii, dezerty chystal i pro britskou královskou rodinu a dnes s ním podle stejnojmenné soutěže peče celé Česko. Cukrář Josef Maršálek ale sladký život rozhodně neměl vždycky. I o tom promluvil v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Oběť znásilnění měla ráda sex, i takové hlouposti jsou v rozsudcích, žasne advokátka Lucie Hrdá

Sexuální násilí je jedním z problémů naší společnosti a není možné před ním zavírat oči. Skálopevně je o tom přesvědčena advokátka Lucie Hrdá, která se dlouhodobě věnuje pomoci obětem sexuálního násilí a kromě jiného založila platformu Bez trestu.

Až na dřeň: Michael Foret: Můj hudební vývoj je obří, tolik houpaček a kolotočů. V MikAelovi jsem to nejvíc já

Do jeho života už léta patří hudba, zpěv a sály plné fanoušků. Vkradly se mu do něj ale také úzkosti a panická ataka. Ve druhé řadě Superstar se probojoval do finále, vydal několik alb a hrál v několika muzikálech. Hostem pořadu Až na dřeň byl Michael Foret.

Až na dřeň: Bojovník s duší jogína. Martin Svozil o práci u URNA a svém odchodu. Jóga mi přinesla svobodu, říká

Dlouhá léta působil v elitním Útvaru rychlého nasazení. Věci, které by asi nikdo z nás nechtěl zažít, byly jeho denním chlebem. Pak si ale jednoho dne řekl dost. Dnes se věnuje především józe a sebepoznání. O svůj nevšední životní příběh se s námi Martin Svozil podělil v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Střízlivý a šťastný DJ Roxtar: Úspěch s Adolfeenem beru jako odměnu za to, co jsem udělal se životem

Ještě před pár lety to s ním bylo opravdu nahnuté. I přes úspěchy na hudební scéně se utápěl v alkoholu a drogách. Zachránila ho léčebna a plyšový delfín. S drzou rybou Adolfeenem slaví úspěchy nejen v online světě, ale také na televizních obrazovkách. Hostem pořadu Až na dřeň byl Dominik Turza alias DJ Roxtar.

Až na dřeň: Castingová režisérka a autorka dokumentů Maja Hamplová: Natáčení v Iráku, to pro mě byl velký náraz

Jako castingová režisérka stojí za celou řadou úspěšných filmů. Tvář dala třeba Bábě z ledu nebo snímku Národní třída. Spot Objetí je více než hračka zase v uplynulých týdnech pomáhal dětem v dětských domovech. Nebojí se ale ani dokumentů, při kterých si člověk sáhne na dno – s Jarmilou Štukovou točila v Iráku, teď dokončuje snímek o ženě popálené kyselinou. O tom všem mluvila v pořadu Až na dřeň filmařka Maja Hamplová.

Až na dřeň: Během nemoci jsem věděla, že není na co čekat, říká scenáristka Daniela Sodomová o návratu k divadlu

Vystudovala literární akademii a dlouhá léta pracovala v televizi. Později plnila tajná přání bohatým milovníkům filmu a stála třeba za fiktivní influencerkou Nicky Tučkovou. Revoluci v jejím životě způsobil životopis Medy Mládkové a také vážná choroba. Podrobnosti prozradila v pořadu Až na dřeň producentka a scenáristka Daniela Sodomová.

Až na dřeň: Herečka Štěpánka Fingerhutová: Úplně mi tancuje srdce, když se dělá intimní divadlo na malé scéně

Daří se jí na jevišti i před kamerou. Někdejší hvězda seriálu Ordinace v Růžové zahradě či Devadesátky se ale zdaleka nevěnuje jen herectví. V pořadu Až na dřeň se Štěpánka Fingerhutová rozpovídala také o poruchách příjmu potravy nebo o feminismu.

Až na dřeň: Mít čuch na to, kterým věcem vyjít vstříc, je svatý grál herectví, myslí si Marek Adamczyk

Divadlo si díky svému otci zamiloval už jako dítě. Vystudoval DAMU a od té doby se zabydlel na mnoha jevištích i před kamerou. Aktuálně ho můžeme vidět na kost promrzlého ve filmu Poslední závod. Nejen o něm mluvil v pořadu Až na dřeň herec Marek Adamczyk.

Až na dřeň: Jan Cina: Navštěvovat děti v dětském domově mě hrozně obohacuje, pro ně je nejcennější společný čas

Umí hrát, zpívat i tančit – o čemž ostatně svědčí i jeho nedávné vítězství v soutěži StarDance. Kromě divadla je aktuálně k vidění také ve spotu na podporu dětí z dětských domovů. Nejen o něm, ale také třeba o tom, proč se cítí jako esence jinakosti mluvil v pořadu Až na dřeň herec Jan Cina.

Až na dřeň: Manželova smrt mě jako člověka kompletně změnila, přiznává režisérka Adéla Stodolová

Jako malá holka secvičovala s kamarády ze sídliště cirkusová představení a láska k umění ji neopustila dodnes. Možná i díky němu se jí podařilo překonat bolest z tragické ztráty manžela. Proč raději režíruje než hraje a jaké bude představení Marta – recitál o Martě Kubišové, které co nevidět začne zkoušet? I o tom mluvila v pořadu Až na dřeň Adéla Stodolová.

