Bookcheck

Knihy Dobrovský vám pravidelně přináší ukázky z knih. Bookcheck - čekněte, co budete číst!

UvádíKnihy Dobrovský

Všechny epizody

Bookcheck: Poznejte příběh velkého židovského plavce Alfreda Nakache | Bookcheck Plavec z Osvětimi

Románové zpracování dojemného příběhu velkého židovského plavce Alfreda Nakache je vyprávěno v rovině šťastného dětství a mládí v Alžírsku a Francii a v rovině nelidských podmínek, týrání a vraždění v koncentračních táborech.

Bookcheck: Láska mezi řádky – romantický fenomén lámající rekordy | Bookcheck

Jedna z nejpopulárnějších romantických knih v zahraničí se konečně objevila i v českém jazyce! Láska mezi řádky je krásný romantický příběh odehrávající se v kulisách zábavního parku.

Bookcheck: Příběh psí pravdy, naděje a lásky | Bookcheck – Gump: jsme dvojka

Nová Gumpova cesta začne přesně tam, kde ta předchozí skončila. Se svým milovaným Béďou Kozím Bobkem projdou příběhem, který už jim dávno předtím napsaly hvězdy. Knížka pro všechny, kteří dokážou číst ze psích očí, ale i pro ty, kteří to zatím neumějí a nebo nevěří, že je to možné

Bookcheck: V jejím srdci svět se tříští – mistrovský thriller od J. D. Barkera | Bookcheck

Jack Thatch je chlapec z Pittsburghu, jehož od smrti obou rodičů vychovává tetička Jo. O tom smutném výročí chodí navštěvovat jejich hrob. A právě na hřbitově se Jack osmého srpna 1984 ve svých osmi letech setká se zvláštní osmiletou Stellou Nettletonovou.

Bookcheck: Vzplanutí – Poznejte spalující touhu, které nelze odolat | Bookcheck

Victoria se celý život snažila žít podle pravidel, aby se vyhnula problémům. Ovšem nebyla připravena na skutečnost, že se její největší hrozbou stane vysoký chlapec s mrtvým pohledem a úsměvem, ze kterého mrazí.

Bookcheck: Václav Neckář – poznejte legendu české pop-music | Bookcheck

Václav Neckář bezpochyby patří k největším legendám české pop-music. Kariéru odstartoval v šedesátých letech a koncertuje až do dnešních dnů. 23. října 2023 oslavil osmdesáté narozeniny a tato kniha je dárkem jemu a jeho fanouškům.

Bookcheck: Hvězda Gilmorových děvčat se ptá: Už jsem ti to říkala? | Bookcheck

Lauren přináší soukromé historky o své kariéře v zábavním průmyslu od prvních dní, kdy coby začínající herečka brázdila v červeném volkswagenu Los Angeles, přes své první hostování v late nigh show až po výzvy spojené s tím, jak v Hollywoodu elegantně stárnout.

Bookcheck: Nejlepší kniha od Leoše Kyši! | Bookcheck Sudetenland

Jak by vypadal příběh Československa po sametové revoluci, kdyby neproběhl kompletní odsun sudetských Němců? V této knize najdete jedinečný pohled na historii, která se sice nestala, ale přesto před vámi ožívá. Příběh je inspirován skutečnými místy a osudy.

Bookcheck: Tenhle chlap je Bad Motherfucker! | Bookcheck Život a filmy Samuela L. Jacksona

Fascinující pohled na život a dílo Samuela L. Jacksona, největšího pohodáře Hollywoodu: od jeho hvězdných rolí ve filmech Spika Leeho a Quentina Tarantina až po legendární postavy ve Hvězdných válkách a superhrdinských filmech od Marvelu.

Bookcheck: Poutavé a dramatické příběhy o síle přírody | Bookcheck Geostorky

Geostorky jsou příběhy skutečných či smyšlených lidí (ať už vědců, či obyčejných smrtelníků) z různých koutů naší planety, do jejichž života negativně zasáhla síla přírody.

Bookcheck: Jaké by to bylo, kdyby ze světa zmizely kočky? – Bookcheck #111

Co byste dělali, kdybyste zjistili, že brzo zemřete? A co byste dělali, kdyby se před vámi objevil Ďábel s nabídkou, že vám život prodlouží? Má to však jeden háček. Za každý den života navíc musí ze světa něco zmizet.

Bookcheck: Erotický román inspirovaný pohádkou o Petru Panovi | Bokcheck Lapeni

Kniha Lapeni: Petr Pan jako gauner, obávaný Hook jako romantik, Ztracení chlapci jako drogoví dealeři – vítejte ve světě, ve kterém se hranice mezi dobrem a zlem stírá, kde naši hrdinové nejsou takoví, jací se zdají, a kde se naši oblíbení zloduši dočkají šťastného konce. Nechte se lapit temným románem inspirovaným Petrem Panem.

Bookcheck: Desítky metrů pod vlnami oceánu vyčkává hřbitov… | Bookcheck #109

Darcy Coates, královna hororu přichází s novým románem. Tentokrát vás nevezme do žádného Strašidelného domu, ale Pod hladinu!

Bookcheck: Láska mezi mužem a chůvou jeho tří dcer – Bookcheck # 108

Máme tu pro vás první kapitolu nové série “Cloverleighská farma”. Příběh “Neodolatelné” sleduje samoživitele tří dcer a finančního ředitele. Na lásku nemá čas, ale přesto fantazíruje o dceři svého šéfa a chůvě jeho dcer. Podlehne svým touhám?

