Bookcheck

Knihy Dobrovský vám pravidelně přináší ukázky z knih. Bookcheck - čekněte, co budete číst!

UvádíKnihy Dobrovský

Všechny epizody

Bookcheck: Bookcheck #50 – Hlasy v bouři

Clare se probudila v prastarém, ponurém domě neznámého muže, který tvrdí, že jí zachránil život. Chce dům opustit, protože neví, nakolik mu může důvěřovat, ale zároveň má děsivý pocit, že na ni venku číhá něco nelidského, něco strašlivě krutého, co sleduje každý její pohyb…

Bookcheck: Bookcheck #49 Nové začátky

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde jí znepříjemňuje život protivný Ryan, který si svou frustraci vylévá právě na Leně.

Bookcheck: Bookcheck #48 – Deník šílenství

Osobní zpověď bývalé alkoholičky, která si sáhla na dno i na vlastní život, ale i přesto dokázala najít cestu z bludného kruhu, podstoupit léčbu a uvědomit si, že „nikdy není pozdě začít znovu a každý problém má nějaké řešení“.

Bookcheck: Bookcheck #47 – Ukaž mi

Lukáš prožívá velmi špatné životní období a tak si na radu svých přátel nainstaluje do telefonu seznamovací aplikaci. Její uživatelé se ucházejí o přízeň tajemné Královny a plní její, mnohdy erotické, úkoly. Když už se zdá, že je láskyplné setkání na dosah, iluzi přeruší kriminální zápletka. Začíná opravdová noční můra. Spirála krystalického zla dovede Lukáše až k poznání hrůzné pravdy.

Bookcheck: Bookcheck #46 – Země divů

Druhý román autorky, která napsala také knihu Dětské zoubky, vypráví úžasný, strhující a hrůzu nahánějící příběh Bennettovy rodiny, jež se přestěhuje z rušného města na samotu. Tam se začínají dít podivné, nevysvětlitelné věci…

Bookcheck: Bookcheck #45 – Žhavé léto

Nejpopulárnější a nejvíce oceňované polské autorky románů plných erotiky společně vytvořily provokativní knihu letních povídek. Zábavných, leckdy i romantických, ale vždycky naprosto odvázaných! Tyhle příběhy nepopisují pouze tělesné rozkoše, ale také hledání spřízněných duší a zápas o naplnění snů. Vždyť kdo z nás by nesnil o pravé a vášnivé lásce?

Bookcheck: Bookcheck #44 – Rybář

Na severu státu New York vytéká z přehradní nádrže Ashokan potok, o kterém se mnoho neví – vlastně ani to, jak dlouho už tudy teče. Dutchman’s Creek je prudký a zrádný, má strmé břehy, a za příslib hojného úlovku v něm už údajně nejeden sportovní rybář zaplatil cenu nejvyšší. A pak kolují mezi místními ještě jiné příběhy – tak fantastické, že snad ani nemohou být pravdivé. Nebo snad ano?

Bookcheck: Bookcheck #43 – Nejtemnější část lesa

FANTASY PŘÍBĚH OD POPULÁRNÍ AUTORKY HOLLY BLACK|

Celý svět se obrací vzhůru nohama a Hazel musí přijmout roli rytíře, na kterého si kdysi hrála. Je vtažena do víru nové lásky, musí se vyrovnat se zradou a rozhodnout se, na čí straně stojí. Dokáže v této roli obstát?

Bookcheck: Bookcheck #42 – Zachraň mě

ROMANTICKÝ PŘÍBĚH Z PROSTŘEDÍ PRESTIŽNÍ ŠKOLY |

Nesmělá, puntičkářská a cílevědomá stipendistka Ruby se dosud zajímala jen o studium a práci v Organizačním výboru pro školu. James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Příběh vypráví o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat.

Bookcheck: Bookcheck #41 – Truly

MILOSTNÝ PŘÍBĚH V KULISÁCH STUDENTSKÉHO SEATTLU |

Andie přijíždí do Seattlu. Pochází z venkovské farmy, nemá byt, konto prázdné a za sebou těžké časy. S nejlepší přítelkyní June si chtějí splnit sen a začít společně studovat na univerzitě, aby mohly založit firmu.