Až na dřeň: Jako malá jsem chtěla být stařešinou kmene, říká Juliet Navrátilová. Dnes pomáhá lidem myslet srdcem

Držitelka prestižního britského průvodcovského ocenění, která jako dítě chtěla být vojákem. Žena, která si vážné autoimunitní onemocnění vyléčila během cesty po Latinské Americe. Autorka knihy Myslet srdcem, ale také žena, která se dlouho vyrovnávala s traumatem ze znásilnění – to všechno je Juliet Navrátilová, která přišla do pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Malování je moje celoživotní vášeň, díky němu jsem nikdy nemusela brát antidepresiva, přiznává spisovatelka Denisa Prošková

Ilustrovala a napsala celou řadu knih pro malé i velké a ještě před tím jako novinářka hromadu článků. V jejích žilách koluje středoevropská, portugalská, švýcarská a také africká krev. Miluje kreslení a na svět se prý dívá kokosím pohledem. Nejen o něm mluvila v pořadu Až na dřeň novinářka a spisovatelka Denisa Prošková.

Až na dřeň: Sáhla jsem si na dno a naučila se popasovat s kritikou, vzpomíná na StarDance farářka Martina Viktorie Kopecká

Celý podzim tančila před zraky televizních diváků. Jejich pozornost si vysloužila nejen svým tanečním umem, ale také tím, co dělá. Spojení krásy, moudrosti a neobvyklého povolání je zkrátka atraktivní. Jak se farářka Martina Viktorie Kopecká na svou popularitu dívá a jak ji zkušenost posledních měsíců proměnila? I o tom byla řeč v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Jak ustát vážnou diagnózu? Není slabost požádat o pomoc, když máte hodně naloženo, ujišťuje psychoonkolog Martin Pospíchal

Jak se cítí člověk, který je nevyléčitelně nemocný, co prožívá a jak by k němu měli přistupovat jeho nejbližší? I takovými otázkami se už léta zabývá psycholog Martin Pospíchal, který byl hostem pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Aby člověk zaujal puberťáky, musí být praštěnej, tvrdí o hudební výchově zpěvačka Eva Kleinová

Vyrostla v hudební rodině a tóny jsou odjakživa nedílnou součástí jejího života. Vidět jste ji mohli v celé řadě muzikálů, s Boom!Bandem Jiřího Dvořáka nebo třeba v televizní show Máme rádi Česko. Intenzivně se ale věnuje také dětem, které léta učí právě hudbu. Je mimo jiné autorkou projektů Naše hudba a Pražský pěvecký festival. Hostem pořadu Až na dřeň byla zpěvačka Eva Kleinová.

Až na dřeň: Aby člověk zaujal puberťáky, musí být praštěnej, tvrdí o hudební výchově zpěvačka Eva Kleinová

Vyrostla v hudební rodině a tóny jsou odjakživa nedílnou součástí jejího života. Vidět jste ji mohli v celé řadě muzikálů, s Boom!Bandem Jiřího Dvořáka nebo třeba v televizní show Máme rádi Česko. Intenzivně se ale věnuje také dětem, které léta učí právě hudbu. Je mimo jiné autorkou projektů Naše hudba a Pražský pěvecký festival. Hostem pořadu Až na dřeň byla zpěvačka Eva Kleinová.

Až na dřeň: Spisovatel Martin Vopěnka: Během kurzů přežití člověk zjistí, že zvládne mnohem víc, než si myslí

Napsal desítky knih pro malé i velké čtenáře. Jeho bestseller Spící město se dočkal i filmové podoby. Napadalo vás ale někdy, že si musel svou spisovatelskou dráhu vyvzdorovat? Jak se mu vyrůstalo ve vnitřní totalitě a jak mu v cestě za svobodou pomohlo cestování? I o tom v pořadu Až na dřeň mluvil spisovatel a nakladatel Martin Vopěnka.

Až na dřeň: Spisovatelka Markéta Lukášková: Trvalo mi dlouho, než jsem přestala řešit hejty

Začínala jako novinářka. Dnes Markéta Lukášková píše knihy, které se čtou jedním dechem a točí oblíbený podcast o historii. Věděli jste ale, že se už od dětství potýká s psychickými problémy? I o nich mluvila v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Spisovatelka Markéta Lukášková: Trvalo mi dlouho, než jsem přestala řešit hejty

Začínala jako novinářka. Dnes Markéta Lukášková píše knihy, které se čtou jedním dechem a točí oblíbený podcast o historii. Věděli jste ale, že se už od dětství potýká s psychickými problémy? I o nich mluvila v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Spisovatel Jiří Raichl vydává knihy a zároveň pracuje v zařízení pro mentálně postižené. Každý den tam je jako nový příběh, je to krásná a naplňující práce, říká

Pracoval v bankovnictví. Pak si ale jednoho dne řekl dost. Místo v bance vyměnil za práci s mentálně postiženými a texty, které dlouhá léta psal jen do šuplíku, začal vydávat ve vlastním nakladatelství. Nejen o knihách mluvil v pořadu Až na dřeň spisovatel, divadelní režisér a scénárista Jiří Raichl.