Bookcheck: Bookcheck #107 – Syn lidstva

Země umírala a zachránit ji mohli jen ertové – geneticky upravené bytosti stvořené tak, aby byly fyzicky vyspělejší, superinteligentní, nezatížené lidskými emocemi a s myslí, které vládne jen čistá logika. A právě ta je dovedla k závěru, že pokud má planeta přežít, musí z ní být lidstvo odstraněno.

Bookcheck: Bookcheck #106 – Zářivá noc hvězd a ledu

Napsáno podle pozoruhodného skutečného příběhu lodi Carpathia a jejího legendárního kapitána, který zareagoval na tísňové volání potápějícího se Titaniku.

Bookcheck: Bookcheck #105 – Pekař příběhů

Konec kariéry baletku Sofii zcela vykolejí. Co podniknout, když už nemůže dělat to, co miluje a co ji určuje? Když už netančí, kdo tedy vlastně je? Kdo ji bude milovat, když už není hvězdou a nezáří na jevišti? Upadá do beznaděje, bez tance nevidí v životě žádný smysl, a to se podepíše i na jejím dosud šťastném manželství.

Bookcheck: Bookcheck #104 – Dokonalá pohádka

Margot, dědička hotelového impéria, právě utekla od oltáře. Žena, která má vše, si najednou uvědomila, že její pohádkový princ není tím, s kým by chtěla strávit zbytek života. A za nejvhodnější řešení považuje úprk do nočního klubu se svými sestrami. Ale co když právě tento večer její život promění v dokonalou pohádku?

Bookcheck: Bookcheck #103 – Byt v Paříži

Jess hledá útočiště u svého bratra v Paříži. Po příjezdu ale zjistí, že beze stopy zmizel. Všichni jeho sousedé jsou navíc zvláštní a snaží se ji z jeho bytu vystrnadit. Proč se chovají tak podivně a co před ní skrývají? A je její bratr ještě vůbec naživu?

Bookcheck: Bookcheck #102 – Anatomie: Příběh lásky

Hazel je dívka, která víc než po manželství touží po studiu chirurgie. Bohužel je začátek 19. století a studium medicíny není pro ženy dostupné. Přesto se jí podaří uzavřít dohodu s věhlasným doktorem: pokud se dokáže sama připravit na lékařskou zkoušku, univerzita umožní studium jí i dalším ženám.

Bookcheck: Bookcheck #101 – Propast mezi námi

Ona má vlivného otce i úspěšného snoubence, peníze, šperky, šaty, večírky. On nemá nic. Jak dopadne střet protikladných světů? Více informací

Bookcheck: Bookcheck #100 – Klub monster

V novém románu inspirovaném klasickým dílem světové literatury, Frankenstein od Mary Shelley, přivádí spisovatelka Jennifer McMahon své čtenáře ke zjištění, že monstra neexistují jen na stránkách knih a filmových plátnech, ale žijí i mezi námi.

Bookcheck: Bookcheck #99 – Citlivá průvodkyně

Kdo vlastně jsem? Co chci? O čem sním? Můžu se mít ráda? Na tyto a podobné otázky hledala autorka jako psycholožka a koučka odpověď s mnoha ženami. Výsledkem je Citlivá průvodkyně – kniha hluboce ukotvená v psychologii, ale zároveň brutálně upřímná a místy poeticky dojemná v oblasti poznání sebe sama.

Bookcheck: Bookcheck #98 – Děsy Leigh Harkerové

Tichý dům byl Leigh Harkerové jejím útočištěm více než deset let, dokud se věci náhle nezměnily. Záclony se samy rozhrnují. Rádia se vypínají a zapínají. A ve stínu dveří její ložnice se v noci rýsuje tmavá postava, která ji pozoruje a čeká, až konečně poleví a usne.

Bookcheck: Bookcheck #97 – Osamělé srdce

První díl nové série od Mony Kasten. Rosie, moderátorce internetové rozhlasové stanice, se právě plní sen – do vysílání přijímá pozvání její oblíbená kapela Scarlet Luck. Na základě nešťastného nedorozumění musí být rozhovor s kapelou předčasně ukončen, kvůli čemuž je mladá dívka napadána fanoušky.

Bookcheck: Bookcheck #96 – S Gretou si nic nezačínej

Televizní moderátor Tom si dělá starosti o svou matku Gretu, která stále více zapomíná. Když se objeví diagnóza demence, Tom je zděšený. Než se nemoc jeho matky stane darem. Poprvé v životě totiž Greta vypráví o sobě, o svém dětství, o útěku před ruskými vojáky v ledové zimě, o setkání s americkým vojákem Robertem Cooperem v Heidelbergu. Je tohle všechno klíč k pochopení Gretina smutku, který zastínil i Tomovo dětství?

Bookcheck: Bookcheck #95 – Pouť k branám Orientu

Začínající poutnice se vydává přes dva tisíce kilometrů po svých z rodného Havířova vstříc daleké Asii. Jaké životní situace mladou cestovatelku vyslaly za tímto nelehkým dobrodružstvím? I o tom pojednává její knižní prvotina, jež popisuje sto čtyři dny dlouhé putování.

Bookcheck: Bookcheck #94 – Akademie Dunbridge

Emma se vydává na roční výměnný pobyt do Skotska s jediným cílem: najít svého tátu, který před lety odešel od rodiny. Doufá, že jí v hledání pomůže právě nová internátní škola, Akademie Dunbridge, kde se její rodiče seznámili.