Po chaotickém začátku sežene konečně podnájem a najde si práci v populárním tanečním klubu za barem. Tam se začne odvíjet příběh osudové přitažlivosti – Cooper, nemluvný, magický mladý muž pro ni zůstává záhadou. Pomáhá jí, kde může, ale zároveň je odtažitý a drží si odstup. Andie chce vědět, co se za tím skrývá a kdo je Cooper doopravdy.

Bookcheck: Bookcheck #40 – Jeho zákusek

ROMANTICKÁ KOMEDIE VE STYLU BRIDGET JONES.

Asi si nikdo nemyslí, že mít sexy šéfa není vůbec komplikované ani matoucí. Ale musím mu už odolávat jen pár měsíců. V lednu odlétám do Paříže, abych si splnila svůj sen a stala se umělkyní. Škoda, že nemůžu mít svůj zákusek a náležitě si ho užít.

Zapomněla jsem se zmínit… Můj sexy šéf byl mou školní láskou. Tak trochu. Nejprve jsem ho chtěla samou láskou umačkat. Nakonec jsem ho chtěla už jen umačkat. Teď je zpět a klidně by mohl mít na hrudi napsáno „nesahat“.

Bookcheck: Bookcheck #39 – Druhá šance

NEKONEČNÉ PUTOVÁNÍ ZA NADĚJÍ A JEDNÍM VELKÝM TAJEMSTVÍM.

Všichni chtěli začít znovu, až nezůstal vůbec nikdo. Muž se svou malou dcerou hledají odpovědi a doufají, že jednoho dne konečně zapadne slunce. Ze své minulosti si pamatují málo, ale pomalu nacházejí další díly skládačky. Vydejte se s nimi na cestu za hranice své fantazie, protože čas a prostor změnily svůj význam.

Bookcheck: Bookcheck #38 – Záhada domu Marwicků

MYSTERIÓZNÍ PŘÍBĚH PRO FANOUŠKY HORORŮ O STRAŠIDELNÝCH DOMECH |
Josefina žije vedle domu, kde straší. Začala mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají…

Bookcheck: Bookcheck #37 – Chobotnice

Další silná kniha od nejpopulárnější polské debutantky posledních několika let! Po bestselleru s názvem Kolotoč nastal čas na pokračování, kde už nepřichází na scénu jen finanční machinace a plamenná vášeň, ale také pašování zlata a aféra katolické církve.

Bookcheck: Bookcheck #36 Vládci popela

Počátek nové série od autora fenomenální Nyxie!

Už odedávna, kdy Popeliáni dostali od svých božstev fénixy, na nich jezdí do bitev, na lov a zejména na proslulém Dostihu. Elitní jezdci ze znepřátelených kultur touží po vítězství, a tak pilují dávné umění vytvářet a ovládat fénixy – koně, kteří se za pomoci alchymie rodí z popela.

Bookcheck: Bookcheck #35 Snít znovu

DALŠÍ DÍL SÉRIE “ZNOVU” OD KRÁLOVNY ROMANTIKY MONY KASTEN

Když se Jude Livingstonové v Los Angeles zhroutí sny, utíká za svým bratrem do Woodshillu, kde se chce znovu postavit na vlastní nohy. Jenže netuší, že jedním ze spolubydlících v bratrově domě je i její bývalý přítel Blake, kterému zlomila srdce.

Bookcheck: Bookcheck #34 – Lockdown

POD NEBEM JE PEKLO. POD PEKLEM JE VÝHEŇ.
Třináctiletý Alex je křivě obviněn z vraždy a jeho život se navždy změní. Ocitne se ve Výhni – vězení pro mladé delikventy, nejtvrdším na světě. Jde o rozlehlé prostory hluboko pod zemí, kam vede jen jedna cesta – a ven žádná. Alex se setkává s opravdovými darebáky a sadistickými strážemi, ale to zdaleka není vše, co ho trápí. Občas v noci stráže odtáhnou z cely jednoho z vězňů, který se zanedlouho vrací, tělo poseté ranami a již není člověkem.