Na dřeň: To nejlepší z Na dřeň

Jaké byly ty nej momenty ze stovky rozhovorů a debat? Nebylo pro nás lehké vybrat jen jeden úryvek. Přesto byly některé rozhovory byly něčím výjimečné. Každý redaktor proto vybral...

Až na dřeň: Už jako dítě se pohyboval v televizi i rozhlase. S bráchou jsme konkurovali Dismaňáku, směje se herec Jan Vondráček

Už léta patří k našim nejobsazovanějším hercům. Hraje v divadle i před kamerou a bravurně zvládá také dabing nebo audioknihy. Lásku k divadlu získal od svého otce, který ochotnicky hrál a bohužel předčasně zemřel. Nejen o tom se v pořadu Až na dřeň rozpovídal herec Jan Vondráček.

Až na dřeň: Založila Nadační fond Vrba a pomáhá ovdovělým rodinám. Všichni jsou hrdinové, vím, kolik to stojí sil, říká Petra Glosr Cvrkalová

Čerstvá držitelka ocenění Osobnost neziskového sektoru Petra Glosr Cvrkalová ovdověla v 31 letech. Měla tehdy dvě malé děti a život se jí před očima zhroutil. Našla v sobě ale dost síly, aby se vzchopila a pomohla nejen sobě a dětem zpátky do života, ale založila také stejnojmenný spolek a nadační fond Vrba, který už pomohl stovkám mladých vdov, vdovců a jejich dětí.

Na dřeň: Poslední diskuze: Otázky na tělo i dotazy posluchačů

Jak se Na dřeň původně mělo jmenovat? Co si redaktoři podcastu myslí o sexu před svatbou? A co díky tvorbě pořadu začali dělat v životě jinak? I o tom...

Až na dřeň: Hudební skladatel Karel Havlíček: Nástroje jsou moje prodloužená ruka k sebevyjádření

Skladatel Karel Havlíček pendluje mezi Los Angeles a Prahou. Na obou místech se dokázal prosadit jako skladatel filmové hudby. Nejen o ní se rozpovídal v pořadu Až na dřeň.

Na dřeň: Na dřeň o kněžských seminářích – 2. díl: Chyba je v systému, s představenými máme chuť to změnit

Cítí nedůvěru a příliš velký důraz na vnější formy, občas mají pocit, že si sami o sobě nemůžou rozhodovat. Jedním dechem ale dodávají, že chyby jsou systémové a jejich...

Na dřeň: Na dřeň o kněžských seminářích – 1. díl: Chyba je v systému, s představenými máme chuť to změnit

Cítí nedůvěru a příliš velký důraz na vnější formy, občas mají pocit, že si sami o sobě nemůžou rozhodovat. Jedním dechem ale dodávají, že chyby jsou systémové a jejich...

Až na dřeň: Komiks Lymfom city kreslila jako terapii. Člověk je v nemoci vždycky sám, myslí si Lucie Trávníčková

Bývala to úplně obyčejná paní učitelka. Pak ji ale začaly trápit bolesti nohy a mladá žena si musela vyslechnout diagnózu – lymfom. Ze vzteku, bezmoci a bolesti se začala vykreslovat a vznikl tak ojedinělý komiks prošpikovaný černým humorem Lymfom city. Hostem pořadu Až na dřeň byla výtvarnice Lucie Trávníčková.

Na dřeň: Na dřeň se single Terezou: I mezi hromadou lidí se cítím sama

V rámci seriálu Rodina bez filtru přinášíme příběh Terezy, která žije ve svých 37 letech sama. A to ne v rámci životního stylu “singles”, tedy že by se rozhodla...

Až na dřeň: Módní návrhářka Josefina Bakošová: Baví mě podle oblečení odhadovat, jaký kdo je

Už během studií otevřela ojedinělý obchod a založila vlastní módní značku. Její šaty jsou dnes v módním světě pojmem. Kromě toho se věnuje filmovému kostýmu a stála i u zrodu projektu Terapie sdílením. Nejen o svých životních křižovatkách se v pořadu Až na dřeň rozpovídala módní návrhářka Josefina Bakošová.

Na dřeň: Na dřeň o pěstounství: Než nám utečou, musíme si je užít

Dali domov dětem, které by jinak vyrůstaly bez rodiny. Seriál Rodina bez filtru tentokrát přináší dva příběhy o pěstounství. Proč manželé Skřičkovi přijali pěstounské dítě, když mají už tak...

Až na dřeň: Obsazování rolí podle počtu sledujících vnímá herečka Kateřina Janečková jako bolavé téma: Dnes je potřeba být vidět

Vyrůstala v divadle a vždycky chtěla být herečkou. Sláva se jí ale tak trochu protivila a nevyhledává ji ani dnes. Někdejší ošklivka Katka se našla v hereckých workshopech a také v mateřství, na které si musela dlouho počkat. Do našeho studia přišla herečka Kateřina Janečková.