Bookcheck: Bookcheck #93 – Pacient

Renomovaný neurochirurg David Evans má před sebou strašlivé rozhodnutí. Pokud jeho příští pacient odejde z operačního sálu živý, jeho malá dcerka Julia zemře rukou nebezpečného psychopata, který ji unesl a drží ji na neznámém místě.

Bookcheck: Bookcheck #92 – Skryté obrázky

Pusťe si první kapitolu knihy, která získala ocenění Goodreads Choice Award za nejlepší horor.

Bookcheck: Bookcheck #91 – Smrt před úsvitem

Příběh o hledání pravdy jedné nevysvětlené vraždy se ukáže jako cesta do světa, kde se střetává nevinnost a zlo. Připravte se na strach a bázeň, magii a šílenství, fantazii a realitu…

Bookcheck: Bookcheck #90 – Ti, co vidí

Zlověstný ústav, nadpřirozeno a děsivá tajemství. Mrtví vyprávějí spoustu příběhů. Stačí se jen zaposlouchat. Vychutnejte si paranormální horor pro čtenáře Darcy Coates.

Bookcheck: Bookcheck #89 – Sedm manželů Evelyn Hugo

Poslechněte si ukázku jedné z nejočekávanější knih tohoto roku! Evelyn Hugo, stárnoucí hollywoodská hvězda, která už roky žije v ústraní, se konečně rozhodne prozradit světu celou pravdu o svém nevšedním životě plném skandálů a odhalí zákulisí svých sedmi tajemných manželství.

Bookcheck: Bookcheck #88 – Děsivé důsledky

Průřez padesáti lety literárních nočních můr jednoho z nejvýznamnějších současných autorů hororu. Nechte se odvést do zapadlých uliček anglických měst, do lesů i zchátralých panských sídel, kde vám hlas zkušeného a přesvědčivého vypravěče vysvětlí, co jste ve skutečnosti s úlekem zahlédli koutkem oka, když jste si mysleli, že kolem vás není živé duše.

Bookcheck: Bookcheck #87 – Moje vina

Nicholas Leister byl stvořen, aby jí znepříjemňoval život. Vysoký, modré oči, vlasy černé jako noc… Zní to skvěle, že? Ne tak skvěle, když zjistíte, že se z něj stane váš nevlastní bratr a představuje vše, před čím jste odjakživa utíkali…

Bookcheck: Bookcheck #86 – Hrob mé sestry

Tracy již dvacet let zpochybňuje fakta o zmizení její sestry Sáry. Když jí osud nabídne příležitost dosáhnout spravedlnosti, stává se Tracy detektivem na oddělení vražd v Seattlu a celý svůj další život zasvětí tomu, aby vypátrala sestřiny vrahy.

Bookcheck: Bookcheck #85 – Knihovna malých zázraků

Knihovna malých zázraků je inspirující a hřejivá óda na vyprávění a jeho moc přenášet nás do jiných světů, spojovat nás a připomínat nám, že nový začátek nás čeká už možná na další stránce…

Bookcheck: Bookcheck #84 – Waldemar Matuška: Snům ostruhy dát

Ukázka z publikace věnované životu a písním Waldemara Matušky. Zasvěcená a objevná kniha mapuje Matuškovy osudy od útlého dětství a přináší nový pohled na jeho poněkud tajemné začátky.

Bookcheck: Bookcheck #83 – Dítě z Osvětimi

Narodila jsem se do světa, který mi chtěl upřít právo na život. Těmito slovy začíná historický román spisovatelky Lily Grahamové zasazený do nemilosrdného světa koncentračního tábora v Osvětimi.

Bookcheck: Bookcheck #82 – Ztracená nevěsta

Z Chesterovy usedlosti beze stopy zmizí mladá žena. Zbyde po ní jen spousta krve a přízrak hanebných zvěstí o stavu jejího manželství. O pár mil dál tato novina zastihne trojici sester – Charlotte, Emily a Anne Brontëovy. Ty jsou krvelačností takové zvěsti zděšeny, ale v hloubi duše zároveň uchváceny. V zoufalé touze zjistit, co se na usedlosti skutečně odehrálo, se společně pouštějí do pátrání.

Bookcheck: Bookcheck #81 – Sídlo hrůzy

Sestry Sarah a Chloe společně zdědí dům, o jakém se jim v životě ani nesnilo. Zní to jako pohádka, má to však jeden háček… Krátce poté, co se ženy do monumentálního sídla nastěhují, se v domě začnou dít zvláštní věci.

Bookcheck: Bookcheck #80 – Ultimátum

Bojíte se v letadle turbulencí? Tak to ještě nevíte, co je to strach. Připravte se na veleúspěšný debutový román bývalé letušky, na který koupila filmová práva společnost Universal Studios!

Bookcheck: Boockcheck#79 – Ozvěny run

Jejich láska byla zapovězená, ale její ozvěna zní až na věčnost. Mie a Haakonovi se před očima začíná skládat dávný příběh velšské šlechtičny Ceri a záhadného vikinga známého jako Bílý sokol, který ji v roce 869 unesl.

Bookcheck: Boockcheck#78 – Útěk za svobodou

Trojice žen se vydává na výpravu do divočiny, aby obnovily staré přátelství. Se stále náročnějším terénem ale vyplouvá na povrch i napětí jejich společné minulosti. A když se jim začnou ztrácet zásoby, ukáže se, že je nepronásledují pouze stará tajemství…

Bookcheck: Boockcheck#77 – Vše, co k tobě cítím

Světoznámý zaříkávač koní a psychiatrička jeho mrtvého syna… Nádherný příběh, který může napsat jen život a který ukazuje, jak jsou některé osudy propojeny, i když jsou vzdáleny tisíce kilometrů.