Bookcheck: Bookcheck #33 – 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou

VYDEJTE SE NA DOBRODRUŽSTVÍ VAŠEHO ŽIVOTA
Téměř třicetiletý prodavač a příležitostný cestovatel se rozhodne pěšky přejít Jižní Ameriku. Jak to může dopadnout? Vzdoruje jazykové bariéře, drogám v kolumbijských ulicích a všudypřítomné chudobě. Vydává se do nitra kontinentu, aby poznal nový svět i sám sebe.

Bookcheck: Bookcheck #32 – Štvanice

Novoroční oslava se rázem změní v pátrání po vrahovi. Skupina bývalých spolužáků se setkává o vánočních prázdninách, aby spolu přivítali nový rok. Na místo dorazí 30. prosince, krátce předtím, než dům odřízne od okolního světa dlouho nevídaná sněhová vichřice. O dva dny později, na Nový rok, je jeden z přátel nalezen mrtvý…

Bookcheck: Bookcheck #31 – Kořist

ROMÁN PLNÝ NAPĚTÍ A HRŮZY OD POPULÁRNÍ DARCY COATES

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pár dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení.

Bookcheck: Bookcheck #30 -Duchové rodiny Folcroftů

Bojíte se rádi? Vychutnejte si duchařský příběh od populární autorky Darcy Coates.

Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci a duchové začnou být neklidní…

Bookcheck: BOOKCHECK #29: Strmý pád

ROMANTICKÝ PŘÍBĚH PRO FANOUŠKY MONY KASTEN |

Hailee byla vždy ta klidnější z dvojčat, schovávala se před světem ve svém pokoji mezi knížkami, zatímco její extrovertní sestra se ráda seznamovala s lidmi a chodila na večírky.

Ale Hailee má plán: slíbí milované sestře, že bude odvážná a podnikne všechny věci, ke kterým se doposud neodhodlala. A tak si na počátku prázdnin prostě sbalí věci, nasedne do auta a vyrazí na dobrodružnou cestu napříč Amerikou, během níž se postaví mnohým výzvám a splní si své tajné sny.

Bookcheck: Bookcheck #28 – Porodní sestra z Osvětimi

Anděl naděje v táborech smrti. Příběh ženy, která zachránila tisíce dětí.

Další transport vězňů směřuje do Osvětimi. Je mezi nimi i Stanisława Leszczyńská, porodní sestra z Lodže, která na vlastní žádost začíná pracovat v nelidských podmínkách: bez vody, základních lékařských nástrojů a léků. Porody probíhají na kamnech zakrytých starou dekou. Mnohokrát riskuje svůj život, když vzdoruje nemilosrdným příkazům Josepha Mengeleho. Dělá vše pro ochranu dětí před jeho krutými experimenty. Snaží se být oporou pro matky, kterým byly děti násilně odebrány a poslány do Říše. Nebo na smrt…

Bookcheck: Bookcheck #27 – Daisy Jones & The Six

VYDEJTE SE NA NEJDIVOČEJŠÍ JÍZDU VAŠEHO ŽIVOTA!

Nejlepší kniha, kterou můžete tento rok číst! Daisy Jones není jako jiné knihy. Získá vás. Ovládne a nepustí. Na posledních stránkách budete chtít knížku odložit. Blížící se konec příběhu je opravdovým náporem na city čtenáře. Jedná se o podmanivý příběh, který stírá hranice mezi fikcí a realitou. Tak moc jsou postavy uvěřitelné.

Bookcheck: Bookcheck #26: Doufat znovu

Královna romantiky Mona Kasten je zpět s dalším dechberoucím příběhem.

Everly Pennová nevěří na lásku. Celé roky musela přihlížet, jak její matka trpí otcovým násilnickým chováním a jak stále více ztrácí sebe samu. Zážitky z dětství ji natolik traumatizovaly, že se rozhodla nikdy nezamilovat. To se však změní, když potká Nolana Gatese. Nolan je okouzlující, inteligentní a sexy a je to jediný člověk, před nímž Everly může být sama sebou – bez masky, kterou nosí před ostatními. Ale Nolan je její vyučující. Je jedno, jak dobře si rozumí a jak moc ji dokáže rozesmát svým zvláštním humorem. Everly ví, že je pro ni absolutní tabu. A přesto je bezmocná proti pocitům, které v ní vyvolávají jeho slova.