Na dřeň: Na dřeň o nevěře 2: Když to prasklo, pro manžela to byl šok, pro mě vysvobození

díl. Uvádí se, že devadesát procent párů, které zažily nevěru, nezvládnou manželství udržet a rozcházejí se. Manželé, kteří přijali pozvání k rozhovoru pro pořad Na dřeň, mají zkušenost opačnou....

Na dřeň: Na dřeň o nevěře 1: Když to prasklo, pro manžela to byl šok, pro mě vysvobození

díl Uvádí se, že devadesát procent párů, které zažily nevěru, nezvládnou manželství udržet a rozcházejí se. Manželé, kteří přijali pozvání k rozhovoru pro pořad Na dřeň, mají zkušenost opačnou....

Na dřeň: Ukázka z rozhovoru o nevěře

Ukázka z rozhovoru s manželi, kteří ve vztahu zažili nevěru. Svou zkušenost popisují jako “extrémní destruktivní zážitek na hranici života a smrti”. I přesto jsou teď nadále spolu. Jak...

Až na dřeň: Kromě moderování se Barbora Černošková věnuje také pomoci dětem odsouzených rodičů: Chybí jim hlavně citové zázemí

Před 17 lety nastoupila ještě jako studentka do České televize. Dnes patří mezi její nejvýraznější tváře. Dobře ji znají nejen milovníci sportu, ale také diváci pořadu Sama doma. V pořadu Až na dřeň se mimo jiné rozpovídala o pomoci dětem odsouzených rodičů, které se intenzívně věnuje.

Na dřeň: O neplodnosti s Janou: Už si dovolím brečet i v tramvaji

Čekání na Godota – tak se jmenuje blog, který píše mladá psycholožka Jana. Podobně nekonečné je totiž její čekání na to, až otěhotní. S manželem se o dítě snaží...

Na dřeň: Bonusový díl o neplodnosti s Bětkou: Jak mi může chybět něco, co nemám?

Bonus o neplodnosti navazuje na vyprávění s Janou. Přináší ale pohled věřícího člověka – tentokrát redaktorky Na dřeň. Bětka Havlová čekala na dítě tři roky. Jak najít smysl v...

Na dřeň: Ukázka z rozhovoru s Janou o neplodnosti

Druhý díl seriálu Rodina bez filtru se bude věnovat tématu neplodnosti. Co prožívá žena, která se téměř čtyři roky neúspěšně snaží s manželem o dítě? I o tom se...

Na dřeň: O rozvodu s Jiřím Zajícem: Na manželství jsem outsider

První díl seriálu Rodina bez filtru přináší příběh muže, kterému se po dvaceti letech rozpadlo manželství. Pedagog, publicista a skaut Jiří Zajíc již od začátku vnímal jisté nedostatky v...

Na dřeň: Nový seriál: Rodina bez filtru

V listopadu vás čeká nový seriál podcastu Na dřeň – Rodina bez filtru. Pět rozhovorů s lidmi, kteří “nepasují”. Seriál chce mimo jiné nabídnout pohled, že tradiční katolická rodina...

Na dřeň: O sexuálním zneužívání – příběh Kláry a rozhovor s právničkou Lucií Hrdou

Sexuální zneužití je pro ženu často traumatizující zážitek. Klára jej zažila dvakrát – a vždy od známé osoby. V tomto dílu přinášíme dva rozhovory. Příběh mladé ženy Kláry, která...

Na dřeň: Na dřeň s Radkou Vernerovou: Aby byla smrt dítěte dobrá, měla by být v lásce, smíření a s blízkými

Smrt dítěte jako by nepatřila do života. Jako by narušovala přirozený řád věcí, že mladé umírá později, než to staré. Alespoň takto odborníci vysvětlují, proč je téma dětských úmrtí...

Až na dřeň: Péče o nemocné seniory v domově s pečovatelskou službou během pandemie mě změnila, svěřuje se herec Igor Chmela

Rodilý ostravák vystudoval DAMU a během své kariéry už vystřídal celou řadu jevišť. Dobře si rozumí také s filmovou i televizní kamerou. Herec Igor Chmela začal navíc během koronavirové doby psát scénáře a chystá se natáčet krátký film. Nejen o něm se rozpovídal v pořadu Až na dřeň.

Až na dřeň: Péče o nemocné seniory v domově s pečovatelskou službou během pandemie mě změnila, svěřuje se herec Igor Chmela

Rodilý ostravák vystudoval DAMU a během své kariéry už vystřídal celou řadu jevišť. Dobře si rozumí také s filmovou i televizní kamerou. Herec Igor Chmela začal navíc během koronavirové doby psát scénáře a chystá se natáčet krátký film. Nejen o něm se rozpovídal v pořadu Až na dřeň.

Na dřeň: S lékařkou: Když odmítnete udělat potrat, dítě nezachráníte

V práci je u okamžiků naprostého životního štěstí, ale i u těch chvil opačných. S lékařkou Annou Jouzovou o náročném povolání gynekoložky ve FN Brno, ale taky o tom,...