Bookcheck: Bookcheck #76 – Znamenitá mrtvola

Svět se nevratně změní ve chvíli, kdy se objeví smrtící virus, který přenášejí zvířata. Všechna musí být utracena a jejich maso už se dál nesmí jíst. Vlády uzákoní chov, porážku a konzumaci LIDÍ. Kanibalismus se stane součástí každodenní reality.

Bookcheck: Bookcheck #75 – Krása mezi námi

Jacku Dahlovi už nic nezbývá. Kromě jeho mladšího bratra Mattyho, pro kterého by položil život. Jejich matka je mrtvá a peníze jim rychle docházejí. Jack musí učinit rozhodnutí – přijít o bratra, nebo najít ukradenou hotovost, která dostala jeho tátu do vězení.

Bookcheck: Bookcheck #73 – Hon na knížete Draculu

Audrey Rose Wadsworthová putuje až do temného srdce Rumunska, kde se nachází jedna z nejlepších škol soudní medicíny v Evropě… a stejně tak i další známý vrah, Vlad III., se svou legendární krvežíznivostí.

Ale Audreyin životní sen je brzy znehodnocen brutálními nálezy na chodbách hrozivého školního zámku, načež je dívka donucena vyšetřovat zvláštně povědomé vraždy.

Bookcheck: Bookcheck #72 – Klaun v kukuřičném poli

Městečko Kettle Springs vede nekončící bitvu mezi starým a novým pořádkem, mezi tradicí a pokrokem. Je to boj, který může skončit naprostou zkázou. A proto se jeden vraždící klaun s kloboučkem a červeným kulatým nosem rozhodne, že tomu učiní přítrž. Protože když všechny své protivníky pozabíjíte, automaticky vyhráváte jakoukoliv debatu.

Bookcheck: Bookcheck #71 – Nové Sliby

Izzy je zamilovaná do svého nejlepšího přítele Willa, který ji ale bere jen jako kamarádku. Jednoho dne s v městečku, kde žijí, objeví Cole, seriálová hvězda z Netflixu, a najme si Izzy jako instruktorku lyžování, aby ho připravila na jeho novou roli. Čím více času s ním Izzy stráví, tím více jí to k němu táhne a tím více si je Will jistý, že i jeho city k Izzy jsou hlubší, než si do teď přiznával. Kdo nakonec získá Izzino srdce?

Bookcheck: Bookcheck #70 – Polibek bez duše

Layla je napůl Strážce, napůl démon a je obdařena výjimečnými schopnostmi. Její polibek má navíc smrtící účinky na každého, kdo má duši. Na scénu vstupuje Roth, výřečný a sebevědomý démon, který Laylu vyvádí z míry, protože zná její nejhlubší tajemství.

Bookcheck: Bookcheck #69 – Neohlížej se

Po tragické smrti jedenáctiletého syna Adam a Ella usilují o to, aby se jim nerozpadla rodina. Pak se ale naskytne příležitost, která se zdá být příliš dobrá na to, aby to byla pravda. Vyhrají soutěž a mohou zdarma bydlet v úchvatně krásném sídle na poloostrově Cornish. Je v tom jen jeden háček – v sídle údajně straší.

Bookcheck: Bookcheck #68 – Krvavá magie

Volné pokračování série Půlnoční kroniky. Od té doby, co devatenáctiletá Cain ukončila svůj výcvik jako Blood Huntress, stalo se jejím úkolem chránit obyvatele Edinburghu před upíry a jinými temnými příšerami. Své zaměstnání bere vážně, pracuje precizně a dodržuje pravidla lovců. Je tak přesným opakem Wardena Prinsloa, který si dal za úkol najít a zničit vraha svého otce. Dokážou spojit síly proti králi upírů?

Bookcheck: Bookcheck#67 – Tajemství pramenů

Strašidelný, velice čtivý román plný zvratů, z něhož budete mít husí kůži po celém těle. Tajemství pramenů je moderní duchařský příběh, jenž je důkazem toho, že minulost, ač často pozapomenutá, je ve skutečnosti blíž, než si myslíme.

Bookcheck: Bookcheck #66 – BreakAway

Jedna jediná noc, kterou Lia prožila, se jí stala osudnou. Zhroutí se jí celý svět. Od té doby ji všude pronásledují pokoutné pohledy a pomluvy spolužáků z univerzitního kampusu – navíc se k ní obracejí zády i její kamarádky. Když už to dál nesnese, sbalí si v rychlosti to nejdůležitější a zamíří autobusem do Berlína. Doufá, že si v anonymním víru hlavního města vyčistí hlavu a znovu najde sebe sama. Jenže pak se setká s Noahem, který její svět v okamžiku znovu převrátí vzhůru nohama…

Bookcheck: Bookcheck #64 – Strašení v Rookwardu

Knihy Dobrovský
89 followers89
99 tracks99
Další děsivý horor od populární autorky Darcy Coates.

Když Guy najde na půdě své matky dědické listiny k domu, má pocit, že ho potkalo neuvěřitelné štěstí. Dům Rookward stojí na samotě v lesích a není v něm ani telefonní signál. Jenže je tři hodiny jízdy od města, kde Guy bydlí, a proto se rozhodne v domě na několik dní ubytovat. Existuje ale důvod, proč v Rookwardu nikdo tak dlouhou dobu nežil, a zchátralé místnosti nejsou tak prázdné, jak se zdá…

Bookcheck: Bookcheck #63 – Pýthie

Romantika s prvky fantasy a sarkastickým humorem. Lis měla plán. Ne! Pořád ho má. Cíle nebylo dosaženo, chybí však jen nepatrný krůček. Splnila přání rodičů a teď je řada na nich, aby oni splnili svou část dohody. Tak proč jí na dveře buší nějaký chlápek, který tvrdí, že jí přišel pomoct, a přitom se chystá zničit vše, o čem kdy snila?