Bookcheck: BOOKCHECK #25: Tanec skalpelů

HOROR PRO FANOUŠKY SERIÁLU DEXTER.

Ve svých pětatřiceti letech dosáhl Jonas Lerman všeho, o čem se spisovateli může zdát. Jeho knihy o chirurgovi a vrahovi mladých dívek Carlu Cederfeldtovi jdou na dračku, fanynky stojí v zástupech a křesla všech televizních pořadů, ve kterých seděl, už ani nepočítá. Veškerou kritiku extrémního násilí ve svých románech zavrhuje s tím, že to všechno je jen jako. Až do dne, kdy už to není jen jako…

Krok za krokem se Jonasův život proměňuje v nepochopitelnou noční můru a hranice mezi fikcí a realitou se pomalu stírá. Nakonec z jeho pohodlného života spisovatele zbývají jen děs, šílenství a umučené teenagerky.

Bookcheck: Bookcheck #24 – Řetěz

Unesli byste cizí dítě, abyste zachránili to své? Pravidla jsou jednoduchá: sežeň peníze, sežeň oběť a potom spáchej hrozný čin, který by sis včera ani nedokázala představit. Ukázku z thrillerového příběhu o noční můře všech rodičů si pro vás připravila Karin Vápeníčková.

Bookcheck: Bookcheck #23 – Sedm rozchodů Amy a Craiga

To nejlepší v Craigově životě je zároveň tím nejhorším. Řeč je o Amy, s níž tvoří nanejvýš zvláštní pár. Samotářský mladík se totiž s kamarády stýká takřka pouze při hraní Dračího doupěte, zatímco jeho krásná a inteligentní přítelkyně je všemi oblíbenou předsedkyní hned několika studentských organizací.

Bookcheck: Bookcheck #22 – Zpívej, jako by tě nikdo neslyšel

Young adult román ve stylu filmů High School Musical nebo Camp Rock vám dnes představí naše skvělá Karin.

Bookcheck: Bookcheck #21 – Jedináček

Karin Vápeníčková se tentokrát chopila thrilleru Jedináček a namluvila vám ukázku z první kapitoly příběhu, jehož námět připomíná legendární Mlčení jehňátek.

Bookcheck: Bookcheck #20 – Sedm příšerných

V našem seriálu Bookcheck jsme si tentokrát připravili něco pro děti. Sedm příšerných je pohádka o malém chlapci a jeho sedmi kamarádech, které jsou tak trochu příšerky. Ukázku namluvila naše skvělá Karin Vápeníčková.

Bookcheck: Bookcheck #19 – Cítit znovu

Vítejte u 19. dílu vašeho oblíbeného Bookchecku! Opět se na vás těší herečka Jana Stryková. Namluvila pro vás Cítit znovu, knihu z romantické série od autorky Mony Kasten.

Bookcheck: Bookcheck #18 – Hříšní světci

Vítejte u 18. dílu vašeho oblíbeného Bookchecku! Opět se na vás těší herečka Jana Stryková. Tentokrát si pro vás přichystala ukázku z fantasy knihy Hříšní světci.

Bookcheck: Bookcheck #17 – Pozvaní

Vítejte u 17. dílu Bookchecku! Dnes má pro vás herečka Jana Stryková připravenou ukázku z hororu Pozvaní.

Bookcheck: BOOKCHECK #16 – Jeho banán

Vítejte u šestnáctého dílu Bookchecku! Tentokrát vás Jana Stryková svým přijemným hlasem vtáhne do romantické komedie Jeho banán.

Bookcheck: BOOKCHECK #15 – Poslední příliv

Patnáctý díl Bookchecku vás zavede na snový ostrov, kde se život místních obyvatel rázem promění v noční můru.

Bookcheck: Bookcheck #14 – Kočka na cestách

Vítáme vás u ČTRNÁCTÉHO dílu našeho Bookchecku! Tentokrát potěšíme především milovníky koček a všech čtyřnohých miláčků. Dnešní ukázka je totiž z knihy Kočka na cestách.