Až na dřeň: Tomáš Dvořák odchodu z postu šéftrenéra České atletické reprezentace nelituje. Jinak už by mě asi odnesli nohama napřed, říká

Léta se věnoval desetiboji. Domů si přivezl hromadu medailí  včetně bronzové z olympiády. Jeho největším soupeřem bylo tehdy vlastní zdraví. Jako šéftrenér České atletické reprezentace zase musel bojovat s lidmi kolem sebe. Ze světa sportu odešel vymačkaný jako citrón a dnes je z něj zahradník. Hostem pořadu Až na dřeň byl Tomáš Dvořák.

Na dřeň: Na dřeň bývalým vězněm: První den na Mírově jsme si s klukama řekli „tak tady zhebnem”

František byl ve vězení dvakrát. Poprvé za mřížemi strávil 8 let, podruhé bezmála 10. Tato doba navždy poznamenala nejen jeho vlastní život, ale i životy jeho nejbližších. Sám říká,...

Na dřeň: Na dřeň s Rosamar: Když neproměňujeme bolest, nemáme světlo ani pokoj

Rosângela De Oliviera Salazar pochází z Brazílie a žije zasvěceným životem v celosvětovém ekumenicky otevřeném hnutí Fokoláre. Momentálně působí v Praze, kde se také mimo jiné stará o mládež....

Až na dřeň: Vystudovala zemědělku a učila se řídit traktor, dnes je vyhledávanou stylistkou a kostýmní výtvarnicí pracující s hollywoodskými herci

Už jako malá holka ráda tvořila a šila. Její cesta k vysněné práci ale přitom byla klikatá. Kostýmní výtvarnice a stylistka Stáňa Šlosserová se v pořadu Až na dřeň rozpovídala o svých profesních začátcích i hollywoodských hvězdách.

Na dřeň: Na dřen s Petrem Pithartem: Důležité nejsou hodnoty, ale jejich pořadí

S bývalým předsedou české vlády Petrem Pithartem o lásce k poezii, chybách a prohrách, ale také o zradě, srovnávání hodnot a výzvách, které stojí před dnešní mladou generací. Ptá...

Na dřeň: Na dřeň s Pastoral Brothers: V každý knize Starýho zákona najdeš nějakou prasárnu

Jakub Malý a Karel Müller. Dva evangeličtí faráři, kteří začali natáčet videa pro mládež ve farnosti. Teď jsou z nich faráři-youtubeři, kteří jsou se svým kanálem Pastoral Brothers skloňováni...

Až na dřeň: Mirka van Gils Slavíková: Cukrář musí být nejen umělec, ale i psycholog

Barevná hlava, nezdolná energie a odhodlání překonat všechny překážky – to je Mirka van Gils Slavíková, někdejší porotkyně soutěže Peče celá země. Tato držitelka mnoha cukrářských ocenění se v pořadu Až na dřeň rozpovídala nejen o své životní cestě, která nebyla vždy jednoduchá.

Na dřeň: S Ivetou Hudákovou o zjevení: Vybrala si mě, i když jsem byla křehká a nedokonalá nádoba

V 11 letech se Ivetě a její kamarádce zjevila na slovenské hoře Zvir Panna Maria. Zjevení se opakovalo každý měsíc pět let – do roku 1995. Od té doby...

Až na dřeň: Nadace Dobrý anděl oslaví 10. výročí. Dnes je dárce prakticky v každé obci, říká spoluzakladatel

Ještě během studií začal podnikat a z kluka, který rozvážel zboží v batohu, se vypracoval mezi evropskou špičku. Úspěšnou firmu později prodal a se svým společníkem spoluzaložil nadaci Dobrý anděl. Nejen o pomoci lidem, kterým život zkomplikovala vážná nemoc, mluvil v našem studiu Petr Sýkora.

Na dřeň: S Filipem o zjevení: Myslel jsem si, že se to děje všem věřícím

Vědu a rozum vždycky považoval za důležité. Mladý informatik ale po jednom neobvyklém zážitku musel uznat, že Bůh je. O zjevení, o strachu, který při něm pocítil, ale i...

Na dřeň: S autory podcastu: Při správném rozhodnutí cítím v srdci klid

Co mám vlastně v životě dělat? Tuto otázku si často pokládají jak mladí, tak životem zkušení lidé. Dobře si zvolit školu a povolání, životního partnera, místo k životu… O...

Až na dřeň: Díky dceři jsem objevila další rozměr lásky, prozrazuje sopranistka Markéta Fassati, která stojí za Kostelními slavnostmi

Vyrůstala obklopena hudbou a svůj život si bez ní ani neumí představit. Vystudovala AMU a během své kariéry už zpívala na mnoha světových pódiích. O cestování, mateřství a také o Kostelních slavnostech, které vznikly během pandemie, se v pořadu Až na dřeň rozpovídala známá sopranistka Markéta Fassati.