Bookcheck: Bookcheck #63 – Jestli to řekneš

I po více než deseti letech jako by se sestrám Nikki, Sami a Tori Knotekovým při zaslechnutí slova „maminka“ zaryly do srdce dravčí pařáty. Pokaždé spustí lavinu vzpomínek, které byly od dětství jejich tajemstvím. Až dosud. Za zavřenými dveřmi venkovského domu v Raymondu ve státě Washington byla děvčata po celá léta vystavena nepředstavitelně hrubému zacházení, ponižování, týrání a psychickému teroru ze strany jejich matky Shelly.

Bookcheck: Bookcheck #62 – Greenwich Park

Helen si žije jako v pohádce, dokud se nesetká na předporodním kurzu s Rachel, podivínskou budoucí matkou, která nejen že o mateřství nejeví příliš zájem, ale dokonce pije! Helen k ní ale něco přitahuje a tak se s ní nakonec spřátelí. Věci se ale začnou komplikovat a Helen i její rodina pojmou podezření, že nějakým způsobem sdílí jejich společnou historii. Když Rachel začne hrozit, že odhalí dávný zločin, čímž by mohla zničit jejich životy, ukáže se, že Greenwich Park skrývá víc než jedno tajemství.

Bookcheck: Bookcheck #61 – Malibu v plamenech

Malibu, srpen 1983. Den, kdy Nina Riva pořádá každoroční večírek na oslavu konce léta. Každý se chce dostat blízko ke čtyřem slavným sourozencům. Než padne půlnoc, party se naprosto vymkne kontrole a ráno pohltí sídlo plameny.

Bookcheck: Bookcheck #60 – Anna Franková: Příběh zrady

KDO ZRADIL ANNU FRANKOVOU A JEJÍ RODINU?

V tomto podmanivém a strhujícím příběhu podle skutečných událostí Gerard Kremer sděluje řadu dosud neznámých faktů o mnoha ilegálních odbojových aktivitách kolem budovy na adrese Westermarkt 2 v Amsterdamu, zvané Huize Labor. Dvůr Huize Labor sousedil s dvorem Domu Anny Frankové.

Bookcheck: Bookcheck #59 – Ztracena v bílém šumu

New York, rok 1998, největší průvod ke Dni díkůvzdání na této planetě. Uprostřed davu rodičů s natěšenými dětmi se schyluje k tragédii… Jedno klopýtnutí a život Aarona a Grace Templetonových se navždy promění, když se v tlačenici ztratí jejich tříletá dcerka Kiera. Rozbíhá se horečné pátrání po celém městě s jediným výsledkem: v koutě jsou nalezeny Kieřiny vlásky a oblečení…

Bookcheck: Bookcheck #58 – Výkřiky v temnotě

UKÁZKA Z HORORU OD POPULÁRNÍ DARCY COATES.
Clare a Dorran se snaží zajistit staré rodinné sídlo před hladovými mutanty, kteří osídlili tajné chodby domu, a doufají, že si tím koupí alespoň chvíli klidu. Jejich naděje berou rychle za své v okamžiku, kdy se Clare vysílačkou přihlásí její sestra Bethany – uvězněná ve svém bunkru a dochází jí kyslík.

Bookcheck: Bookcheck #57 -Vášeň

Ona je obyčejná dívka, on prominentní frajírek. Když ji znenadání políbí na absolventském večírku, ještě netuší, že se nejedná o nikoho méně významného, než o prince Alexandera z Cambridge. S každým jejich dalším setkáním se roztáčí kolotoč pochybností, nebezpečí, a především nehynoucí vášně a sexu.

Bookcheck: Bookcheck #56 – Královny hrůzy

Antologie Královny hrůzy zahrnuje hororové a strašidelné povídky známých spisovatelek i díla pozapomenutých autorek jako Mary Cholmondely a Charlotte Riddell, které si zaslouží, aby se o nich dozvěděli i současní čtenáři. Povídky doplňují krátké medailonky, které čtenáře seznámí se spisovatelskou dráhou i s životními osudy těchto pozoruhodných a nadaných žen.

Bookcheck: Bookcheck #55 – Půlnoční knihovna

Když se Nora Seedová ocitne v Půlnoční knihovně, je přesvědčená o tom, že dosud byl její život jen přehlídkou zoufalství a výčitek. Připadá jí, že všechny včetně sebe zklamala. To se má ale co nevidět změnit. Každá kniha v Půlnoční knihovně představuje život, jaký by Nora žila, kdyby se v určitou chvíli rozhodla jinak. Nora cestuje mezi vlastními životy a snaží se najít jeden, ve kterém by opravdu žít chtěla a mohla v něm zůstat.

Bookcheck: Bookcheck #54 – Seznam hostů

Nevěsta. Doprovod. Svědek. Organizátorka svatby. Družička. Mrtvola. Kdo nepřál novomanželům štěstí, a především: PROČ? Kniha získala ocenění Goodreads Choice Award za nejlepší thriller roku 2020.

Bookcheck: Bookcheck #53 – Mé přítelkyně z Ravensbrücku

Román inspirovaný skutečnými svědectvími bývalých vězeňkyň |

V koncentračním táboře obehnaném ostnatými dráty vznikají mezi ženami pevná pouta. Pevnější než táborové zdi. Silnější než brutální údery. Maria, Sabina, Bente a Helga – každá z nich se do tábora Ravensbrűck dostala z jiného důvodu. Každá byla jiná. Poznejte jejich osudy.