Bookcheck: BOOKCHECK #13 – Rez a záře hvězd

Vítejte u TŘINÁCTÉHO dílu BOOKCHECKu. Dnes si můžete poslechnout ukázku z thrilleru podle skutečných událostí, Rez a záře hvězd.

Bookcheck: BOOKCHECK #12 – Speciál s Cizinkou

Vítejte u DVANÁCTÉHO dílu BOOKCHECKu. Tentokrát pro vás máme speciál o prvním dílu populární knižní série Cizinka, kterou napsala Diana Gabaldon. Ukázku předčítá herečka Jana Stryková.

Bookcheck: BOOKCHECK #11 – Prorokova zima

Poslechněte si JEDENÁCTÝ díl BOOKCHECKu a čekněte, co budete číst! Tentokrát se můžete těšit na thrillerový nářez s knihou Prorokova zima.

Bookcheck: BOOKCHECK #10 Komisař

Poslechněte si DESÁTÝ díl BOOKCHECKu a čekněte, co budete číst! Dnes na vás čeká kapitola ze žhavé erotické detektivky Komisař. Ukázku opět čte skvělá Karin Vápeníčková.

Bookcheck: BOOKCHECK #9 – Fáma

Poslechněte si DEVÁTÝ díl BOOKCHECKu a čekněte, co budete číst! Dnes na vás čeká kapitola z horké novinky mezi thrillery – Fáma. Ukázku opět čte skvělá Karin Vápeníčková.

Bookcheck: BOOKCHECK #8 – Tajemství sídla Craven Manor

Poslechněte si OSMÝ díl BOOKCHECKu a čekněte, co budete číst! Dnes na vás čeká kapitola z hororu Tajemství sídla Craven Manor. Ukázku opět čte skvělá Karin Vápeníčková.

Bookcheck: BOOKCHECK #7 – Našeptávač

Poslechněte si SEDMÝ díl BOOKCHECKu a čekněte, co budete číst! Dnes na vás čeká kapitola z prvotřídního thrilleru Našeptávač od italského autora.

Bookcheck: BOOKCHECK #6 – BIRD BOX

Poslechněte si ŠESTÝ díl BOOKCHECKu a čekněte, co budete číst! Dnes pro vás máme první kapitolu z knižní předlohy filmu Bird Box, který vyšel v produkci Netflix. Ukázku opět přednáší Karin Vápeníčková.

Bookcheck: BOOKCHECK #5 – Deset tisíc životů

Poslechněte si PÁTÝ díl BOOKCHECKu a čekněte, co budete číst! Tentokrát se můžete těšit na první kapitolu z knihy Deset tisíc životů. Ukázku čte opět skvělá Karin Vápeníčková.

Bookcheck: BOOKCHECK #4 – Moře rzi

Poslechněte si ČTVRTÝ díl BOOKCHECKu a čekněte, co budete číst! Tentokrát se můžete těšit na první kapitolu ze sci-fi knihy Moře rzi. Ukázku čte opět skvělá Karin Vápeníčková.

Bookcheck: BOOKCHECK #3 – Gump

Poslechněte si TŘETÍ díl BOOKCHECKu a čekněte, co budete číst! Kapitola je z fenoménu jménem Gump – Pes, který naučil lidi žít. Ukázku opět čte skvělá Karin Vápeníčková.

Bookcheck: BOOKCHECK #2 – Naprosto pozoruhodná věc

Poslechněte si DRUHÝ díl BOOKCHECKu a čekněte, co budete číst! Ukázka je z young adult knihy jménem Naprosto pozoruhodná věc. Napsal ji Hank Green, bratr slavného Johna Greena. Ukázku opět čte skvělá Karin Vápeníčková.

Bookcheck: BOOKCHECK #1 – Knihovna nájemných vrahů

Poslechněte si první díl BOOKCHECKu a čekněte, co budete číst. První ukázka je z knihy jménem Knihovna nájemných vrahů a nečte ji nikdo jiný než naše skvělá Karin Vápeníčková!