Na dřeň: Na dřeň s Martinou Holcovou: Nemáme čas všímat si. Lesní mysl umožňuje zastavit se a být tady a teď

Příroda nám dělá dobře a potvrzuje to i velká řada výzkumů z celého světa. Často ale svůj pobyt v lesích a lukách tak nějak promeškáme – naše myšlenky nám...

Až na dřeň: Herec Tomáš Dastlík šel studovat JAMU až jako čerstvý inženýr. Za svou životní roli považuje Evžena Oněgina

Po JAMU patřil dlouhá léta k oporám ostravského Divadla Petra Bezruče. Získal řadu ocenění a sehrál i svou osudovou roli Evžena Oněgina. Dnes patří ke známým hereckým tvářím a podařilo se mu prorazit i před kamerou. Jak důležité je pro herce štěstí a jak se hraje s bolavým srdcem, prozradil v pořadu Až na dřeň Tomáš Dastlík.

Na dřeň: Na dřeň s manželi Habáňovými o rakovině: Měla jsem už pro Radka vyhlídlou jinou holku

Radek i Helena Habáňovi si prošli stejnou nemocí – rakovinou. Radek se dobré výsledky z roční léčby dozvěděl před několika týdny, Helča rakovinu měla před třinácti lety. Rozhovor o...

Až na dřeň: Moderátorka Daniela Písařovicová: Ráda se dívám lidem pod kůži

Dlouhé roky byla její tvář spojená s Českou televizí, kde kromě jiného moderovala hlavní zpravodajskou relaci. Za touto kapitolou svého života ale udělala v prosinci minulého roku tlustou čáru a od května je posilou týmu DVTV. V pořadu Až na dřeň Daniela Písařovicová prozradila třeba to, jak se jí nové působiště zamlouvá a na co se nejvíc těší.

Na dřeň: Na dřeň o ekumenismu s Jaroslavem Pokorným: Ať každý slouží Bohu tam, kde je mu dobře

S vystudovaným jaderným fyzikem, bývalým katolickým knězem a současným kazatelem Církve bratrské v Českém Těšíně o jeho životních zvratech, rozdílech a spojitostech mezi křesťanskými církvemi i o tom, zda...

Až na dřeň: Herečka Petra Bučková dřív dělala zdravotního klauna: Díky tomu jsem se naučila, že je lepší teď žít, než vymýšlet blbiny, říká

Zahrála si na mnoha divadelních scénách. Jako doma je i před kamerou a díky svým jazykovým schopnostem se prosadila také v zahraničí. Napadlo by vás ale, že herečka, která proslula rolemi drsňaček, trénuje s kaskadéry, střílí a potápí se, dělala podstatnou část života zdravotního klauna? Nejen o svém životě s červeným nosem mluvila v pořadu Až na dřeň Petra Bučková.

Na dřeň: S Laďkou Blažkovou: Nejsme ti, co nosí tepláky a slintaj si na triko. Krásná si připadám

Může si člověk připadat krásný a přitažlivý, i když jeho tělo vypadá od narození jinak než těla ostatních? A jak být v pohodě s tím, když člověk po třicítce...

Až na dřeň: Zakladatelka Nadačního fondu Sudička, který pomáhá lidem se zrakovým postižením: Lítost nesnáším

Prakticky celý život se potýká s komplikovaným onemocněním očí. Mnohokrát už to chtěla vzdát, ale vždycky se sebrala a bojovala dál. V roce 2016 navíc založila Nadační fond Sudička, který pomáhá lidem s podobným osudem. Nejen o uveitidě mluvila v pořadu Až na dřeň zakladatelka a ředitelka Nadačního fondu Sudička Hana Ulmanová.

Na dřeň: Kamila Zlatušková: Můj muž může působit jako alfa samec, ale rodičovská pro něj byla radost

Producentka, režisérka, scénáristka a v neposlední řadě také mámou dvou kluků. Kamila Zlatušková působí jako tak trochu neřízená střela. Je to u ní doma opravdu tak divoké, jak se...

Až na dřeň: Milan Enčev: Herec by neměl mít jednoduchý život, myslí si z vlastní zkušenosti

Herectví si zamiloval už jako kluk, učil se ho mimo jiné od Petra Haničince. Doma je nejen na jevišti, ale také před kamerou, a to i jako moderátor. Nejen o práci se v pořadu Až na dřeň rozpovídal Milan Enčev.

Na dřeň: Na dřeň se Stanislavem Balíkem: Není jedno, co si myslíme a jak žijeme

Vedoucí pozice mu dělají dobře, i když přiznává, že jsou občas svůdné. Důraz ve výchově studentů i mladých skautských vedoucích klade hlavně na laskavost a důslednost, snaží se u...

Až na dřeň: Cukrářka Iveta Fabešová: Nejsem člověk, který umí vařit bez receptu, vážím i mrkev na svíčkovou

Už odmala toužila stát se cukrářkou. Sen se jí po mnoha peripetiích splnil, vybudovala síť úspěšných cukráren a její dezert citrón se stal legendou. Loni se jí ale vše sesypalo jako domeček z karet a úspěšná cukrářka musela začít od nuly. O dortech, lásce k pečení i rozvodu se v pořadu Až na dřeň rozpovídala Iveta Fabešová.