Bookcheck: Bookcheck #52 -Spolek Jane Austenové

Uplynulo už více než století od doby, kdy byl Chawton domovem Jane Austenové, jedné z nejvýznamnějších anglických spisovatelek. Tamější panství, kde dosud bydlí její vzdálení příbuzní, se nyní potýká s finančními problémy. Hrozí nebezpečí, že to poslední, co po Austenových zbývá, se rozprodá a padne do neznámých rukou. I proto se dá dohromady různorodá skupinka lidí, kteří se snad nemohou víc lišit, a přesto mají jedno společné: všichni milují romány Jane Austenové.

Bookcheck: Bookcheck #51 – Dívka v zeleném svetru

Krystyna Chiger ve své knize předkládá skutečné svědectví o čtrnácti měsících, které za druhé světové války strávila se svou rodinou v kanalizačním systému lvovského podzemí. Poznejte jeden z nejniternějších a nejhrůznějších příběhů přeživších holokaustu.

Bookcheck: Bookcheck #50 – Hlasy v bouři

Clare se probudila v prastarém, ponurém domě neznámého muže, který tvrdí, že jí zachránil život. Chce dům opustit, protože neví, nakolik mu může důvěřovat, ale zároveň má děsivý pocit, že na ni venku číhá něco nelidského, něco strašlivě krutého, co sleduje každý její pohyb…

Bookcheck: Bookcheck #49 Nové začátky

Svůj roční pobyt v USA jako au pair si dvacetiletá Lena z Berlína představovala docela jinak. Místo uznávané metropole nakonec skončí v malém městečku Green Valley ve Skalistých horách, kde jí znepříjemňuje život protivný Ryan, který si svou frustraci vylévá právě na Leně.

Bookcheck: Bookcheck #48 – Deník šílenství

Osobní zpověď bývalé alkoholičky, která si sáhla na dno i na vlastní život, ale i přesto dokázala najít cestu z bludného kruhu, podstoupit léčbu a uvědomit si, že „nikdy není pozdě začít znovu a každý problém má nějaké řešení“.

Bookcheck: Bookcheck #47 – Ukaž mi

Lukáš prožívá velmi špatné životní období a tak si na radu svých přátel nainstaluje do telefonu seznamovací aplikaci. Její uživatelé se ucházejí o přízeň tajemné Královny a plní její, mnohdy erotické, úkoly. Když už se zdá, že je láskyplné setkání na dosah, iluzi přeruší kriminální zápletka. Začíná opravdová noční můra. Spirála krystalického zla dovede Lukáše až k poznání hrůzné pravdy.

Bookcheck: Bookcheck #46 – Země divů

Druhý román autorky, která napsala také knihu Dětské zoubky, vypráví úžasný, strhující a hrůzu nahánějící příběh Bennettovy rodiny, jež se přestěhuje z rušného města na samotu. Tam se začínají dít podivné, nevysvětlitelné věci…

Bookcheck: Bookcheck #45 – Žhavé léto

Nejpopulárnější a nejvíce oceňované polské autorky románů plných erotiky společně vytvořily provokativní knihu letních povídek. Zábavných, leckdy i romantických, ale vždycky naprosto odvázaných! Tyhle příběhy nepopisují pouze tělesné rozkoše, ale také hledání spřízněných duší a zápas o naplnění snů. Vždyť kdo z nás by nesnil o pravé a vášnivé lásce?

Bookcheck: Bookcheck #44 – Rybář

Na severu státu New York vytéká z přehradní nádrže Ashokan potok, o kterém se mnoho neví – vlastně ani to, jak dlouho už tudy teče. Dutchman’s Creek je prudký a zrádný, má strmé břehy, a za příslib hojného úlovku v něm už údajně nejeden sportovní rybář zaplatil cenu nejvyšší. A pak kolují mezi místními ještě jiné příběhy – tak fantastické, že snad ani nemohou být pravdivé. Nebo snad ano?

Bookcheck: Bookcheck #43 – Nejtemnější část lesa

FANTASY PŘÍBĚH OD POPULÁRNÍ AUTORKY HOLLY BLACK|

Celý svět se obrací vzhůru nohama a Hazel musí přijmout roli rytíře, na kterého si kdysi hrála. Je vtažena do víru nové lásky, musí se vyrovnat se zradou a rozhodnout se, na čí straně stojí. Dokáže v této roli obstát?

Bookcheck: Bookcheck #42 – Zachraň mě

ROMANTICKÝ PŘÍBĚH Z PROSTŘEDÍ PRESTIŽNÍ ŠKOLY |

Nesmělá, puntičkářská a cílevědomá stipendistka Ruby se dosud zajímala jen o studium a práci v Organizačním výboru pro školu. James je dědicem starobylého oděvního impéria a příkladem zkaženého, nevychovaného mladíka, který se snaží „užít si poslední rok na střední“. Příběh vypráví o jejich vzájemné přitažlivosti a štěstí, které spolu nacházejí, ale o které musejí bojovat.

Bookcheck: Bookcheck #41 – Truly

MILOSTNÝ PŘÍBĚH V KULISÁCH STUDENTSKÉHO SEATTLU |

Andie přijíždí do Seattlu. Pochází z venkovské farmy, nemá byt, konto prázdné a za sebou těžké časy. S nejlepší přítelkyní June si chtějí splnit sen a začít společně studovat na univerzitě, aby mohly založit firmu.