Na dřeň: Na dřeň s Bárou Hrzánovou: Bez víry není vnitřní svoboda

Jakou cestu herečka Bára Hrzánová ušla, aby se vrátila zpět ke křesťanství, které bere jako průsečík mezi náboženstvími? A jaká rizika nese v našich životech svoboda a proč jí...

Na dřeň: Zkušenosti s přímluvnou modlitbou: Cítila jsem, jak něco odchází. A obrovskou úlevu

„Když nejsi schopná ve třiceti navázat normální vztah s chlapama a troskotá to pořád na tom stejným, tak už si říkáš, co je špatně,“ říká Katka. I proto se...

Na dřeň: Na dřeň s Veronikou Kamenskou: Už to nebyl život, ale snaha dožít se dalšího dne

Chtěla dobrovolně opustit tento svět. Vše se ale po čase obrátilo a dnes lidem v těžkých životních situacích sama pomáhá v rámci projektu Nepanikař. Co cítí člověk, který si...

Na dřeň: Zkušenosti s přímluvnou modlitbou: Cítila jsem, jak něco odchází. A obrovskou úlevu.

„Když nejsi schopná ve třiceti navázat normální vztah s chlapama a troskotá to pořád na tom stejným, tak už si říkáš, co je špatně,“ říká Katka. I proto se...

Na dřeň: Na dřeň s Michaelou: Nejčastěji lidi spoutávají lži, kterým o sobě uvěří

Mít se rád, žít bez lží o sobě samém a zbavit se trápení i traumat, která v sobě nosíme. I toto může být výsledek přímluvné modlitby. Michaela se této...

Na dřeň: Na dřeň s Otto Brochem: Ve vězení jsem viděl mnoho zázraků

Vězeňské prostředí působí na většinu lidí deprimujícím dojmem. Jak ho ale vnímá člověk, pro nějž je setkávání s vězni každodenní realitou? Otto Broch je trvalý jáhen, dlouhá léta působil...

Až na dřeň: Petr Vacek: Jako začínající herec jsem chtěl bojovat proti útlaku. Myslel jsem si, že spasím svět. Pokora přišla až časem

Rodák ze Slaného vystudoval DAMU a na divadelních prknech je už dlouhá léta jako doma, a to nejen jako herec, ale i jako režisér. Do povědomí lidí se zapsal také svými filmovými a televizními rolemi či jako moderátor. Nejen o práci se v pořadu Až na dřeň rozpovídal Petr Vacek.

Na dřeň: Na dřeň s Eliškou Podzimkovou: Dokresluju realitu, chybí mi v ní hravost

Eliška Podzimková je ilustrátorkou, grafičkou a fotografkou na volné noze. Ve svých devětadvaceti letech má za sebou už mnoho úspěchů a zážitků, ale také rakovinu, která jí byla diagnostikována...

Na dřeň: Debata redaktorů Na dřeň: Církev je skvělá. Jen to společnosti neumíme ukázat

Šest redaktorů Na dřeň ve speciálním velikonočním dílu tohoto pořadu rozebírá svoji víru žitou v katolické církvi. O radostech, rozpacích i možnostech života spojeného s jedním z největších světových...

Na dřeň: Na dřeň s budoucí řeholnicí: Pochybnosti v klášteře nemizí, ale je pod nimi pokoj

Alžběta Vašků už půl roku obývá klášter Milosrdných sester sv. Kříže v Kroměříži. Chystá se na život františkánky a píše o tom internetový deník, ve kterém odkrývá nejen život...

Na dřeň: Na dřeň s manželi Poláškovými: Doma vidím anděly, ale i špinavý hrnce a pokaděný plínky

Josef Polášek je herec, známý třeba díky filmu o tak trochu sprostém Františkovi. Málokdo ale ví, že tenhle komik a divadelní herec před lety moderoval na Proglasu. V rozhovoru...

Na dřeň: Na dřeň s Tisíckráte: Vedle papeže Františka má církev i nás

Na dřeň tentokrát navštívilo šest hostů – jejich jména však nepadnou. Redakce satirického webu Tisíckráte odhalí třeba to, jaké články nikdy nezveřejnili. S Hankou Kašpárkovou si povídají ale třeba...

Až na dřeň: Po válkách v Iráku nebo Afghánistánu jsem myslel, že jsem připravený na všechno, ale Čína byla silné kafe, říká Tomáš Etzler

V 90. letech se sebral a odjel do Spojených států. Do slova a do písmene prožil americký sen a stal se uznávaným reportérem CNN. Pak ale za tím vším udělal tlustou čáru a přestěhoval se do Číny. Ze života v ní se prý dodnes vzpamatovává. Nejen o tom, ale také o filmu Nebe a chystané knize se v pořadu Až na dřeň rozpovídal novinář Tomáš Etzler.

Na dřeň: BONUS: O vztazích s psychologem Josefem Zemanem

“Manželství má vnitřní schopnost rozvíjet se k lásce.” Postřehy a myšlenky manželského poradce Josefa Zemana, které se nevešly do prvního rozhovoru, ale stojí za to, aby zazněly. Co dělají...