Po chaotickém začátku sežene konečně podnájem a najde si práci v populárním tanečním klubu za barem. Tam se začne odvíjet příběh osudové přitažlivosti – Cooper, nemluvný, magický mladý muž pro ni zůstává záhadou. Pomáhá jí, kde může, ale zároveň je odtažitý a drží si odstup. Andie chce vědět, co se za tím skrývá a kdo je Cooper doopravdy.

Bookcheck: Bookcheck #40 – Jeho zákusek

ROMANTICKÁ KOMEDIE VE STYLU BRIDGET JONES.

Asi si nikdo nemyslí, že mít sexy šéfa není vůbec komplikované ani matoucí. Ale musím mu už odolávat jen pár měsíců. V lednu odlétám do Paříže, abych si splnila svůj sen a stala se umělkyní. Škoda, že nemůžu mít svůj zákusek a náležitě si ho užít.

Zapomněla jsem se zmínit… Můj sexy šéf byl mou školní láskou. Tak trochu. Nejprve jsem ho chtěla samou láskou umačkat. Nakonec jsem ho chtěla už jen umačkat. Teď je zpět a klidně by mohl mít na hrudi napsáno „nesahat“.

Bookcheck: Bookcheck #39 – Druhá šance

NEKONEČNÉ PUTOVÁNÍ ZA NADĚJÍ A JEDNÍM VELKÝM TAJEMSTVÍM.

Všichni chtěli začít znovu, až nezůstal vůbec nikdo. Muž se svou malou dcerou hledají odpovědi a doufají, že jednoho dne konečně zapadne slunce. Ze své minulosti si pamatují málo, ale pomalu nacházejí další díly skládačky. Vydejte se s nimi na cestu za hranice své fantazie, protože čas a prostor změnily svůj význam.

Bookcheck: Bookcheck #38 – Záhada domu Marwicků

MYSTERIÓZNÍ PŘÍBĚH PRO FANOUŠKY HORORŮ O STRAŠIDELNÝCH DOMECH |
Josefina žije vedle domu, kde straší. Začala mít podezření, že je s gotickým domem něco v nepořádku, když jeho rodina prchla uprostřed noci, děti s křikem a matka uplakaná. Nikdy se nevrátili, aby si odvezli nábytek. Žádná rodina tam nezůstane dlouho. Zvířata se tomu místu vyhýbají…

Bookcheck: Bookcheck #37 – Chobotnice

Další silná kniha od nejpopulárnější polské debutantky posledních několika let! Po bestselleru s názvem Kolotoč nastal čas na pokračování, kde už nepřichází na scénu jen finanční machinace a plamenná vášeň, ale také pašování zlata a aféra katolické církve.

Bookcheck: Bookcheck #36 Vládci popela

Počátek nové série od autora fenomenální Nyxie!

Už odedávna, kdy Popeliáni dostali od svých božstev fénixy, na nich jezdí do bitev, na lov a zejména na proslulém Dostihu. Elitní jezdci ze znepřátelených kultur touží po vítězství, a tak pilují dávné umění vytvářet a ovládat fénixy – koně, kteří se za pomoci alchymie rodí z popela.

Bookcheck: Bookcheck #35 Snít znovu

DALŠÍ DÍL SÉRIE “ZNOVU” OD KRÁLOVNY ROMANTIKY MONY KASTEN

Když se Jude Livingstonové v Los Angeles zhroutí sny, utíká za svým bratrem do Woodshillu, kde se chce znovu postavit na vlastní nohy. Jenže netuší, že jedním ze spolubydlících v bratrově domě je i její bývalý přítel Blake, kterému zlomila srdce.

Bookcheck: Bookcheck #34 – Lockdown

POD NEBEM JE PEKLO. POD PEKLEM JE VÝHEŇ.
Třináctiletý Alex je křivě obviněn z vraždy a jeho život se navždy změní. Ocitne se ve Výhni – vězení pro mladé delikventy, nejtvrdším na světě. Jde o rozlehlé prostory hluboko pod zemí, kam vede jen jedna cesta – a ven žádná. Alex se setkává s opravdovými darebáky a sadistickými strážemi, ale to zdaleka není vše, co ho trápí. Občas v noci stráže odtáhnou z cely jednoho z vězňů, který se zanedlouho vrací, tělo poseté ranami a již není člověkem.

Bookcheck: Bookcheck #33 – 10 000 kilometrů pěšky Jižní Amerikou

VYDEJTE SE NA DOBRODRUŽSTVÍ VAŠEHO ŽIVOTA
Téměř třicetiletý prodavač a příležitostný cestovatel se rozhodne pěšky přejít Jižní Ameriku. Jak to může dopadnout? Vzdoruje jazykové bariéře, drogám v kolumbijských ulicích a všudypřítomné chudobě. Vydává se do nitra kontinentu, aby poznal nový svět i sám sebe.

Bookcheck: Bookcheck #32 – Štvanice

Novoroční oslava se rázem změní v pátrání po vrahovi. Skupina bývalých spolužáků se setkává o vánočních prázdninách, aby spolu přivítali nový rok. Na místo dorazí 30. prosince, krátce předtím, než dům odřízne od okolního světa dlouho nevídaná sněhová vichřice. O dva dny později, na Nový rok, je jeden z přátel nalezen mrtvý…

Bookcheck: Bookcheck #31 – Kořist

ROMÁN PLNÝ NAPĚTÍ A HRŮZY OD POPULÁRNÍ DARCY COATES

Ve svém novém, samostatném románu servíruje oblíbená hororová autorka Darcy Coates svým čtenářkám a čtenářům mrazivý příběh dvaadvacetileté dívky jménem Eileen, která se ztratí během pěšího výletu v odlehlém lese Ashlough. O pár dní později je na břehu blízké řeky nalezen její fotoaparát obsahující podivné snímky, které byly vyfoceny až po jejím zmizení.

Bookcheck: Bookcheck #30 -Duchové rodiny Folcroftů

Bojíte se rádi? Vychutnejte si duchařský příběh od populární autorky Darcy Coates.

Tara s bratrem Kylem jdou bydlet k prarodičům, které nikdy předtím neviděli. May a Peter Folcroftovi se zpočátku zdají být vřelí a okouzlující a jejich velký dům, schovaný v horách na kraji lesa, působí idylicky. Do té doby, než se začnou dít divné věci a duchové začnou být neklidní…

Bookcheck: BOOKCHECK #29: Strmý pád

ROMANTICKÝ PŘÍBĚH PRO FANOUŠKY MONY KASTEN |

Hailee byla vždy ta klidnější z dvojčat, schovávala se před světem ve svém pokoji mezi knížkami, zatímco její extrovertní sestra se ráda seznamovala s lidmi a chodila na večírky.

Ale Hailee má plán: slíbí milované sestře, že bude odvážná a podnikne všechny věci, ke kterým se doposud neodhodlala. A tak si na počátku prázdnin prostě sbalí věci, nasedne do auta a vyrazí na dobrodružnou cestu napříč Amerikou, během níž se postaví mnohým výzvám a splní si své tajné sny.

Bookcheck: Bookcheck #28 – Porodní sestra z Osvětimi

Anděl naděje v táborech smrti. Příběh ženy, která zachránila tisíce dětí.

Další transport vězňů směřuje do Osvětimi. Je mezi nimi i Stanisława Leszczyńská, porodní sestra z Lodže, která na vlastní žádost začíná pracovat v nelidských podmínkách: bez vody, základních lékařských nástrojů a léků. Porody probíhají na kamnech zakrytých starou dekou. Mnohokrát riskuje svůj život, když vzdoruje nemilosrdným příkazům Josepha Mengeleho. Dělá vše pro ochranu dětí před jeho krutými experimenty. Snaží se být oporou pro matky, kterým byly děti násilně odebrány a poslány do Říše. Nebo na smrt…

Bookcheck: Bookcheck #27 – Daisy Jones & The Six

VYDEJTE SE NA NEJDIVOČEJŠÍ JÍZDU VAŠEHO ŽIVOTA!

Nejlepší kniha, kterou můžete tento rok číst! Daisy Jones není jako jiné knihy. Získá vás. Ovládne a nepustí. Na posledních stránkách budete chtít knížku odložit. Blížící se konec příběhu je opravdovým náporem na city čtenáře. Jedná se o podmanivý příběh, který stírá hranice mezi fikcí a realitou. Tak moc jsou postavy uvěřitelné.

Bookcheck: Bookcheck #26: Doufat znovu

Královna romantiky Mona Kasten je zpět s dalším dechberoucím příběhem.

Everly Pennová nevěří na lásku. Celé roky musela přihlížet, jak její matka trpí otcovým násilnickým chováním a jak stále více ztrácí sebe samu. Zážitky z dětství ji natolik traumatizovaly, že se rozhodla nikdy nezamilovat. To se však změní, když potká Nolana Gatese. Nolan je okouzlující, inteligentní a sexy a je to jediný člověk, před nímž Everly může být sama sebou – bez masky, kterou nosí před ostatními. Ale Nolan je její vyučující. Je jedno, jak dobře si rozumí a jak moc ji dokáže rozesmát svým zvláštním humorem. Everly ví, že je pro ni absolutní tabu. A přesto je bezmocná proti pocitům, které v ní vyvolávají jeho slova.

Bookcheck: BOOKCHECK #25: Tanec skalpelů

HOROR PRO FANOUŠKY SERIÁLU DEXTER.

Ve svých pětatřiceti letech dosáhl Jonas Lerman všeho, o čem se spisovateli může zdát. Jeho knihy o chirurgovi a vrahovi mladých dívek Carlu Cederfeldtovi jdou na dračku, fanynky stojí v zástupech a křesla všech televizních pořadů, ve kterých seděl, už ani nepočítá. Veškerou kritiku extrémního násilí ve svých románech zavrhuje s tím, že to všechno je jen jako. Až do dne, kdy už to není jen jako…

Krok za krokem se Jonasův život proměňuje v nepochopitelnou noční můru a hranice mezi fikcí a realitou se pomalu stírá. Nakonec z jeho pohodlného života spisovatele zbývají jen děs, šílenství a umučené teenagerky.

Bookcheck: Bookcheck #24 – Řetěz

Unesli byste cizí dítě, abyste zachránili to své? Pravidla jsou jednoduchá: sežeň peníze, sežeň oběť a potom spáchej hrozný čin, který by sis včera ani nedokázala představit. Ukázku z thrillerového příběhu o noční můře všech rodičů si pro vás připravila Karin Vápeníčková.

Bookcheck: Bookcheck #23 – Sedm rozchodů Amy a Craiga

To nejlepší v Craigově životě je zároveň tím nejhorším. Řeč je o Amy, s níž tvoří nanejvýš zvláštní pár. Samotářský mladík se totiž s kamarády stýká takřka pouze při hraní Dračího doupěte, zatímco jeho krásná a inteligentní přítelkyně je všemi oblíbenou předsedkyní hned několika studentských organizací.