Na dřeň: Toho pravého si vybíráme pudově. Na dřeň s terapeutem Josefem Zemanem

Nevěra vždycky rozbije vztah. Když partner něco udělá špatně, je dobré mu to říct. Hlavní je, aby manželství dobře fungovalo. Tyto a další představy o partnerských vztazích někdy nevědomky...

Až na dřeň: Mateřství mě hodně změnilo, už se za ničím neženu, říká Lenka Zahradnická

Absolventka DAMU natočila řadu filmů, zahrála si i v divadle a v seriálech, které jí daly největší popularitu. Dnes je především maminkou dvou malých holčiček. Hostem pořadu Až na dřeň byla herečka Lenka Zahradnická.

Na dřeň: Na dřeň s Visegrádským jezdcem: Kéž by nebylo o čem psát

Rozhovor s Karlem Patákem, který provozuje stránku Visegrádský jezdec, nabízí pohled do přemýšlení člověka, který podle vlastních slov ovlivňuje měsíčně statisíce lidí. Proč se rozhodl bránit demokracii a právní...

Až na dřeň: Petr Harazin o závislosti na alkoholu: Rodina i kapela mi řekly, ať se jdu léčit. Byl jsem naštvaný, teď jsem vděčný

Ve 14 letech založil kapelu, která dnes nese název Nebe a neodmyslitelně patří na českou hudební scénu. Je spoluautorem hitu Karla Gotta Srdce nehasnou, ale také člověkem, který překonal závislost na alkoholu a je ambasadorem projektu Suchej únor. Hostem pořadu Až na dřeň byl Petr Harazin.

Na dřeň: Na dřeň s Adélou Elbel: Špatné vzpomínky mám v mozku hluboko zabalené jako v igelitovém pytlíku

Adéla Elbel je moderátorka, stand-up komička, překladatelka, svobodná matka dvou dcer a nově i spisovatelka a nadšená turistka. V roce 2019 šla pěší pouť do Santiaga de Compostela, kde...

Až na dřeň: Dětem ukazuji své jizvy, aby se jim nic podobného nestalo, říká popálená Simona, která se podílí na kampani 70 stupňů

Jeden neuvážený nápad, jeden chybný krok a život se jí obrátil vzhůru nohama. Na odstaveném vagónu jejím tělem projel elektrický proud. Sežehl jí vlasy, popálil velkou část těla. Přežila a dnes pomáhá lidem s popáleninami. Nejen o životě s jizvami, ale také o preventivní kampani 70 stupňů promluvila v pořadu Až na dřeň Simona Riedlová.

Na dřeň: Na dřeň s Robinem Striou: Stát se hrdým Romem mě stálo úsilí

Jak se hledá vlastní romská identita, o předsudcích na cestě za svými kořeny, ale i o rodinném zázemí si redaktorka Marie Moreno povídá s Robinem Striou. Ten věří, že...

Až na dřeň: Úrazem život nekončí, pomáháme lidem vyrovnat se s handicapy, říká zakladatel projektu Cesta za snem

Úspěšný podnikatel skončil po nehodě na lyžích na invalidním vozíku. Dnes vede projekt Cesta za snem, který založil, a prostřednictvím zážitkových akcí pomáhá lidem najít smysl života a vyrovnat se s handicapy. Hostem pořadu Až na dřeň byl Heřman Volf.

Na dřeň: Na dřeň s Markétou Seluckou: Je to na nás, musíme změnit svět!

Začínala jako pekařka, dnes je z ní advokátka se zkušeností s pozicí děkanky Právnické fakulty Masarykovy univerzity. Je známá jako energická žena, často a ráda se směje. Zápal, se...

Až na dřeň: Expert na internetovou bezpečnost: Největším terčem pro predátory jsou děti, které nemají zkušenosti s technologiemi

Už dlouhá léta se věnuje rizikovému chování na internetu. Stál u zrodu sociálních sítí Lidé.cz a Spolužáci. Dnes má na starosti mimo jiné projekt Bezpečně na netu. Hostem pořadu Až na dřeň byl Martin Kožíšek.

Na dřeň: Příběhy při klinické smrti: Nedá se to slovy popsat

Dvě ženy, dva různé příběhy blízké a sdílené smrti. Temný tunel s bleděmodrým světlem na konci a krásná hudba – to zažila Hana při operaci v nemocnici, když ji...

Na dřeň: S Marisou Perello: Neboj se udělat i špatné rozhodnutí

Marisa Perello se narodila ve Španělsku, studovala a pracovala v Londýně a měla slibně rozjetou kariéru. V 90. letech ale následovala své srdce i Jindřicha Vobořila, ředitele Podaných rukou,...

Na dřeň: O zážitcích při klinické smrti: Světelná bytost se jich ptala, jak moc v životě milovali

Co lidé, kteří na krátko opustí tento svět a zase se do něj vrátí, viděli? Jaký fenomén jejich zkušenosti spojuje, nezávisle na jejich věku, vyznání či povaze? Psycholožka a...